Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

MikO_NR_1909

Číry atleticizmus, v ktorom ale nehľadajte vkusné lavírovanie medzi rinčaním šablí a spŕškou vtipných dialógov. Väčšina odľahčeného deja stojí na cukrovinkovej doslovnosti a absolútnej nekomplikovanosti všetkého filmového. Výsmech dejín, dvojfigúrkovité paušalizovanie postáv či inak bezradná prázdnosť obrazov, ktoré sami o sebe nemajú vôbec čo povedať a plácajú vetrom. Je to skrátka film i pre tých, ktorí inak kritizujú staré filmy, respektíve ich nedokážu dopozerať, doceniť, nedajbože hlbšie vnímať. Bláznivé Dobrodružstvá Robina Hooda sú určené dokonca aj im, ale asi nie pre mňa. Snáď až na mohutnú výpravu a pestrú multifarebnosť kostýmov (ktoré však najvýstižnejšie charakterizuje slávny Technicolor) tu neexistuje silný režijný prvok. Aj tú akciu napokon nepovažujem za prevratnú, keď tak možno čiastočne v rámci doby. A opäť som sa tak trocha utvrdil v názore, že nadhodnotených paródií s veľmi zriedkavým suchým humorom je neúrekom a nechápem ich všeobecnému glorifikovaniu. ()

Cimr

Křiklavě zelené punčocháče Robina Hooda, skoro stejně zelené jako kalifornský trávník natřený barvou, aby na kameře vypadal více anglicky. Robinův hurónský smích, který doprovází každý, i ten nejtrapnější vtip. Středověký Sherwood jakožto místo, kde príma strejdové bez obtíží lezou po větvích stromů, aby tam upevnili pasti. Nejnákladnější film své doby, v němž je vše vyvedeno v kýčovitých barvách a pseudostředověkých ornamentech. Nejvíce barevný film, co jsem viděl. Nejvíce černobílý film, co jsem viděl. ()

kaylin

I když se v současné době může zdát, že film místo toho, aby byl vtipný nebo dramatický, je prostě roztomilý nebo naivní, když dojde na akci, je zde skvělý střih, nemluvě o tom, že samotná choreografie akčních scén je nadále výborná. Ten film trochu zestárnul, ale barva mu stále sluší a ten příběh je prostě nadčasový, protože takové legendy prostě jsou. ()

Mrkvič

Náhodou jsem začal v půlce filmu koukat na stařičkého Robina Hooda a jen jsem žasl. Rok výroby 1938. Film krásně barevný. Velkolepé scény. Parádní kaskadérské scény, kde všechno ještě záviselo jen na umu člověka. Herecké výkony také hodně dobré. Na rok výroby se ani tolik nepřehrávalo. Komické jsou kostýmy, ale i přes ně jsem žasl nad choreografií některých bojových a šermířských scén. Robin Hood tak není ani nějakou zvláštností, kterou by si někdo pustil a po letech se filmu jen smál. Dovedu si představit, že bych si dal film znovu a to celý od začátku do konce. ()

NinadeL

Glorious Technicolor. Tady o nic jiného nejde :) Fairbanksův Robin z roku 1922 potřeboval koncem 30. let aktualizaci jako sůl, tak nastoupil Errol Flynn a bylo vymalováno. Ale stejně nejlepší herečkou je Una O'Connor a nechává všechny ty klasiky Olivii de Havilland, Basila Rathbonea a Claude Rainse daleko za sebou. #LFŠ ()

• V době, kdy byl film natočen, držel primát v zaměstnání největšího množství kaskadérů. (liquido26)
  • Během filmování Robinova útěku ze zámku byl Basil Rathbone srazen a pošlapán komparzisty. Odnesl si z toho poranění na pravé noze, které si vyžádalo osm stehů. (liquido26)