Talentovaná a krásna Isabella (Penélope Cruzová) preslávi reštauráciu svojho manžela Toninha Oliveiru (Murilo Benício) svojím mimoriadnym kuchárskym umením. Isabella však trpí extrémnou formou kinetózy – morskej nemoci – keď prudšie zmeny pozície tela jej spôsobujú nevoľnosť, mdloby a zvracanie. Svoje pohyby musí mať ustavične pod kontrolou dokonca aj pri sexe, čo Toninho nevie pochopiť, a tak je jej neverný. Isabella ho preto opustí a presťahuje sa do USA, do San Francisca, kde sa čoskoro preslávi sa ako moderátorka gurmánskej show. Až potom Toninho pochopí, že bola tou pravou ženou jeho života. Rozhodne sa ju získať späť a vyberie sa za ňou. Nie je však neskoro? (TV JOJ)

Petulka88

Miluju chilli, sex samozřejmě taky a sambu sice neumím, ale docela dobře se na ni dívá. Na Penélope Cruz se dívá ještě líp. Dívat se na tenhle film je ale docela utrpení. Člověk by čekal temperamentní, vášnivou podívanou. Nic není vzdálenější pravdě. Chilli, sex a samba je totiž neuvěřitelně nudný film, jehož děj se od začátku až do závěrečných titulků v podstatě nepohne z místa. Při sledování jsem se místy cítil až trapně, a to po každém ubohém pokusu o vtip nebo při každé zmíňce o jakési mořské bohyni jménem Čalamáda. A tak jediný důvod, proč nedávám odpad je nakonec krásná Penélope. Absolutně ale netuším, proč v takové kravině vůbec hrála. ()

DearS

Komu stačí ke štěstí sledovat na plátně (či obrazovce) půvaby Penélope Cruzové, tak tento film „přežvýká s chutí“. Kdo chce sledovat půvaby P. C. plus její kvalitní herecký výkon v zajímavém filmu, je na špatné adrese (doporučila bych směr španělská kinematografie). Kromě Penelopy v různých sexy oblečcích není totiž na této prostoduché romanci s rádoby mystickou a žhavě letní atmosférou nic k vidění a ona sama něco takového nemá zapotřebí. A navíc špatná zpráva pro ženskou část publika - adekvátně přitažlivý či nedejbože charismatický mužský protějšek budete hledat marně. Já osobně jsem oběma umolousaným sokům v lásce celý film přála kopačky (nejvíc tomu, který nakonec uspěl :)). ()

Juto

Toto je zábavný film, ktoré sú. Po prvé, je to sexy a nevulgárne, čo dokazuje, že komédia bez vulgárnych výrazov je možná. Po druhé, je to ľahké pre oko (Penelope) a pre uši (latinské rytmy). Po tretie, je to rozprávka, čo sa týka obsahu aj formátu, a preto je úplne neuveriteľná. A ako všetky rozprávky, aj táto má morálnu morálku ... ktorú musia diváci objaviť. Najlepšie na filme je, že vás očarí starý svet, ktorý je tak roztomilý. 6/10 ()

Marek1991

Ďalší pozitívny film, ktorý stroskotal svojou hlúposťou. Penélope Cruz nemám rád, nepáčila sa mi v žiadnej scéne vo filme, proste mi nesedí, nie je pre mňa vôbec príťažlivá. Dej filmu skončil našťastie tak, ako som si to prial, keby sa tam rozbilo manželstvo asi by to u mňa zaváňalo odpadom, takto je to u mňa na rozhraní jednej a dvoch hviezd. Hudba k filmu bola fajn, taktiež Murilo Benício je sympaťák, ale hlúposti okolo šamanstva, či transvestitu už fajn neboli. Napriek tomu, že som rád, ako to aspoň trocha natreli televíznej výrobe, film mi prešiel veľmi rýchlo bez nejakého výrazného zásahu. Južnú Ameriku rýchlo presunuli do USA, zosmiešnili určitou naivitou a napriek zábleskom niečoho zvláštneho, ako viditeľná vôňa, muži nasledujúci ženu, to pritom aj zostalo, proste akoby ten film ani nezačal, je to škoda. ()

• Všechny interiéry dějově se odehrávající ve Španělsku byly natočeny v ateliérech v Brazílii. (Terva)
  • Isabella (Penélope Cruz) a Monica (Harold Perrineau) spálí fotografii Toninho (Murilo Benicio), ta je však později opět na svém místě v rámečku na stole. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2000 v sekci Un Certain Regard. (Terva)

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

09.01.2013

Tedy v případě, že přijme nabídku studia Warner Bros. na hlavní roli v epickém dramatu Pontius Pilate. Jak název napovídá, zahrál by si Piláta, známou biblickou figuru, která poslala Ježíše směrem ke… (viac)