Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Kdyby se kluci vytasili se zajímavějším příběhem a nesrovnatelně propracovanějšími postavami (bohužel kvantita v tomto případě není víc než kvalita), tak to mohl být docela solidní western. I na lehce starší rok vzniku byly totiž přestřelky velkou pastvou pro uši i pro oči. Příběh je zbytečně příliš překombinovaný a složitý a strašně mu to škodí. Strašně to škodí obecně každému westernu. Milion postav plochého charakteru, které se ke všemu šíleně pletou, to také není něco, co by westernům přidávalo na kráse. Nijak zásadně mě kluci neoslovili ani herecky, a to se sešla vcelku zvučná plejáda jmen. Nejvíce mě odpuzoval samotný slizký hlavní hrdina Kurt Russell s nechutným mrožem pod nosem. Lepší 2 *. ()

ArsenalEagle

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání. ()

Ellmariachi

A cenu za knírek měsíce získává... Film stojí a naštěstí do prachu nepadá s hereckými výkony. Ty jsou naprosto skvělé. Kurt si to dává levou zadní s dvěma výrazy za celou stopáž. A není to výtka. Když na to ten chlap jednoduše má, tak proč ne. Divácky nejvděčnější je ovšem postava Vala Kilmera. Jeho Doc Holliday je svým způsobem hybatelem událostí a je zahraný fakt dokonale. Tím ale za sebe se superlativy končím. Ne že by děj a vše okolo nebylo fajn. Ale asi mi nesedí to z mého pohledu civilní pojetí. Zkrátka jen málo která situace mě donutila se do snímku jak se říká ponořit. Ti zlí byli zlí. Ale když padali držkou k zemi necítil jsem takové to zadosti učinění, které prostě cítit chcete. A pokud ne, je lepší pustit si dokument. Cítím vzhledem k obsazení a síle materiálu mírné zklamání. ale přesto 70 procent. ()

JohnCZ

Super obsazení, ale je to přesně takový ten druh westernu, které příliš nemusím. Je to prakticky jen sled všech možných i nemožných klišé výjevů, teatrální herecké výkony, šílené tempo a celkové dějové vakuum. Dana Delany je ovšem okouzlující a její romantická linka patří mezi to nejzajímavější na celém filmu. ()

RAiken

Jeden z klasických novějších westernů, u kterých alespoň podle mě, jenom čekáte až se příběh ocitne v té fázi, kdy dojde na konečné zúčtování a přestřelky. A ty jsou víc než povedené a brutální, především v podání Kurta Russella, Vala Kilmera a Michaela Biehna. Celkově je Tombstone živější a napínavější než Wyatt Earp s Kevinem Costnerem. "S kovboji je konec, rozumíš? Když uvidim chlápka s červenym šátkem, tak ho odprásknu. Já jsem tu zákon. Vyřiď ostatním sr***m, že se mnou přichází peklo." ()

• Kudrnáč Bill Brocius je ve filmu ukázán jako vůdce skupiny "Kovbojů" v době, kdy Earpové přijíždí do Tombstone. Ve skutečnosti byl tímto vůdcem Starý Clanton až do své smrti, rok a půl poté, co Earpové přijeli. (liquido26)
  • Robert Mitchum měl hrát Starého Clantona, ale v první den natáčení si poranil záda pádem z koně a nemohl pokračovat v natáčení. Místo toho namluvil úvod a závěr filmu. Jeho postava byla ze scénáře vyřazena. (liquido26)
  • Veterán westernových filmů, Glenn Ford, měl mít původně ve filmu nějakou malou roli, ale kvůli špatnému zdraví z natáčení odstoupil. (liquido26)