Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiálny text distribútora)

mzss1

(56%) LEGIONÁŘ je film, který mi dlouhou dobu unikal. Kdysi jsem alespoň jeho část tak nějak snad viděl, ale přesto jsem si to po letech pustil a nakonec konstatuji, že není moc o co stát. A to mi ani moc nepřekáží, že to není typická Van Dammovka z 90. let. Rozhodně zde není moc co kritizovat, jednou se to v pohodě dá vidět. U mě bylo problémem, že mi nesedla Van Dammova postava – bylo mi ukradené jaký byl jeho osud atd. Úvodní 20 minutovka byla o ničem – nic mě v té sekvenci nezaujalo. Ani postavy mě zde moc nebavily, tedy až ke konci jsem si k některým nějaký ten vztah utvořil. Docela mě bavila ta prostřední část, kdy probíhá výcvik legionářů v drsným prostředí. Akční finále bylo docela dobře natočené a mělo ke konci i pár zdařile natočených výbuchů, jenže tak jako tak jsem se nudil a s ohledem na to jak mi byl u vánku hlavní hrdina, tak mi bylo jedno, jak to celé skončí. Své klady to opravdu mělo výhradně v tom prostředí a drsném výcviku – to vše bylo reálné včetně skvělého Stevena Berkoffa, který psychopatického velitele zahrál na výbornou, stejně tak jako zahrál záporáka v druhém Rambovi. Potěší i solidní hudba. Bitky tu máme, co se týče Van Damma asi jen dvě. Úvodní fraška v boxu, která mě nebavila a pak jedna mezi ostatní legionáře. Fajn, nebudu kritizovat absenci bojového umění Jeana. Zde se moc nehodil, byl netečný a nezajímavý. Dodívat se to dalo, znám horší filmy, ale už nikdy více. Režisér tohoto snímku natočil jedině skvělého Ramba 3, víc nedokázal. ()

Plaque

Pri hodnotení tohto filmu vo mne bojuje moje dospelé JA a moje detské JA. To dospelé hovorí, že je to film plný klišé sračiek, kde neohrozený boxerista so sľubne našliapnutou kariérou musí utiecť a zachrániť sa pred istou smrťou jedine odchodom na istú smrť. Potom to už ide s klišé jedna radosť. Nosatý Talian ukazuje všade okolo fotografiu svojej snúbenice Špagety, aby o 10 minút dostal guľu medzi oči a zomrel ako prvý v dojímavej scéne plnej prachu, krvi a fotografií v rukách. Nakoniec zakončené skutočne veľkolepo. Všetci legionári vykillovaní v heroickom zápase s neubúdajúcou armádou ISIS. Teda skoro všetci. Van Damme dostal milosť, aby pochopil, že Légia nie je nič preňho a radšej si to namieril krížom cez púšť naspäť do Paríža. To dospelé ja by z fleku strelilo odpad! a ani by nemrklo. LENŽE!!! Je tu ešte to detské ja, ktoré hovorí, že srať na všetko. Toto ja si ešte pamätá, ako som to sledoval so zatajeným dychom a slintal nad každou bojovou scénou. Ako som Van Dammemu fandil, aby v sebe objavil schopnosti Univerzálneho vojaka alebo Kickboxera a poriadne ich všetkých nakopal... Moje detské JA by neváhalo zavesiť 5 hviezdičiek a flochnúť každému neznabohovi kopanec do gulí a la Karate Tiger. No a preto sa stretávame uprostred, aby dostalo zadosťučinenie obe z mojich JA. ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Jako malý kluk jsem tenhle film měl moc rád (ostatně jako všechny Van-Dammovky). Tohle bylo trochu jiné, než na co jsme od JCVD zvyklí, sice žádný high-kicky a rozštěpy, ale i tak poměrně slušný film. Dneska jsem na to mrknul po x letech znova a spíše než akce jsem vnímal to přátelství mezi vojáky. Pořád ten film měl něco do sebe, takže počet hvězdiček ponechávám na čtyrech a hodnotím 70%. ()

rasto87

Van Damme ukázal aj inú svoju stránku ako len každému kopačkami nakopať prdel. Zaujímavý obraz o légii i keď légia v súčasnej dobe už funguje inak. Trošku otrepané monológy, dosť klišé, ale to nie je až taký problém. Najväčší problém je asi ten, že taktiež trošku nechápem ako niekto tomuto môže dávať, že to je odpad. Podľa môjho názoru určite nie. ()

Armin82

Už jsem teda viděl s Van Dammem horší filmy!! Myslim si,že dát tomuhle filmu odpad, může jen někdo,kdo ho prostě nemusí,protože tak špatný to zase nebylo!! Je to změna a dobrá změna...hlavní pointou filmu není provaz,otočka nebo umění boje po slepu...zajímavej příběh o člověku,kterej se zapletl s nesprávnýma lidma a nejlepší variantou,jak se jich zbavit,je neúprosný boj někde v poušti...ukázka toho,jak válka dokáže semknout kolektiv,co dokážete obětovat pro kamaráda a co všechno dokážete zkousnout...od Timecopu měl Van Damme několik let hodně hluchá místa a za zmínku stojí max Souboj cti, Inferno nebo tohle, ale jak jsem psal pár řádek výš...není to vůbec špatnej film a koukat se na něj dá...60% ()

• Na konci 63. minúty sa Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) zoznamuje s dvoma legionármi, pričom pri zábere od chrbta má jeden z nich v ústach cigaretu a v pravej ruke drží zápalku, ale v zábere spredu už v pravej ruke drží cigaretu. (ČSFD)
  • Legionári používajú pušky Lebel 1886, ktoré boli štandardnou zbraňou francúzskej armády počas prvej svetovej vojny. (Jello Biafra)
  • Původně měl snímek zamířit do kin, nakonec šel však pouze do videodistribuce. (korbitch22)