Cher Horowitzová (Alicia Silverstone) je typická americká tínedžerka z Beverly Hills. Spolu so svojou kamarátkou Dionne (Stacey Dash) majú plnú hlavu nákupov a za nemenej dôležitú podstatu vo svojom živote považujú obľúbenosť u spolužiakov. Cher je síce najobľúbenejšie a najznámejšie dievča na škole, nie je to však také ľahké. Cher to však našťastie zvláda s absolútnym prehľadom a okrem školy si nájde čas aj na rôzne zábavky. Keď do ich triedy príde nová spolužiačka Tai (Brittany Murphy), Cher ju nahovorí na zmenu imidžu. Chce, aby Tai nemala problémy ľudí, ktorí nič neznamenajú. Netuší však, že svojou snahou môže Tai zmeniť viac, než si želá. Svet Cher sa začne oveľa viac komplikovať vo chvíli, keď doňho vstúpia dvaja atraktívni chlapci - jeden je jej nový spolužiak Christian (Justin Walker), druhý, nemenej príťažlivý, je jej bývalý nevlastný brat Josh (Paul Rudd). A Cher náhle zistí, že najväčším problémom je niekto, koho tak dokonale ignorovala a nechápala. Ak totiž zrazu príde láska, je proti nej... Bezmocná! (TV Markíza)

tehol

První dojem po as 5 minutách filmu byl, že je to naprostá blbost, která docela baví. S postupujícím průběhem jsem ale začal mít pocit, že je tam toho mnohem víc a že je to vlastně dost chytrý film. No, občas chci toho chci asi vidět na věcech víc, než tomu ve skutečnosti je.. Na každý pád je ten film superzajímavý tím, že vypraví z úplně jiné pozice, než většina teeen filmů a přitom je dost stejný jako všechny ostatní. To se mi líbí, ta myšlenka "people are just people" . A taky tam hraje Alicia, když jí bylo asi 18.. A taky je to oblíbený film Charlixcx.. (btw na motivy filmu vznikl i song Fancy, což mě dostává k tomu, že soundtrack je taky hodně božský na to, že je to blbá/chytrá teen comedy))) ps: postava christiana mě dostávala do kolen ▬▬▬▬▬▬▬▬▬ po 2. zhlednuti: musim jit na 5*.. ta dokonala nadsazka, se kterou nici vsechny zanrove klise, je az dojimava ()

splaty

Tak trochu mu to připomnělo britskou klasiku od Jane Austen "Emma". Námět docela obdobný.. Příběh dohazovačky, která si skoro na poslední chvíli uvědomí po čem vlastně touží. Narazit na to v pubertě, určitě by se film stal mým oblíbeným. ()

viax

Vlastně je to Pravá blondýnka bez rivality, bez podrazů. Barvy, nakupování, romantika a hlavně kecy, kecy, kecy. U mě dobrý. ()

Dr.Miku

Keby som to videla prvý krát dnes, tak možno na 3*, ALE práve kvôli tomu, že je to kultovka podľa ktorej sa dodnes inšpirujú filmy, hudobné klipy, life style... bola by som pojkrytec nedať 5*. A tiež som taká obyčajná ženská. 1xkrát videné cca v roku 2000. ()