Pravda je ukrytá tam, kam se nikdo neováží podívat. Výbušný thriller natočený podle bestselleru Richarda Price. Když se Brenda (Julianne Moore) obrátí na policii s tím, že ji někdo ukradl auto i se synkem na zadním sedadle, spouští tím intenzivní vyšetřování vedené detektivem Lorenzo Councilem (Samuel L. Jackson). Zběsilá touha objevit zmizelého chlapce však ve městě vyvolává vlnu nedůvěry a vzájemného obviňování a neobejde se bez strhujících akčních scén, znepokojivých odhalení a šokujícího závěru. (oficiálny text distribútora)

pirate

Strhující akční scény? To ani náhodou. Na konci ani ne moc velké překvapení. Herci často přehrávali, obvzláště Julianne Moore jsem očekával úplně jinou a hlavně normální, (tedy Jackson byl naštěstí v pořádku) děj byl takový zbytečně zdlouhavý a téměř celý film nudný. Je to takové nudné a silné drama (vlastně je svým způsobem dost dobré, ale je tolik nesrovnatelně lepších a záživnějších dramat, že tento film je vážně spíše o ničem a jsem si jist, že někdo se mnou souhlasí). Nic víc. Doposud asi nejhorší film Samuela L. Jacksona. Jedna a půl hvězdy a 30%. ()

Radiq

Julianne Moore mám fakt hodně rád, ale tady byla dost trapná. Jak hrála tu nervní matku, tak všechno furt opakovala, aby vypadala vystresovaná, ale já jsem jí to nežral. Bohužel. Na druhou stranu to aspoň trochu zachraňoval Samuel L. Jackson (standartní výkon) a William Forsythe (ten ani jinak než standartně nehraje, protože má furt skoro stejný role). Příběhově se mi to líbilo jen do té doby, než se tam objevil ten spolek Matky proti Kanadě nebo co to bylo. Ani ty pouliční černošské protesty mi nesedly a cukalo mi u nich oko. Poznal jsem ten barák v tom lesíku Freedomland, protože se objevil už i v nějakým hororu... ()

gudaulin

Jednou večer volá agent Samuelu L. Jacksonovi a nadšeně říká: "Máme tu trefu do černého! Superúspěšný bestseller a v hlavní roli máme potvrzenou Julianne Moore. To nemůže být neúspěch!" U Julianne Moore to probíhalo stejně a hlavním lákadlem byl pochopiteně Samuel L. Jackson. Původní předpoklady se ale minuly s výsledkem. To jediné, co funguje, je charisma S. L. Jacksona, Julianne Moore vkládá do své role nešťastné matky ohromnou energii, ale je otázkou, jestli její nasazení už místy nepřerůstá v přehrávání. Nicméně právě oni dva drží film jakž takž pohromadě. Joe Roth nemá pro tohle skloubení žánrů správný cit a i když se snaží, film takřka nikde nebaví a nefunguje podle divákových představ. Dialogy jsou o něco delší, než by měly být, podobně je na tom i střih. Jako thriller je to předvídatelné a jako psychologické drama mělké a emočně přepálené. Pokud jde o rasový konflikt, viděli jste ho zpracovaný v desítkách filmů přesvědčivěji. Není to úplný průšvih, ale ani film, který by se dal doporučit. Celkový dojem: 45 %. ()

dobytek

Jsem tak přepínal kanály a najednou koukám, že začíná nějakej thriller, ve kterym hraje Samuel L. Jackson a Julianne Moore. Takový herecký obsazení slibovalo celkem hodně, ale tohle byl naprosto banální příběh, kterej by vystačil možná tak na epizodu do seriálu Policie Hamburg. Do toho jsou náhodně nacpaný jakýsi epizodky o tom, jak fízlové a negři se nemaj zrovna moc v lásce, který s tim hlavnim příběhem nemaj prakticky žádnou spojitost. Za zmínku stojí snad akorát detektiv v podání Samuela L. Jacksona. Naopak Julianne Moore nic moc nepředvedla, protože v podstatě celej film akorát brečí. Nutno dodat, že bez nich dvou bych to asi ani nedokoukal. ()

ZkuKol

Od odpadu to zachránil jen slabý a příliš zbytečně ukecaný (ale přesto stále charismatický) Samuel L. Jackson a slušná hudba. Nejde o to, že pointu i jednotlivé překážky, jež budou stavěny hrdinům do děje, uhodnete předem, nevadí že se hrdinové (policie, matka, černoši z Armstrongu) chovají nelogicky a přehnaně hystericky. Jde o to, že celé je to strašná, prázdná a příliš dlouhá NUDA!!! ()

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (viac)