Mistr filmové parodie David Zucker si tentokrát vzal na mušku snímky ze školního prostředí jako jsou Nebezpečné myšlenky, Pomáda a dokonce i klasickou Džungle před tabulí. Richard C. Clark je středoškolský profesor plný mladičkých ideálů a touhy "učit". Nechá se proto přeložit na problémový ústav, kde profesorům nejde o to, aby mladé lidi vzdělávali, ale o to., aby ve zdraví přežili výuku. Clarkovo svaté nadšení oslní krásnou kolegyni Victorii natolik, že se s nezkušeným profesůrkem duševně i sexuálně velmi sblíží. Ovšem ostatní členové profesorského sboru, včetně sadistické ředitelky Doyleové, nemohou Clarka vystát. Stejně jako studenti, ta sebranka polointeligentních grázlů s okoralou mozkovou kůrou. Právě jejich důvěru musí profesor Clark získat... (oficiálny text distribútora)

castor

Pamatuju si ty slogany, že v téhle škole není důležité něco naučit, ale přežít. Ostatně Jon Lovitz, který nechce být pouhým otcovým (ředitel slavné školy) stínem, bude bojovat s tím, že studenti mu jdou po krku, despotická ředitelka školy po kariéře a kolegyně by se ráda dostala do jeho kalhot. Nemusí však mít Nebezpečné myšlenky, protože jsme v žánru bláznivé komedie z pera jednoho z bratrů Zuckerových. Nevyřádil se sice tak, jako v případě Bláznivých střel, ale i tak o to byl tehdy na videu docela zájem. Škoda, že vedlejší herci nezaujmou, a to ani ředitelka Louise Fletcher, která po dlouhých letech oprášila roli chladně kalkulující zdravotní sestry z Formanova Přeletu. ()

Lukoye

Čekal jsem trapnou komedii se spoustou klišovytých a vyčpělých ftípků. Vlastně jsem se na to ani nechtěl koukat, ale jak jsem to ze začátku apaticky sledoval, ftípky, dialogy a dobré parodické nápady mě u bedny udržely. Některé scény a skeče jsou fakt dobré. Rozhodně bych to nečekal, ale dobře jsem se pobavil a i bych to doporučil. Komedie co sakra vychází z reality, i když je to někdy thlý, že to ani nejde popsat. ()

kingik

David Zucker s Patem Proftem patřily jednu dobu k výrazným průkopníkům parodie. Jejich časy jsou sice dávno pryč, ale zůstalo po nich pár neškodných parodií jako je tato. Tahle si vzala ze terč školní prostředí což je samo o sobě poměrně originální prostředí z pohledu parodie. Jako korálky na nitku tvůrci navlékají jeden gag za druhým a některé filmy se dají identifikovat snáze a některé jsem ani nepoznal. Postřehl jsem jako ústřední motiv Nebezpečné myšlenky, něco málo z Pomády a pak už se to tak nějak různě prolínalo až to byl takový gulášek. Tahle parodie je poměrně neorganizovaně natočená jako když si učitel chce udělat zasedací pořádek, ale zapomněl si seznam žáků. Stejně o žádný souvislý děj nejde. Je totiž zacíleno hlavně na početný zástup vtipů a vtípků, které jsou velmi často dost korektně pojaty a nesplní požadovaný efekt rozhýbat bránici. Je to možná zvláštní, ale kdybych chtěl, tak mě ani jeden z vtipů zde prezentovaných nerozesměje. Slušelo by se podotknot, že tvůrčí duo v minulosti rádo flirtovalo s naivním vyzněním svých vtipů a to se tady projevilo naplno. Cení se originalita s jakou do toho šli a také za adekvátní herecké obsazení a možná tahle téměř zapomenutá parodie pobaví někoho stoprocentně. Kdybych ji měl oznámkovat jako ve škole, tak to bude za 3. Mé hodnocení: 60% ()

Olík

Bláznivou školu by jste našly někde v místech, kde končí Připoutejte se, prosím! a začíná Scary Movie. Mix klasického humoru legendární trojice ZAZ a černošského bratří Wayansů, beroucí si pod taktovkou Krále z Parodova Davida Zuckera na paškál snímky ze školního prostředí v čele s Nebezpečnými myšlenkami Johna N. Smitha. Devadesátá léta byla doslova žněmi pro fanoušky filmové parodie a pan profesor Jon Lovitz společně s jeho „džunglí před tabulí“ zastupuje jejich lepší průměr. ()

PsenickaR

Povedená parodie která není to nejlepší od Zuckera, ale pořád velmi dobře pobaví. Ano, místy zde jsou poněkud pubertální gagy, ale já se i tak bavil. V porovnání s jinými v novém tisíciletí se jedná o dobrou parodii, která se obešla bez nechutností a to je třeba ocenit. Některé vtipy byly povedené více, některé méně, ale pořád rozesmály. Mě osobně třeba gag, kde z aktovky zůstalo jen ucho v ruce, nebo sázení stromků, případně : vždyť je to jen nevinnej tanec...:-). Jon Lovitz se na roli skvěle hodil, Tia vypadala opravdu moc a moc dobře a ostatní byli jen takový kompars, takže jejich neherectví bych nijak neřešil. 70% a upřímně, pokud by dále vznikali podobné parodie, bez blití, sraní a chcaní, ocenil bych to více, ale to bych asi chtěl moc. ()

• Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 53 297 diváků, což znamenalo tržbu 2 339 056 Kč. Snímek se tak stal 2. nejnavštěvovanějším filmem měsíce ledna 1997. (cinema_cz)
  • Lexie Bigham zemřel při autonehodě krátce po dokončení filmu. Film je tedy věnován Lexiemu Bighamovi a také Elisabeth Leustigové, která měla na starost obsazení. (mi-ib)