Gróf Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Cristo (viac)

Některé příběhy jsou nesmrtelné a filmoví tvůrci se k nim tak rádi vracejí. A diváky tyto dramata nikdy nepřestanou bavit a dojímat. Příběh námořníka Edmonda Dantese, který byl neprávem na dlouhá léta uvězněn v pevnosti If, okraden o milenku, poslední roky s otcem, kariéru kapitána a patnáct let života k takovým příběhům patří. Viděli jsme již mnoho filmových adaptací slavného románu Alexandra Dumase a po letech se vracíme k adaptaci z roku 1979, která byla uváděna v Československé televizi jako šestidílný seriál. Po rekonstrukci dodané francouzským distributorem je nyní uváděn jako cca devadesáti minutový čtyřdílný seriál, samozřejmě s původním dabingem. Znovu tedy otevřeme příběh o zradě a pomstě i o tom, jak hořká dokáže pomsta být (Česká televize)

radektejkal

Už nechci Monte Crista. Na poslední díl jsem se díval náhodou, předchozí jsme neviděl. I když patřím spíš ke generaci Jeana Maraise, zaujala by mě určitě i tato verze, kdybych ji viděl jako první. Každý, kdo se mstí, musí počítat i s jednou obětí navíc - se sebou samým. U Edmonda Dantèse to mělo smysl, protože s tím počítal. S lodí se nám nevzdauje Monte Cristo, ani Edmond Dantès, nýbrž někdo úplně jiný, koho dosud vůbec neznáme. Dumasův příběh se honosí aureolou: Jeden z nejkrásnějších příběhů všech dob o lásce, zradě a pomstě (viz ČT); jaká je to ale krása žít 14 let v díře? Ale rozumíme tomu, v to v nás! ()

eileen

Tak tohle je dárek!!!! Snad 15 let jsem televizi prosila, aby tenhle skvost reprízovala a ono to vyšlo! Kdysi dávno, jako malá holka jsem na to v 80. letech koukala, párkrát to běželo, po revoluci už nikdy. Dokonalé a nejvěrnější zpracování knihy A. Dumase. Díky této verzi jsem si Monte Crista - 3 tlusté svazky - ještě jako holka na základce přečetla. Nádherně napínavá kniha, dokonale vymyšlená pomsta a tady to je vše zachyceno. Ne jako ve všech ostatních novějších i starších verzích. Skvělý český starý dabing! Díky za tuto reprízu!!!! ()

mecano

Nejvernejsi adaptace Dumasovo romanu vubec, kteremu nova verze s Ornellou a tlustoprdem nesahaji ani po kotniky (nemluve o trapnem happyendu), nemluve o filmech. Uzasny dabing, Dantese mluvil Viktor Preiss. Dodnes shanim, ptal jsem se v archivu CT, bez sance, misto toho zreprizovali ten 4dilny vyblitek z r. 98. Mel jsem to stesti, ze jsem jej tenkrat v 80. letech videl, a porad doufam, ze se mi to jeste postesti... ()

subic

Podle mě to nejlepší televizní zpracování Le Comte de Monte-Cristo, velmi dobrodružné a navíc spojené s mým dětstvím. Tehdy mi bylo asi 8 nebo 9 a seriál patřil k mým nejoblíbenějším "západním" seriálům spolu s Robinem Hoodem z roku 1984, pak až někde někde někde byl Sandokan. 2024: Tak jsem se dočkal na ČT2 opakování a dokonce v původním osmdesátkovém dabingu. Jsem dojat. 9/10 ()

• Pevnost na ostrově If, ležící od města Marseille 13 kilometrů, vznikla na obranu v polovině 16. století, záhy se stala i vězením, průměrné dožití vězňů ve strašných podmínkách bylo 9 měsíců. Takže 14 let káznice Edmonda Dantèse (Jacques Weber), brali bychom v úvahu reálnost příběhu, není pravděpodobná. (sator)