Hrad bude môj

• Česko Hrad bude můj (viac)

Ač má půvabná sedmnáctiletá Cassandra, slečna z vyšší společnosti Británie 30. let minulého století, duši plnou romantiky, život na rozpadajícím se hradě ji moc nebere. Obrat přijde po setkání s místním panem domácím, Američanem Simonem (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Taková příjemná romance, která vyniká především v dobrém obsazení, nádherném prostředí a v tom, že přestože se tu objevují honosná panská sídla, natupírované šlechtičny a ulízaní gentlemani meziválečné Anglie, tak se většina filmu odehrává v prostředí mnohem méně opulentním a to samo o sobě je výborné zpestření. Navíc je tu zábavná hlavní postava, docela originální závěr (byť uzavírá nezrovna originální příběh) a tahle kombinace dělá zábavný film, který dokáže bez problém zabavit. PS: akorát ten Bill Nighy se tu tváří jako abstinující sériový vrah, co své dusí oběti plyšovým, růžovým jednorožcem (o= ()

cherita

Ze začátku neměl tenhle film problém si mě získat. Cassandřino vyprávění se vyvíjelo hodně slibně, herci taky skvělí (snad jen s vyjímkou Henryho Thomase, který měl, podle mého, s herectvím skončit u E.T.ho), jenže s tím, jak se v druhé polovině začíná děj zamotávat, zamotávají se v něm i tvůrci. Žádná gradace se nekoná, věčně někdo někam odjíždí nebo příjíždí, věčně někdo s někým vede vážné rozhovory… věřím, že v knížce je proměna, kterou hlavní hrdinka prochází, víc naznačená a pochopitelná, ale tady mi její závěrečný monolog přišel trochu přitažený za vlasy. Škoda, sympatický pokus. P.S: Když už se náhodou budete hodně nudit, můžete zkusit počítat podobnosti s Pokáním (je jich tam docela dost). ()

sulimo

Docela povedená romantika se vším všudy, dokonce i s hradem, přírodou, uměním, chudými umělci....ono je to vlastně až moc velká romantika, co se všech těch kulis týče, ty pak tak trochu přebijí postavy, jejich charaktery a vůbec příběh samotný. ta přespřílišná zromantizovanost prostředí by se dala překousnout, kdyby se nejednalo o století 20., ale o století 19., takhle se ten kýč opravdu těžko snášel s realitou doby, zejména pak tou společenskou. Romola je jako vždycky skvělá a role úmyslně naivní dívky/ženy jí vyloženě sedí. Příběhu ale stejně hlavně vévodí Nighy, jehož postava osudem zdrceného otce zastiňuje všechno a všechny ostatní. 65% ()

jafuska

je to vlastně jednoduchý příběh, který vypráví Cassandra o svém životě, dětství, první lásce, zklamání, problémy s otcem, a vše nějak do sebe dobře zapadá, takže určitě není nějaké velké zkalmání a hodnocení také sedí přesně, není v tom nic navíc, a herci také vše zvládli jak měli, takže jsem nakonec spokojená s tímto filmem. ()

GoldenGecko

Zase jeden kousek z červené knihovny, který si u mně vydobil čestné místo. Zavede vás do originálního prostředí a ukáže svou dobu. Pak vás začne mistrovsky bavit a ponoří vás do sebe. A tak prožíváte příběh společně s Cassandrou, když je šťastná, jste taky, když se trápí, také se trápíte. No a nakonec se s Cassandrou dostanete do bludiště romantického příběhu o lásce, která předvede jak dokáže zabíjet.Ten taky ukazuje, jak se splněné sny a touhy dokážou proměnit ve zlo. A taky oceňuju Billa Nighyho, kterého si teď o mnoho víc vážím - ač hrál ve slanějších filmech, tady se mu dostalo mnohem propracovanější role. ()

• Časti filmu boli natočené vo filmovom štúdiu Laxey na Isle of Man, pričom aj vresoviská a rašeliniská, ktoré majú byť v Suffolku, boli natočené na tomto ostrove. Hrad Manorbier v Pembrokeshire vo Walese dodal exteriéry hradu a Eltham Palace v Londýne niektoré interiéry. (Arsenal83)
  • Zámok Manorbier v Tenby vo Walese, ktorý bol použitý pri mnohých záberoch na hrad Mortmainovcov, mal vodnú priekopu, ktorá sa dlhé roky nepoužívala. Na zábery, ako Cassandra (Romola Garai) a Neil (Marc Blucas) plávajú v priekope, muselo byť navezené veľké množstvo hliny, aby bola priekopa vodotesná. Tá sa potom plnila z privezených vodných cisterien pretože miestny vodovod nedokázal dodať potrebné veľké množstvo. (Arsenal83)