Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

iamek

Hodně ujetá a povedená komedie se skvělým hereckým obsazením. Herecké výkony jsou vynikající, ale to už bylo jasné z obsazení snímků. Pochválit musím taky soundtrack a krásné prostředí New Yorku 50tých let. Jen škoda trošku zvláštního a přehnaného konce, který mi trošku kazil dojem z předchozích 100minut. ()

TomPrusik1

Bratři Coenové mě opět přesvědčili, že komedie zvládají stejně dobře jako kriminálky. Tentokrát si vzali na paškál retrokomedii z 50.let. Je zde příběh mladého absolventa vysoké školy ekonomické, kterého mají všichni za úplného blba, ale on však přijde s vynálezem obruče, kterou osloví celý americký národ. Ze začátku je film velmi vtipný a opravdu jsem se upřímně dobře bavil. Je to opět skvěle napsané, jak je ostatně u Coenů zvykem. Nechybí ani určité prvky bizarnosti, ale rozhodně nejsou tak silné, jako v případě Big Lebowski. Je místy až bláznivé, trochu šílené, ale úplně to sem sedělo. Pak se ale film od toho trochu odkloní a začne místy uvažovat o životě, bohatství, lásce a co s tím vším. A musím říct, že mi to sem moc nesedlo. Připadal jsem si jako důchodce, který je pozván na nějakou dobrou večeři, kde je spousta jídla a alkoholu. Dobře se s ostatními důchodci baví, ale pak je odvedou do místnosti a tam jim začnou nabízet hrnce, nebo něco podobného, co je vůbec nezajímá. No nic, naštěstí většina filmu je výborná a proto dávám 75% ()

petero

Ten pád zo 44 alebo 45 poschodia je super ale malí chlapec prichádzajúci na to čo všetko sa dá robiť s obyčajným kruhom proste nemá chybu. A to tu je ešte kopec skvelých nápadov ako napríklad policajti komentujúci zo svojho pohľadu novinárku Amy snažiacu sa zaujať Norvilla v bare alebo keď Norville zachytí padajúceho Sidneyho (parádny Paul Newman) a ten si spomenie na svojho krajčíra ako mu chcel spraviť silnejšie prešitie na nohaviciach. Coeni plný energie predvádzajú opäť režijne vyšperkovaný snímok, čo mu však chýba je väčšia gradácia scenára. Pre Jennifer Jason Leigh úloha presne na telo. ()

GodComplex

Zajimavi Coeni, kteri mi zde ale nejak nesedli kluci. Zacina to hodne dobre, vypada to na slibny rozjezd, misto toho ale tempo upadne, coz je velka skoda. Napr. herecke vykony jsou prevazne velmi dobre. Tim Robbins mi zde vzdalene pripomina Eraserheada, Paul "Sure, Sure..." Newman je take vyborny a mozna uplne nejlepsi je totalne naspeedovana Jennifer Jason Leigh. Bruce "Evil Dead" Campbell tady schytal bohuzel naprosto nevyraznou side-rolicku. 6/10 ()

lola3121

V tvorbě bratří Coenů postupuji tak nějak proti proudu času, takže po Po přečtení spalte jsem se přes Fargo a Big Lebowski propracovala i k Záskoku. Překvapila mě absence krve, násilí a téměř i mrtvol, a naopak přítomnost až romantických motivů, na které u nich nejsem moc zvyklá. Přesto jsem se dobře pobavila a těším se na další jejich kousky, které mi dosud zůstaly utajeny. ()

• Ve skutečnosti Hula Hoop a Frisbee vynalezl Richard Knerr se společností Wham-O. (Listeroman)