Keď veliteľ špeciálnych jednotiek Marshall Lawson (Steven Seagal) stratí pri chladnokrvnom a zdanlivo náhodnom útoku všetkých svojich mužov, považuje za svoju svätú povinnosť osobne prešetriť pozadie týchto brutálnych jatiek. Pri svojom pátraní zakrátko narazí na vojenskú operáciu CTX Majestic, ktorá podlieha takému vysokému stupňu utajenia, že sa armáda, aby jej existenciu a priebeh uchránila aj naďalej, rozhodne Lawsona urýchlene odstrániť! On je však neúprosný, a púšťa sa do nemilosrdného a nerovného boja proti organizovanému drogovému obchodu, ktorý zrejme tajne riadi ktosi priamo zvnútra armády! (TV Markíza)

smrtubohem

Začínám nabývat dojmu, že na chudákovi Seagalovi se vystřídali po roce 2000 nejhorší režiséři světa. Albert Pyun a jeho Profesionál budiž toho důkazem. Tenhle film je hrozně špatnej, dokonce víc, než většina Stevenových fimů poslední doby. Nevím, jestli se Seagal nechává zastupovat stuntmanem ze své vůle, nebo je to dílo režiséra, každopádně mistr aikida a dalších několika stylů začíná víc střílet než se prát a to, přátelé, nevěstí vůbec nic dobrého. ()

otík odpad!

Pan Seagal se možná jednou dostane do nebe, neboť jeho fanoušci a všichni, kdo si pustí jeho novější filmy, se stávají mučedníky a při sledování filmů neuvěřitelně trpí. Někteří už dávno tohoto nejen stářím, ale hlavně tvůrčí myšlenkou sešlého chlapáka opustili, já jsem však u jeho filmů zažíval přeci jen jakési uspokojení z toho, že můj oblíbenec dokáže ještě zvednout zbraň a párkrát si vystřelit. Tímto filmem to ale asi skončilo a poprvé jsem si přál, aby Seagala též zmordovali a jednou provždy mu prořízli krční tepnu. A děkuji režiséru Keuschovi, že jsem díky jeho práci na této a předchozí seagalovce „Stíny minulosti“ konečně prohlédl. Oba dva filmy si jsou hodně podobné – jsou to úplné sračky a opět srazily Steva tam, kam asi bohužel dnes patří – do sraček. Ale mrkněme na tento filmový výtěr podrobně. Seagal tentokrát jako člen americké armády s vysokými konexemi chce kdesi ve Francii (rozuměj v Rumunsku) něco vypátrat se svým týmem, jenže než tak učiní, tři jeho „nejlepší“ muže (kteří před akcí popíjejí pivko, chodí do striptýzového baru a sbalí pro sebe pouze jednu kočku) někdo brutálně zavraždí. Zjistí se (on to už každý ví, ale divák je asi podprůměrně inteligentní, tak mu to raději několikrát zopakujeme – teda hlavně Seagalovi =), že ve městě řádí banda šílených vrahů, kteří do sebe ládují novou drogu CTX, jež jim dává nadlidskou sílu a nutí je zabíjet. Je načase zavolat novou údernou jednotku (která hodně prořídne při obraně před jinou konkurenční údernou jednotkou té samé organizace – prostě raději tomu ani nechtějte rozumět) a společně s ní se vydat do starého kláštera zlikvidovat hlavní vrahouny a pojídače drogy. Tato Seagalem chválená jednotka pak jedná jak stádo idiotů, kteří v životě neslyšeli o vojenské a válečné taktice a lezou od jedné pasti ke druhé, aby jeden vedle druhého skončil na podlaze s krvavou skvrnou na krku. Jsme též svědky likvidace Seagalových nejbližších, přičemž náš hošánek pro jejich ochranu nehne ani brvou a pěkně si užije dva hlavní vrahouny až na závěr (sobec jeden). A proč pouze tento „náš vyvolený“ tlustší pětapadesátník dokáže vyrovnaně bojovat s adrenalinem vybuzenými tvory, jejichž síla je několikanásobně větší než obyčejného člověka, to raději vůbec nekomentuji, nebo bych musel dostat záchvat myokardu. Tento nefilm je plný totálních blábolů, v daném okamžiku zcela směšných vět, neuvěřitelných lidských chyb a zcela ubohé akce, která čítá dvě střílecí scény a pár nepřehledných (ale pro Seagala už několik let tolik typických) jakoby ručních soubojů, při kterých by se hanbou propadal i žák karate v první třídě. Ale jedna pozitivní věc na závěr. Vypadá to, že se Steven Seagal zřejmě brzy stane rumunským občanem – v krátkém čase tam totiž natočil dva naprosto trapné filmy (spíše je točil společně). Možná se během svých cest setkal i s Wesley Snipesem, který se jím asi nechal inspirovat a také tam točí jednu blbost za druhou, a tak můžeme doufat, že až na ně při natáčení dalších takových blbostí v místním Castel Studios něco spadne, ztratí světový film dvě zasmrádlé mouchy parazitující na své dřívější slávě. () (menej) (viac)

MickeyStuma

Typická seagalovka o pomstě, tentokráte likvidace jedné úderné jednotky. Seagal drsný, klidný a nepřemožitelný. Ostatně jako vždy. Několik svých tvrdých ran uštědří, ale s ohledem k jeho postavě je to spíše proto, aby se neřeklo. Za něj se tu perou jiní. Seagal už teď raději drží v ruce zbraně. Příběh není špatný a pro videofilm dostačující. Celé to vyznívá jako thriller, ale to se mění krapet delší akční jízdou na konci. Dočkáme se i souboje samotného Seagala a teď pozor, s mladým sexy děvčetem. Je to však tak pitomě nasnímané, že z toho není vidět takřka nic. Ještě že to moc dlouho netrvá. Ne, po akční stránce tohle pecka rozhodně není. Spíše ostuda. A není těžké uhodnout pro koho. ()

Jino

Po pár měsících je tu další novinka od Stevena. No i když novinka je silné slovo, ono není v podstatě nic nového. Akorát se vymění herci a režisér, obmění se děj a nový film se Stevenem je na světě. I když tahle parodie na Seagala je poňekud trapná, ostatně jako každá nová. Steven opět jen kecá, chodí, sem tam máchne rukama a někdy dokonce, a teď čtěte dobře - i kope. To je co? Fakt mazec síla. Opět sem se pobavil přebalem na videokazety a DVD - Steven o 15 kilo lehčí, druhá brada nikde a o 15 roku mladší. Dávám jednu hvězdu s odřenýma ušima (není to známka jako ve škole). Stevene dej už pokoj, vždyť už nejsi nejmladší a ta kytara ti jde určitě líp. ()

Morzael

Ok a dost! Jako herce Stevena neberu, film byl total brutal propadak. Ale jestli jeste nekdo rekne o Stevenovi ze se neumi hejbat nebo ze je to uz starec, tak at se zamysli, co je proti nemu on. V soucasny dobe je to jeden z nejvetsich mistru Aikida a ja si ho velice vazim. To, ze tam nic moc nepredvete, neni jeho chyba, ale toho antitalenta Keusche... ()

• Film se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)
  • Při závěrečném souboji Marshall Lawson (Steven Seagal) zraní protivníka nožem na hrudi. O několik záběrů poté je protivník viditelně bez jizvy. V dalších záběrech jizvu opět má. (rublik05)
  • Pracovný názov filmu bol Harvester. (Seag)