Je leto roku 1995 a štrnásťročná Ann (Natalie Portmanová) a jej matka Adele (Susan Sarandonová) sa presťahujú z malého mestečka do Los Angeles. Adele sa chce oslobodiť od malomestského života, ktorý ju dusí. Dúfa, že sa jej v novom bydlisku splnia jej tajná želania. V porovnaní s ňou však Ann nebola sťahovaním vôbec nadšená. Nechcela opustiť svojich priateľov a spolužiakov. Ani po dvoch rokoch strávených v Los Angeles nie je vzťah medzi matkou a dcérou nijako ideálny. Adele stále verí vo svoje tajné sny, kým Ann je realistka. Jedného dňa sa však ich životy úplne zmenia... (TV JOJ)

RomanHyde

Ucházející kvalita, především díky skvělým hereckým výkonům Susan Sarandon a Natalie Portman, které celý snímek doslova drží na vodou. Příběh totiž není nic originálního, zápletka skoro žádná a konec dopředu odhadnutelný. To všem jde však bokem při sledování ústředních hrdinek, kterým roli opravdu uvěříte a doslova vás vtáhnou do svých pocitů. ()

Gemini

"Oscarová" Susan Sarandonová zahraje tak, že jí to uvěříte, kohokoliv...a (doufám že už brzy také "Oscarová") Natalie Portman na tom není o nic hůř. Btw "Oscarová" je fajn společné příjmení, ne?:) Alespoň by bylo jasně vidět jak přirozeně tyhle dvě bytosti budou působit v klasickém ne právě ideálním vztahu matky v krizi středního věku a dospívající dcery. To je taky bohužel asi jediná věc, která v Anywhere But Here funguje tak jak má... Film se až příliš vleče a scén jako konkurz kam Adele svoji odporující ratolest dotáhne, a které by vám svojí silou nebo vypilovaností pomalé tempo vynahradily, je poskrovnu. ()

Rosaviva

Od Susan Sarandon snad ani nikdo nečeká jiný než dobrý výkon. A od Natalie Portman už teď taky ne, ale musím říct, že mě překvapila, vcelku mladá a už zdatně sekundovala Sarandonové. Takový oddychový film, docela mi to uteklo a v podstatě jsem se nenudila. Ale když se nad tím zamyslím, tak ten film byl vlastně o ničem. Prostě jen na zpestření nudného odpoledne nic víc, nic míň. 3* Být Ann a muset snášet takovou matku, utekla bych od ní už na začátku filmu, v momentě, kde jí vysadila z auta u kraje silnice. ()

kleopatra

Od Susan Sarandon dokonalou práci čekáte, takže by překvapilo, kdyby tomu tak nebylo, ale ona je tu opravdu božská především Natalie Portman - v roli dcery nedobrovolně vláčené matkou od místa, kde se "všechno pokazí", k místu, kde je ještě nikdo nezná. Obzvlášť výborná je v momentě, kdy dělá talentovky na hereckou školu a inspirací k výstupu jí je neurotický záchvat její matky. ()

FandaF

Pěkný byť dost rozvláčný film šílené krávě - matce a nešťastné dospívající holce co celý film jen trpí. Jestli po tomhle filmu nezačnete Susan Sarandon nenávidět, tak nejste normální :) Já to musel i párkrát na chvíli umlčet, fakt jsem to nedával. Natalie Portman je nejen nádherná, ale umí i dobře hrát. Těším se na cokoliv dalšího s ní. ()

• Natalie Portman hraje ve filmu čtrnáctiletou, přestože ji v době natáčení bylo již 17 let. (Stanley619)
  • Susan Sarandon informovala filmové producenty, že se projektu nezúčastní, nebude-li Natalie Portman obsazena do role její dcery. (ČSFD)