Adaptácia klasického románu L. M. Alcottovej o štyroch dospievajúcich dievčatách s odlišnými povahami v období americkej občianskej vojny. Rodina Marchových sa musí zaobísť bez otca, ktorý je na vojne a hlavou rodiny sa stáva rázna, ale láskavá matka. Jej výchova sa nesie v duchu pomoci druhým, súdržnosti a obetavosti. (STV)

Ukážka z filmu

Flavors

Viděla jsem film po pár letech a říkám si, že nemůžu nechat 4 hvězdy a navyšuji už proto, že filmy a knihy z této pro ženy nelehké doby miluji. Sesterská láska hlavních postav, jejich jednota a síla jsou inspirující a jako pohlazení po duši, které se vám zas tak hned nedostane. Skvělé herecké výkony. ()

nascendi

Nedokážem si vybaviť dôvod, pre ktorý som si tento film nahral, ale súčasne som na seba hrdý, že som ho dokázal dopozerať až do konca. Pravdepodobne to nie je zlý film, hrajú v ňom známe herečky aj Christian Bale, hudbu zložil Thomas Newman, všimol som si viacero krásnych záberov charakterizujúcich prostredie a dobu, v ktorej sa príbeh odohráva. Ale určite je to film pre úplne inú cieľovú skupinu, než predstavujem ja. A také filmy bez ohľadu na ich objektívnu kvalitu u mňa končia s troma hviezdičkami. ()

Jaroslaf

Podobně feel good verze jako ta z roku 2019, divák si může vybrat jestli se chce tady koukat na mladou a překrásnou Winonu Ryder a Kirsten Dunst nebo dá raději přednost mladým Florence Pugh a Emmě Watson. Christian Bale je tu u něco míň creepy než v jeho ostatních filmech, ale furt je docela divnej. Trini Alvarado je zde velmi podobná Andie Macdowell z Na Hromnice o Den více. Fajn film. ()

Malarkey

Aneb jak vstoupit do ženského mozku a odejít s čistým štítem. Milé, úsměvné, herecky vysloveně dobré, ale takové, jaké si představíte. Na mě to bylo opravdu hodně starosvětské. Jak kdyby mi na horách stála stará, zašlá, ale stále šarmantní chata, která je těsně před rozpadnutím, ale pokaždé se za ní rád vrátím. ()

Lenka_J

Prvním impulsem pro puštění si tohoto filmu určitě bylo atraktivní obsazení, herecký počátek skvělé Claire Danes a Christian Bale spolu s Winonou Ryder, kteří v té době už filmové zkušenosti za sebou měli, ale přeci jen taky byli teprve v začátcích. Little Women se nese v duchu velmi zajímavého příběhu o obyčejných, ale zároveň velmi neobyčejných lidí se svými problémy i velkými sny, a to vše jen znásobeno skvělými hereckými výkony. ()

• Alicia Silverstone projevila zájem o roli Beth March, ale byla považována za trochu starší, než  filmaři viděli charakter Beth. (newpage)
  • Na konci titulků je film věnován dvěma osobám, z nichž jednou je Polly Klaasová, dvanáctiletá dívka, která byla v roce 1993 unesena ze svého domova v Petalumě v Kalifornii a později nalezena zavražděná. Winona Ryder strávila většinu svého dětství právě v Petalumě a potom se také zůčastnila mediální kampaně za bezpečný návrat dívky. (Morien)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (viac)