Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Mikita

Book One: 90% - Po první sérii musím přiznat, že jsem naprosto nadšená. Jednotlivé epizody jsou sice krátké, přesto jsou velmi působivé, každá má svůj příběh, svou pointu a své kouzlo. Všechny spějou ke stejnému cíli, přesto je každá zvlášť zajímavá. Nejvíc jsem si zatím oblíbila epizodu Blue Spirit, ale stále se to mění. Seriál je napínavý, poučný a velmi HRAVÝ a VTIPNÝ. Animace jsou příjemné, hlasy jsou vybrané výborně, angličtina je jednodušší a tak je snadno rozumět i bez titulků. Ani se mi nechce věřit, že to vzniklo v USA. Shrnutí: Už první série se dostane hluboko pod kůži, jsem zvědavá, co můžou přinést další série, které jsou tu hodnoceny ještě výše. Body dolů ubírá právě krátká stopáž, která nedovolí více proklesit mnoho zajímavých charakterů a vztahů. Př. Soka+Yue. Přesto Yip-Yip na další sérii. ;) Book Two: 90% - Nebyla horší ani lepší než první série. Byla pojatá trochu jinak, už nebyla tak poučná a jednotlivé příběhy nebyly vždy tak napínavé. Se všemi hráči jsme byli seznámeni v první sérii a tak přibyde už jen pár nových hrdinů. I proto je čas nakouknout do psychologie jednotlivých postav. Avatar tu není už jen malý kluk, co vše stále zlehčuje. Ono celkový nádech této série je místy v temnějším duchu, a to ani nemluvím o závěru. U této série mi vadil trochu pomalý rozjezd. Book Three: 100% - Je potřeba se vzpamatovat z předešlých událostí a pokračovat dál v cestě za ovládnutím dalšího elementu. Každý hrdina najde své místo a svůj osud, aby se všichni mohli postavit společnému nepříteli. Seriál neztrácí na vtipu či hravosti a přesto je stále temnější. Bojové umění je vytříbenější. A celkově je děj napínavější. Různé zápletky spolehlivě gradují a výsledek je okouzlující. Velmi mě pobavil díl The Ember Island Players, který vše příjemně odlehčil. Výsledný dojem: Klidně si to celé dám znovu. Je to vážně vtipné, hravé a velmi dobře promyšlené. Celkově 95%. Ocenila bych, kdyby bylo patrnější, jak Avatar dospěl a klidně bych občas ubrala ze Sokova komedianství. Naprostý souhlas s uživatelem Magneto. ()

Genryuusai

Ok, příběh jako celek je pěknej a i postavy jsou až překvapivě dobře udělaný (u těch je vliv anime asi nejznatelnější). Sice nevim, proč americká produkce cpe do seriálu věci jako znaky v názvu nebo oslovení sifu atp. - možná se to opravdu chce maskovat jako anime, což se ale imho míjí účinkem. V lepším anime by to totiž určitě nemohlo být tak idealistický. Právě tahle celková naivita to strašně sráží dolů a vychází to jako pohádka pro děti... americký děti :-) ()

RichardLev

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů. Zpočátku jsem k tomu byl skeptický - americké anime moc nemusím. Slapstick humor orientovaný na malé děti a spousta fillerů mě nenadchla. Pořád mě však u seriálu něco drželo a když jsem se dodíval na první sérii, zamiloval jsem se. Výborné postavy, skvělá hudba, obrovský svět s propracovanou mytologií, fajn souboje, super vtípky, drama... prostě paráda. Tvůrci si dali opravdu záležet. Na Avatarovi je poznat, že je to jejich děťátko a jejich srdcová záležitost. Svět Avatara je obrovský, plný zajímavé asijské mytologie a filozofie a seriál má určitou hloubku. Seriál už jsem celý viděl třikrát a jsem si jistý, že za rok si ho zase pustím znova. Bylo by fajn, kdyby časem vznikly nějaké bonusové epizodky, či celovečerní filmy. Avatar si svůj celosvětový úspěch zaslouží! Pozor! Nedoporučuju dívat se na filmovou verzi od Shyamalana. Je hrozná. A pokud jste ji viděli, nenechte se odradit od tohoto seriálu. ()

berg.12

Jak povedená melange tenhle seriál je, svědčí i nároky a srovnávání s opačnou stranou animovaného oceánu. Ač stále Hollywood, výrazně překračuje jeho stín. Avatar je komplexní, akční, zábavný, skvěle animovaný, dětského diváka rozhodně nepodceňuje a neztrácí ani s opakovaným zhlédnutím. Navíc může skvěle suplovat lekce angličtiny. ()

kiddo

Adekvátní komentář se za vydatné pomoci kaktusové šťávy pokouším sesmolit už přes rok, a přesto nedokážu dát dohromady nic jiného než nekritický, übermegafanouškovský nerdgasmus sestávající z desítek stran. Nevyrostla jsem na tom, ranou pubertu mám dávno za sebou, vad jsem si vědomá, a stejně k tomu hořím podobnou upištěnou láskou jako neodpaněná dvanáctka k One Direction. Zmůžu se tudíž pouze na jediné objevné zdůvodnění, proč na to čumět stále dokola jako naprostý retard, a sice že je to jeden z nejlépe napsaných, nejzábavnějších, nejoriginálnějších, nejkomplexnějších a obecně nejlepších animovaných počinů, na jaký jsem kdy narazila. PS: no dobrá, Slepý bandita je boží a Jack DeSena by měl pracovat častěji. ()

Galéria (1 154)

• Wan Shi Tong se objeví pouze v epizodě Knihovna (2006), a poté v navazujícím seriálu Legenda Korry (od r. 2012) v epizodě Nová éra duchů (2013). Obě epizody jsou přitom vždy desátým dílem druhé řady daného seriálu. (Azurovydrak)
  • Jedno japonské přísloví praví, že vaše současná tvář patřila tomu, koho jste nejvíce milovali ve svém předchozím životě. Tuto podobnost lze pozorovat i v seriálu: můžete se o tom přesvědčit zde. (Azurovydrak)
  • Všechny tři série začínají scénou na lodi. (Azurovydrak)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)