Mladú gangsterku prepustia z väzenia, kam sa dostala za vreckové krádeže a pobodanie nožom, ktoré vzala na seba. Vracia sa späť domov k svojej rodine - otcovi a malému bratovi.
Otec s dcérou nevychádza a vôbec nie je nadšený z jej návratu. Ona mu nevie odpustiť, že sa v minulosti spíjal a bil mamu. Pod návalom problémov si otec a dcéra začnú pomaly hľadať k sebe cestu a zisťujú, akú silu má rodina. (badygorila)

tombac

Ve své nitěrné podstatě úchvatný film o lidských vztazích. Čistě natočený, bez rušivých elementů, jen s užitím jedné zpomalené sekvence, která má o to silnější dopad... Pomalu plynoucí, s dramatickou koncovkou, nijak znatelně nehrající na city, přesto velmi dojemný a osobní snímek, jenž hodně staví na vzájemné chemii mezi paličatou a vyspělou dcerou a pokorným otcem, kteří k sobě nelehce nacházejí cestu a uzavírají staré rány. Jako balzám na bolavou duši v něm působí scény s nesmírně milým a herecky zdatným malým klučičím třeštidlem, menší obdobou našeho Tomáše Holého, blahé paměti. Zkrátka excelentní komorní záležitost s visačkou made in South Korea. ()

Adrian

Pomaly odvíjajúca sa rodinná dráma s prvkami gangsterky, s dôrazom na vierohodnosť hereckých charakterov a precízne budovanú mozaiku vzájomných vzťahov - tak rodinných ako aj tých pomimo. Príchod mladej dievčiny z väzenia spustí lavínu udalostí, ktoré postupne na povrch vyplavia nevyriadané účty s bývalými kumpánmi ako i dlho úkryvané rodinné tajomstvo. Záverečné vyústenie príbehu môže niekomu pripadať ako príliš účelové a mierne nasilu vykonštruované, mne ale len umocnilo silný prežitok predchádzajúcich minút. Výsledkom je tak ďalšia brilatná, komorná juhokórejská dráma, ktorá citovo nevydiera, ale naopak - presvedčivo vťahuje do svojho sveta. ()

radektejkal

Je vidět, že v Jižní Korei pěstuje nejen kvalitní rýže, ale také méně kvalitní emoční gangsterky. Fakt, že scénárista tenhle svůj nákyp, uvařil dle osvědčených receptů, asi není třeba dokládat. Nebo je to tím, že se mi jihokorejská gangsterská kuchyně jeví na jedno brdo? - ke stolování tu sice bylo nožů dost, chyběla však nějaká solidní vidlička. ()

Mkqp

Příběh o mladé dívce, která je ve své podstatě hodná, jenže díky špatným kamarádům a rozhodnutím se dostane do situace, ze které není jednoduché východisko. Tento nenápadný filmeček pojednává o následku psychického nátlaku, obětavosti v rodině a pomalém napravování poškozeného vztahu mezi dcerou a otcem. Nevýhodou filmů oproti seriálům je nedostatečný čas pro práci s charaktery, ale díky skvělé Soo Ae a maličkému Ji-bin Park jsem si jednoduchý Gajok s velkým srdcem náramně užil. ()

bizz_mjc

A Korea zas jinak, tentokrát dramaticky rodinně - ovšem i s gangsterskou linií - a možná tak trochu blíže tuzemským family-filmům, kde hrají roli narušené vztahy poznamenané minulostí. Příběh se odvíjí pozvolna, bolesti hrdinů rozkrývá pomalu a vtahuje, i díky skvěle hrajícím, ačkoli hraje s již poměrně známými kartami. (70%) ()