Mike Judge, jeden z tvůrců seriálu Beavis a Butt-Head, Tatík Hill a spol. a Maléry pana Šikuly, přináší šílenou komedii, která vás donutí dvakrát se zamyslet nad budoucností lidstva. Seznamte se s Joe Bowersem (Luke Wilson). Moudrosti sice moc nepobral, ale když se po jednom nepovedeném vládním experimentu probudí v roce 2505, tak zjistí, že společnost zatím pod náporem reklam a hloupých televizních pořadů úplně zdegenerovala a z něho je rázem nejchytřejší člověk na planetě. A tak je na průměrném Joeovi, aby lidský vývoj vrátil zpátky do správných kolejí! (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Základem je skvělý námět propracovaný do solidního scénáře. Dalo by se namítnout, že některé scény mohly být filmovější, že je vypravěč nadbytečný, ale je zde v obdobné roli jako vtipný glosátor, jenž provází většinou snímků Woodyho Allena. Realita budoucnosti podle Judgeho je snad ještě děsivější než Orwellovy vize. Absurdistán není dokonalý film, ale rozhodně stojí za vidění a následné zamyšlení. Současné průměrné hodnocení považuji za tak mrzké, že vědomě nadhodnotím, i když si film bez uzardění zaslouží tak 3,5 hvězdičky. ()

Frajer42

Film nasadil tak strhující tempo, že jsem byl v úvodní půlhodince přesvědčen, že napálím plný počet. Bohužel s narůstající stopáží humoru ubývalo. Přesto mohu s čistým svědomím prohlásit, že už jsem velmi dlouho nenarazil na podobně vtipnou komedii. Humor je zde dvojí. Nápadný absurdní, který naprosto převládá a ten inteligentní, který je ukryt v pozadí a občas vystrčí růžky. Škoda těch špatných herců v hlavních rolích, protože nápad byl za všechny prachy. Vypnout mozek a bavit se mi nečinilo žádný problém. Je to vážně taková pičovinka, která se často nevidí. Zdejší budoucnost nebyla zase tak špatná a ocitnout se v ní by bylo skvělé. Bohužel, když se rozhlédnu po naší malebné republice, tak se nám tu nepěkně množí jedna opálená menšina, s níž by budoucnost rozhodně nebyla tolik růžová, přitom po stránce intelektu jistě podobná. ()

MM_Ramone

Lacná sci-fi komédia o prostom vojenskom knihovníkovi Joe Bauersovi, ktorý sa vďaka zabudnutému vládnemu experimentu prebudí v roku 2505. Vo svete plnom dementov, magorov a idiotov. Ľudstvo zdegenerovalo. "Absurdistán" je taká jednoduchá, uletená blbinka. Chcelo by to vyšší rozpočet a lepších hercov v hlavných úlohách. Luke Wilson a Maya Rudolph sa mi tam moc nehodili. ** ()

Terva

Sci-fi příběhy říkají, že svět bude chytřejší a civilizovanější, ale evoluce nemusí nutně upřednostňovat inteligenci a vydala se opačným směrem - hloupnutí. CITÁT - Joe Bauers (Luke Wilson) je velice průměrný člověk............ Námět filmu je cestování časem a lidská degenerace. Tak uvidím, jaké to na mne bude mít účinky. CITÁT - Naschle za rok......... Jenže projekt zmrazení na jeden rok nevyšel a zmrazení se probudí hodně hluboko v budoucnosti. Útěk Joa z vězení je prostě geniální - smál jsem se jak malej. Jak jednoduché. Víte, věřím že svět je stále hloupější, ale že by to vedlo až tak daleko, to snad ne - ikdyž. Jenže ta hloupost ve filmu je někdy tak hloupá....... CITÁT - Kurva, jóó´a teď mi podej pivo.......... Příběh o tom jak jednooký je ve světě slepců králem a vůbec nevadí, že je jen průměrnej i tak je jeho inteligence o třídu nebo dvě výše, než u ostatních - opravdu to někdy bylo až šíleně přitažené za vlasy. Chytrost není vždy o inteligenci, někdy se stačí jen rozhlédnout. A Joe se rozhlédl a.....viděl....upravil.....zvítězil. CITÁT - Myslel si snad Einstein, že kolem něho jsou jen blbci?........Proto asi udělal tu bombu.......... Ještě tak jeden nebo dva takové filmu a úplně zdegeneruju, nesmím to přehánět. Když se teď na konci podívám osmdesát minut do minulosti, říkám si, že to zas tak špatné nebylo. CITÁT - Vítejte ve stroji času............ Ve filmu, mimo jiné, zazní "Romantic Pieces, No.1" od Antonína Dvořáka. A vydržte až do samotného konce závěrečných titulků, zažijete ještě jeden kousek spojený s cestováním v čase a možná se i zasmějete. CITÁT - Já tu děvku najdu......... ()

honajz

4 hvězdičky za originalitu nápadu (i když, co je dnes originální?), provedení vskutku pokulhává, i když některé detaily a počítačově upravená prostředí stojí za to. Ale příběh samotný je prostý a jednoduchý, neřku-li přímočarý, mohli si s ním tvůrci ještě krapet vyhrát. --- EDIT: Jak se stále více naplňuje proroctví tohoto filmu, přemýšlím nad tímto filmem a musím jít s hodnocením nahoru. Skutečně není daleko doba, kdy Oscara vyhraje film Prdel. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/absurdistan.html Režisér Mike Judge je sice znám jako tvůrce kreslených postaviček Beavise a Butt-Heada, ale točí i celovečeráky. Po antiagitce života v kancelářských kójích natočil formou komediální sci-fi kritiku současné společnosti, v níž upadá inteligence. Jeden současný průměrný voják se v rámci experimentu probudí v budoucnosti a zjistí, že je geniálnější než prezident. A že bude muset zachránit minimálně Ameriku. Mikea Judge miluju - je vidět, že jde o inteligentního člověka, kterého děsí nárůst pitomců typu Beavise a Buttheada v reálném životě, pokles inteligence nejen amerického národa, a nekreativní typy pracovních příležitostív současných open space kanclících, kde skutečně po vás zůstane jen hrnek od kafe, a to je asi tak vše. Ostatně o tom, že ve své zemi nikdo není prorokem, svědčí i to, že Absurdistán v zemi svého vzniku zcela propadl. ()

• Ačkoli kampaň na film prošla téměř bez povšimnutí, 20th Century Fox si nechalo udělat licenci na prodej nápoje Brawndo. Nápoj se stal kultem a byl k dostání na www.brawndo.com. (Cheeker)
  • Film bol uvedený už v roku 2005, a to formou skúšobnej projekcie, kde mali diváci vyjadriť svoje pocity z filmu. V tejto projekcii však obdržal negatívne reakcie. Režisér sa ho preto rozhodol zmeniť a ešte v tom istom roku v Británii ho vypustil na ďalšiu skúšobnú projekciu, kde už snímka vyvolala pozitívny dojem. (Greenpeacak)