Môj sused zabijak

• Česko Můj soused zabiják (viac)

Montrealský zubár Nicholas „Oz“ Oseransky (Matthew Perry) žije na predmestí s manželkou Sophie (Rosanna Arquette) a svokrou (Carmen Ferland), ktorá ho rovnako ako manželka nemá veľmi v láske. Okrem toho, že ho obe ženy len využívajú, musí Oz splácať dlhy za svokra, ktorý nedávno spáchal samovraždu. Zvrat v jeho neradostnom živote nastane v momente, keď Oz vo svojom novom susedovi spozná povestného zabijaka Jimmyho „Tulipána“ Tudeskiho (Bruce Willis), ktorý svedčil proti svojmu bossovi a odkrútil si päť rokov! Hoci sa Oz s prekvapivo priateľským zabijakom spriatelí, odporná Sophie ho donúti, aby odletel do Chicaga, udal Tulipána synovi odsúdeného bossa Jannimu (Kevin Pollak) a získal tak odmenu vypísanú na jeho hlavu! Sotva však Oz odletí, Sophie ho okamžite „natrie“ Jimmymu - v nádeji, že sa tak nepohodlného manžela konečne zbaví a zároveň získa peniaze z jeho životnej poistky! Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď vyjde najavo, že Janniho, Jimmyho a jeho manželku Cynthiu (Natasha Henstridge) spája desať miliónov dolárov, ktoré sú uložené na účtu, ktorý môžu vybrať buď spoločne, alebo každý sám – samozrejme však len ak ten, čo ostatných prežil, prinesie ich úmrtné listy. Akoby to nestačilo, zoznámi sa Oz so Cynthiou - a po spoločne strávenej noci sa do nej zamiluje... (TV Markíza)

Hal_Moore

Upřímně řečeno, místy se na film nedalo koukat. Francouzský přízvuk Roseanne Arquetteové a její postava, kterou jí nevěříte ani minutu se do své role absolutně nehodí. Nevím co tím chtěl režisér říci, když některé vraždy natočil jako komedii. Nikdy není jasné, co tajný polda zamýšlí. Kanaďané mohou být dotčeni, jakou formou byla zobrazena. Ještě si k tomu všemu připočtěte nejhorší herecký výkon Bruce Willise. Horší to už být nemůže. Vše ostatní bylo provedeno nadprůměrně. ()

SOLOM.

I já patřím k těm, kteří se tomuto filmu docela dlouho vyhýbali. Proč? Před pár roky jsem ho kus viděl a zrovna moc dobrý dojem na mně neudělal. Teď jsem to však už dokázal shlédnout dokonce a jak se říká: dalo se to přežít…Pokud tedy zrovna nenaserete někoho jako je Bruce Willis (Jimmy Tudeski), nechcete ho prásknout nebo mu nechcete opíchat starou. Matthew Perry si taky nevedl špatně, ty role takových blbečků / smolařů mu jsou vážně šité na míru. Navíc se tu najde i slušná dávka humorných situací či hlášek, které vám na pár dní utkví v paměti. Takže ve finále se z toho vyklubal lepší průměr. 60% ()

Hrabka

Tohle se mi teda moc nelíbilo. Rádoby zamotaná (krimi) komedie se značnou dávkou trapných momentů, děj je i na komedii dost přitažený za vlasy a k tomu navíc "komik" Perry, kterýho nemusím. Hvězda za několik vtipnějších chvilek a hvězda za Bruce Willise, jinak je tento film pro mě dost bídný. 45% ()

Xmilden

Krásné ženy, zajímavý a roli si užívající Bruce Willis a můj neoblíbený Matthew Perry. Teda řeknu vám, že kdybych si měl volit mezi Coffeym a Chandlerem, tak Chandler už spí s rybami. Třeskutá zábava Sousedský zabiják určitě není, ale třeba scéna kdy Amanda Peet odpoutává pozornost určitě stojí za zopakování. 60% ()

Slasher

Docela sranda, i aniž by to nějak moc tlačilo na pilu. Kombinace Willisova drsňáctví a Perryho roztěkanosti funguje, k tomu pár pěkně obsazených vedlejších rolí (R. Arquette, Duncan...) a tak akorát zapletená zápletka. Čekal jsem větší bláznivost, je to taková celkem umírněná, povedená krimikomedie. 7/10. ()

• Nicholas "Oz" Oseransky (Matthew Perry) jezdí v autě Toyota Corolla Deluxe z roku 1988. (SONY_)
  • Jimmy „Tulipán“ Tudesky (Bruce Willis) používa pištoľ Rufer P89. Jill St. Claire (Amanda Peet) má Walther PPK. Frankie Figgs (Michael Clarke Duncan) nosí Desert Eagle. Ďalej sa vo filme objavia pištole Smith & Wesson 5904, SIG-Sauer P228, Glock 17, Makarov PM a M1911A1. (ČSFD)
  • Oz fandí v NHL týmu Ottawa Senators, jeho představitel Matthew Perry ale fandí týmu Los Angeles Kings. (Michael02)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)