Joss Whedon, na Oscara * a cenu Emmy nominovaný, scenárista a režisér stojící za fiilmem Buffy, přemožitelka upírů a Angel, tentokrát využil svůj nezaměnitelný důvtip v tomto napínavém velkofiilmu. Kapitán Malcolm Reynolds, ostřílený veterán (na straně poražených) z galaktické občanské války, nyní živoří na palubě své lodi Serenity. Vede malou vybranou posádku, ale když přibere na palubu dva nové pasažéry - mladého doktora a jeho sestru s telepatickými schopnostmi - získává mnohem víc, než na co je připraven. Oba jsou uprchlíci ze seskupení, které vládne vesmíru, a tak se Serenity rázem ocitá lapená v pasti mezi nezastavitelnou vojenskou silou Aliance a brutální zuřivostí zdivočelých Reavers. A další nebezpečí se skrývá i v samém srdci lodi… (oficiálny text distribútora)

Adrian

Space-opera, kde ústredná zápletka je predsa len na celovečernú stopáž zbytočne naťahovaná, formálna stránka príbehu ako i usadenie do mixu sci-fi a špinavého industrializmu 19. storočia ochuteného westernovými prvkami vyvoláva neopakovateľný, ale veľmi chytľavý atmosférický feeling. Prekvapí aj práca so žánrovými klišé, ktoré sú miestami naozaj nečakane, ale o to príjemnejšie narúšané. UPDATE: Pozrel som si serial a potom este raz film a priznavam...so serialovym zazemim ide film v mojich ociach do vysin najvyssich. ()

Shit

Nudnější Sci-fi jsem už pěkně dlouho neviděl, během filmu sem se několikrát málem unudil k smrti a nesčetněkrát sem to chtěl vzdát, ale bohužel sem to dokázal vydržet v domění, že to přece nemůže být tak dšsný po celou dobu. hmm, jenže může. A k tomu dvouhodinovýmu nudění si ještě přičtěte stupidní zápletku, totálně uboze namachrovanýho a nesymapatickýho hlavní hdinu + jeho nesympatickej a totálně namachrovanej tým a hodně slabý triky a vyjde vám serenity. Už nikdy víc ()

Malarkey

Pro mě opravdu překvapení po celkem hodně dlouhé době se objevilo další velmi dobré sci-fi odehrávající se v komnatách vesmíru. Berme v potaz, že film vznikl na úkor zakončení (prý) jednoho z nejlepších sci-fi seriálů Firefly, který po první sérii nenávratně ukončili. Autoři do svého díla zabudovali i špetku humoru, který příjemně uvolňuje příběh. Nakonec mě příjemně překvapili vesmírnou bitvou, která se celkem dobře povedla. Velmi doporučuji hlavně milovníkům sci-fi, kteří by od tohoto filmu neočekávali pecku. Příjemně totiž překvapí. ()

flanker.27

Bez váhání naprásknu nízký hodnocení komukoli, kdo se mě snaží přesvědčit, že mladý holčiny jsou zajímavý, jen pokud v rukou třímaj zakrvácený sekery. Že k tomu mám vidět nějakej serejál, abych dokázal docenit všechny zákruty páně umělcova záměru, mě naprosto neserejál. Ona je to totiž taková typická patlanice, kde padají hrdinné proslovy, kde se nakonec vždycky v poslední vteřině objeví záchrana, zmáčkne se správné tlačítko G (jako gravitace) a D jako důkaz zlovůle parlamentu se povaluje tucet let přímo vedle přehrávače. Jen proto, že svět, ve kterym se to odehrává, neni úplně špatně vymyšlenej, nejdu do nulovýho hodnocení. ()

Davies182

Nejkrásnějším znamením šikovného režiséra je, že i pro neznalce seriálu v tomto snímku všechny postavy perfektně fungují, jsou snadno rozeznatelné, a divák se s nimi téměř okamžitě ztotožní a chápe jejich činy. Jsem si jistý, že jsem právě viděl jedno z nejlepších výpravných akčních sci-fi nového tisíciletí, ve kterém má i např. krátká vesmírná bitka odehrávající se ke konci pomalu větší koule, než celá třetí epizoda Star Wars. Na projektu je vidět ohromný cit pro vypjaté scény a vypilovaný scénář - tohle není žádné laciné béčko ani přehnaný americký blockbuster, tady se nikdo s nalinkovaným dějem a smrtelnými postavami nemazlí, stát se může naprosto cokoliv. Schválně si počítejte, kolikrát vám v průběhu oněch dvou hodin v úžasu spadne čelist. Nevěřil jsem, že je to možné, ale na The Avengers se teď těším ještě mnohem více, momentálně si v jejich režisérské sesli opravdu nedokáži představit nikoho povolanějšího. Joss nebyl dobrá volba, byla to volba výborná!! P.S. Všiml si někdo, jak efektně se tomu chlápkovi podařilo natočit dva naprosto obyčejné průlety "mrtvým vesmírem"? Ta deprese, ta tíže, ta hudba, ty mrtvoly... ta ponurost, strach a atmosféra!!! Let lodí územím Reavers prostě bere dech, a já už ve Wordu syslím petici za dosazení JW k režii Dead Spaceu. ()

• Při objevení mrtvol na Mirandě v zapečetěné místnosti, těsně před tím, než začne River mluvit čínsky, můžeme vidět tělo starého muže v laboratorním plášti se zlatými botami. Tyto boty jsou Nike Flightposite III, basketbalové boty navržené Kevinem Garnettem a uvedené na trh v roce 2001. (Galadriel)
  • Saturn Award 2006 - Summer Glau nejlepší herečka ve vedlejší roli jako River. (Terva)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (viac)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (viac)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (viac)