Piadimužíci

Vedeli ste, že existujú ľudkovia, ktorí žijú pod podlahou každého domu a bytu? K životu skoro nič nepotrebujú: namiesto stola si vezmú váš gombík, namiesto perín si požičajú vašu ponožku a jedna guľôčka hrášku, ktorá vám spadne zo stolu, nasýti celú rodinku. Od nepamäti žijú v symbióze s ľuďmi. Novému majiteľovi domu však začnú títo malí spoločníci prekážať, a tak sa rozhodne ich vyhnať. To však ešte netuší, že si naša podarená rodinka pozve na pomoc Piadiľudí zo širokého okolia. A to ešte len nastane chaos! (TV JOJ)

Figu

Myslím si, že na devadesátý léta, se parádně podařilo předhodit zpracování (prakticky pořádně bez PC sraček) malých človíčků s velikostí člověka! A to paradaxně s velikostí člověka váhy Gooodmana, kterej je v bijáku bezvadnej. Jinak nezapomenu na plakát, kterej leštil stěnu naší základky s tehdejším pocitem o mega trháku a bomba novince v kinech... Dnes nostalgicky za 55% ()

Mikovec

Pidiodpad. :) Film, u kterého si říkáte, kdo je hloupější, jestli hlavní záporák, který neustále vymýšlí způsoby jak se svých nepřátel ( kteří jsou asi tak 20x menší než on) rafinovaně zbavit a jakou zajímavou smrt jim dopřát, namísto toho aby je prostě rozšlápnul, či postava, která je tam nasazená proto aby mu vše kazila, nebo přiblblý policista kterého hraje doktor House. Navíc to není ani vtipné a pidilidi jsou tak trapní, že jim tu smrt prostě přejete, k tomu ale bohužel nedojde, ani v jednom případě. Z nostalgie jedna hvězda. ()

Le_Chuck

Príjemná rodinná dobrodružná komédia o takých malých hajzlíkoch pod parketami, čo si radi požičiavajú. Od začiatku so svižným tempom aj cez pár chybičiek (doočíbijúcich, ale prepáčiteľných), neurází ani nenudí. Za veľké plus rátam aj dobové zasadenie s atmosférou 40-tých rokov s pár naozaj vychytanými detajlami. ()

MM_Ramone

Keď občas vysielajú v televízii túto pohodovú, detskú komédiu zakaždým si spomeniem na rovnomennú, rovnako pohodovú, pieseň pražskej punkrockovej kapely Plexis: "Věřím, že jsou a žijou tu s námi. Pidisvět pidilidí. Jednou jsem o nich četl ve snáři. Nejsou to žádný prohnaný lháři. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Pidilidi pijou pidipanáky. Nemaj války a neznaj rasisáky. Malinkej svět dobra někde mezi námi. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Hledám pidilidi už ňákej ten pátek. Den co den slavějí jinej pidisvátek. Věřím, že jsou možná mám v hlavě zmatek. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou! *** ()

zdeny99

Pidilidi jsou hodně podobný film jako CO JE MALÝ, TO JE HEZKÝ. Akorát tady americký humor nahradil ten britský, který se hodně podobá tomu z HONU NA MYŠ. Kromě výborné rodinné komedie je to i film excelentních triků v podobě života pidilidí, kteří jsou velcí asi pět centimetrů. [4846. hodnocení, 77. komentář, 54%] ()

• Plechovka, v ktorej na bicykli vezie malý Peter piadimužíkov, otca Luska a mamku Hudrynu, je z kávy LaVazza. (pimpi)

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (viac)