Mladý staviteľ lodí a amatérsky boxer Jake Huard vyrastá bez matky a oproti domu má cez prístav slávnu námornú akadémiu. Rád by sa na ňu dostal, hoci jeho študijné výsledky patria skôr k tým priemerným. Napokon sa mu sen splní, ale to je len začiatok mimoriadne náročnej cesty. Jake je na pokraji síl a takmer už v prvom ročníku školu opustí, ale rozhodne sa uspieť za každú cenu. A keďže má boxerský talent, náležite ho využije proti svojmu hlavnému mučiteľovi, zákernému Coleovi. (TV JOJ)

Gilmour93

Jakou značku pěny na holení používá major Harmon Rabb? Za jaký čas naseká Casey Ryback šest středně velkých pórků? Mississippi teorii moc nezná, takže nasměruje svou tvrdohlavost do přípravy zavalitého Arkansasu, zápolení v ringu a tokání s velící, co vypadá, že zrovna udělala maturitu. Jestli jsem dal důstojníkovi a džentlmenovi Ríšovi tři frčky, tady musí být nárameníky prostší. Francův tupý výraz je způsobený tím rohováním, nebo mu v loděnici něco spadlo na hlavu při svařování? Okrasa Brewster je trenérka boxu jak z hovna kula a Gibson se při něm tváří jak Chong Li v Krvavém sportu. To vše je spíš k smíchu, ale špatně nasnímané i sestřihané zápasy mezi provazy jsou naprosto otravné. US Navy se od vyobrazeného distancovala a těm, co nemusí ohraná žánrová klišé, to doporučuji také.. ()

NUbijec

TOP Podle komentářů a hodnocení to nevypadá jako kvalitní film. Ještěže jsem se nechal nalákat na svoje oblíbence. Velmi příjemného a talentovaného Jamese Franca a exoticky krásnou a sympatickou Joradanu Brewster. Tohle je film, který se hodí pro nenáročnou zábavu a rozhodně se bude líbit i nějaké slečně. Mě bylo při jeho sledování dobře. Ani jsem nechtěl aby to skončilo a to je podle mě nejlepší vizitka takovýchto filmů. Jednoznačně top film pro časté opakování k navození pohody v duši. Plus pár bonusů za docela inteligentní scénář a padnoucí herce, zvlášť Tyrese Gibson mě hodně bavil. ()

Hepy13

Annapolis je jednoduchý ale za to dobře koukatelný snímek, hlavně protože se pořád ve filmu něco děje. Trénink, box, škola, zase trénink, buzerace...prostě dril dril dril. Justin Lin si vypůjčil své dva oblíbené herce ze série Rychle a zběsile. Tyrese Gibsona a Jordanu Brewster, a i to byl ten důvod proč jsem do tohoto filmu z námořní akademie šel. A i když je zde v pouze v modrých barvách, líbil se mi moc. Více jak leckterej ''červenej'' film. ()

Malarkey

Zajímavé drama z prostředí prestižní americké vojenské akademie pro budoucí mariňáky Annapolis, ke kterým každý rok dělají nový nábor a o jedné takové partě se odehrává i tento příběh. Respektive hlavně příběh jednoho, tedy Jacka, který to v životě měl docela dost těžké a tak se rozhodne zkusit co jeho síly dokáží vydržet. Celý film se natáčel bez podpory námořnictva, což si nedokážu představit pač ztvárnění prostředí a atmosféra byla cítit ke mě každým krokem. U čeho jsem se ve filmu opravdu bavil byly boxerské zápasy, které byly relativně dlouhé, zábavné a bylo vidět, že dali tvůrcům pekelně zabrat. Režisér, který si ztratil reputaci u Rychle a zběsile 3 se rychlostí blesku navrací na výsluní hollywoodské smetánky a doufám, že mu to i nadále vydrží. Už na začátku jeho filmové kariéry mu věštili slušnou budoucnost. Doufám, že oprávněně. --- Lepšíš se Howarde…brzy budeš stačit na moji šestiletou dceru. ()

Jara.Cimrman.jr

Annapolis si v poklidu vykradl Důstojníka a gentlemana a na CSFD mu to dle hodnocení (69% ku 69% - 20. 4. 2012) v pohodě prošlo. U mne však uhlazený Jake Huard ani omylem nemá na divokého Zacka Maya a "chlapácké" plácání Colea se s drilem sgt. Foleyho nedá vůbec srovnat. Snad jen tělesná schránka Jordany Brewster dává Annapolisu nějaký ten bodík navíc, ale u mne to na remízu rozhodně není. ()

• Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v prostredí americkej Námornej akadémie, vznikol bez podpory amerického Ministerstva námorníctva a Ministerstva obrany. (MikaelSVK)