Návrat siedmich statočných

• Česko Návrat sedmi statečných (viac)

Muži tří mexických vesnic jsou odvlečeni ozbrojenými pistolníky mocného Franka Lorca. Mezi rukojmími je i Chico, někdejší spolubojovník obávaného pistolnického hrdiny Chrise. Ten kolem sebe shromáždí muže, s nimiž hodlá Chica a jeho spolutrpitele z rukou brutálního tyrana Lorcase osvobodit. Chris a jeho muži, "slavné sedmy", na pistolníky narazí v jednom zničeném hnízdě na hranicích s Mexikem. (oficiálny text distribútora)

Han22

Žádné pokračování Sedmi statečných jsem nikdy neviděl a i přes hodnocení se těšil. Výsledek? Režisér totálně obšlehl originál - původní vesnice je znovu v ohrožení mexickými bandity a Chris znovu shání sedm pistolníků. Někde se mu z toho ale ztratilo vše, co dělá originál klasikou. Naprosto nezajímavý záporák,  nezajímaví vedlejší pistolníci u kterých okamžitě zapomente kdo je kdo, nezajímaví přeživší Vin a Chico. To vše s no name (ne)herci a nudícími dialogy. I ten Yul Brynner, který byl v každém filmu vynikající tady hraje na půl plynu. A akce? Jako kdybych sledoval 80s akční béčka. Záporáci s drtivou přesilou najíždí na koních doprostřed náměstí, nekryjí se a nechají se kosit. Pak si to zopakují proti dynamitům a netrefí ani vrata od stodoly. Ale OK, ten akční konec i tak celkem bavil, ale celkově jde o dementní westernové béčko a na další díly se už rozhodně netěším. ()

starbrejkr

Hodně nepovedené pokračování filmu, který prostě měl skončit tak jak skončil. Naprosto nechápu, proč se k tomu vrátili, tady jediný důvod musely být opravdu jen a jen peníze.....už jen nepřítomnost zbylých herců, kteří "přežili" jedničku o něčem svědčí a příběh je vlastně jen vykrádačkou toho prvního. Málokdy narazíte na tak zbytečný film jako je Návrat sedmi statečných. ()

gogo76

Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláška starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím. 60%. ()

Heywood

Tohle nemohlo zachránit nic. Vytvořit plagiát prvního filmu včetně hudby a jmen bylo asi tak stejně hrozné, jako ta hrůza z roku 2016, která má 65% ačkoliv to byl škvár. Hlavní bylo, že film nudil, o hrdiny jsme se nebáli, zlo bylo komické a létající dynamity na konec změnily film ve frašku. 35% z nostalgie ()

Harry_

Mám rád westerny. Sedm statečných patří do TOP3. Jsem obvykle více než tolerantní k pokračováním. Ale tohle se stát nemělo: Nanicovatá zápletka. Kromě Chrise a záporáka dost nesympatické postavy, které kromě přestřelky s bandity vedou jalové řeči, většinou kopírující klišé z jedničky. Dobrá je jen hudba, protože motiv je zkopírovaný z jedničky. Za tu jedna hvězda a druhá za Yula s kamenným výrazem a "kovbojskou" chůzí. ()

• Ačkoli se hrdinové vracejí do známé vesnice na americko-mexickém pomezí, byl film ve skutečnosti natáčen ve Španělsku. Ke změně došlo následkem mnoha neshod mezi americkými tvůrci a mexickou vládní cenzurou během natáčení prvního filmu. (Rocky62)
  • Yul Brynner prohlásil, že se zúčastní pouze pod podmínkou, že se v roli Vina objeví někdo jiný než Steve McQueen. Tím vyvrcholily hádky mezi oběma herci, které se táhly již od natáčení původního dílu a role Vina se nakonec chopil Robert Fuller. Steve McQueen v reakci na Brynnerovu podmínku prohlásil, že by se nezúčastnil tak jako tak, protože nebyl spokojen se scénářem a zápletka mu přišla absurdní. (Rocky62)
  • Na konci býčích zápasů poté, co je probodnut mečem, býk vinou chybného střihu hned v dalším záběru beze stopy mizí z arény. (GordonCZ)