Dave Spritz (Nicolas Cage) je moderátorem televizního počasí v rodném Chicagu. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. V pravý čas se mu naskytne možnost práce v New Yorku. Pomůže mu to v jeho problémech? (oficiálny text distribútora)

Arx

Nádhernej film. Mám rád filmy tohoto typu. Nicolas Cage je tu naprosto okouzlující a roli zahrál jak nejlépe mohl. Nechápu proč tento film neběžel normálně v kinech. Teprve nyní vychází aspoň na DVD. A čeští diváci mohou konečně tento klenot shlédnout. Už dlouho mě žádný jiný film tak nepohladil na duši jako právě Pan Rosnička. Je v něm dost scén které vás opravdu chytí za srdce. Například scéna, kdy už podevátý hodí na Nicolase jídlo z fast foodu a zničí mu oblek. Ten ho ale sebere (jablečný koláč z fast foodu) a rozběhne se za tím člověkem co ho po něm hodil. Když běží vedle jeho auta s otevřeným oknem křičí na něj, že má děti a proč mu pořád ničí jeho oblek.. To se prostě musí vidět. ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem žádný zbytek jídla z fast foodu nevrhnul po nějakém populárním věštiteli počasí a tak za jednu ze zásluh tohoto snímku považuji skutečnost, že o tom budu do budoucna uvažovat. Druhou zásluhou je skvěle kamenný výraz Michaela Caina, který bez výraznější snahy hravě přehrál Cageovu křečovitou utrápenost. Tím u mne pozitiva končí, neboť já k filmu prchám před nekonečnými problémy všedního života a ty si na mne tentokrát nečestně počíhaly přímo na obrazovce. ()

tron

„Prečo do teba ľudia hádžu mliečne kokteily?“ – „...Občas sa mi to stáva.“ Gore Verbinski už dve čudné komédie v minulosti nakrútil (LOV NA MYŠ, MEXIČAN) a PÁN ROSNIČKA je síce podobne „nevtipný“, ale je predsa len o dosť lepší. Pretože je SCHVÁLNE TRÁPNY. A pozerať sa na dobre nakrútenú trápnu scénu, to je vždy smiešne. Keď Nicolas Cage ako skrachovaný rosničkár („Nepredpovedáme počasie, tie skurvené vetry si robia čo chcú!“), čakajúci na „svoju šancu v Haló Amerika“, hodí do svojej bývalej snehovú guľu, ona sa práve v tej chvíli otočí a guľa jej rozmláti dioptrické okuliare, JE to vtipné, dokonca veľmi vtipné. A keď nasleduje zostrih „ako to začalo s tým hádzaním vecí“, vyprsknete do smiechu. Tento film je proste hrozne smiešne trápny a to je poloha, ktorá vlasatému Cageovi nečakane pristane. Určite sa ale nejedná o komédiu v duchu bratov Farrellyovcov: v príbehu hrá dôležitú rolu blížiaca sa smrť blízkeho (nakoniec aj zomrie) a dokonca šikanovanie a pedofília! Verbinski, režisér bombastických PIRÁTOV KARIBIKU, má svojrázny zmysel pre humor. ()

Renton

Scénář: Steve Conrad .. Komorně laděný příběh ze života televizního meteorologa. Ten si sní o svém životě, má pro něj vlastní snovou předpověď, ale podobně jako u počasí se téměř nic neděje tak, jak by jemu samotnému vyhovovalo. Děj je protkán několika životními moudry a ochucen decentně inteligentním humorem, který je místy mrazivý jako záliv v úvodu. Režisér měl naštěstí velkou oporu ve skvělém představiteli hlavní role, jakým Nicolas Cage po celou dobu přesvědčivě dokazuje, že je. 70%. ()

DaViD´82

Verbinski zabrousil z vod blockbusterů k podivnému snímku o dalším "looserovi" s krizí středního věku. Není to nijak originální, chybí tomu především nějaké pojítko, tak aby jednotlivé scény, které samy o sobě dobré jsou, dávaly smysl. Byť se o novou Americkou krásu nejedná, tak to má příjemně posmutnělou atmosféru a díky Cageovi a Cainovi to rozhodně stojí za pozornost. Především pro Cage je to společně s Lord of War návrat ke kvalitním hereckým výkonům. Škoda, že potencionál, který to má není zdaleka využit, mělo to jít více na kost... ()

• Pro co nejvěrohodnější vykreslení postavy Davea Spritze (Nicolas Gage) producenti požádali velmi populárního a nejlépe placeného amerického meteorologa chicagského WGN-TV Channel 9 a Chicago Tribune Toma Skillinga, aby se stal konzultantem snímku. Tom Skilling si pak ve filmu zahrál také malou roli. (Aelita)
  • Jídlo, které na ulici trefí Nicolase Cage, hodil režisér Gore Verbinski. (becki_tu)
  • Dave (Nicolas Cage) jazdi vo filme na aute Volvo S80. (sWONDER)

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (viac)