Jedovatý brečtan

• Česko Jedovatý břečťan (viac)

Na první pohled bylo jasné, že s ní budou problémy... Mladá Cooper si našla novou kamarádku. Jmenovala se Ivy, měla blond vlasy, našpulené rty a sukni dost krátkou na to, aby bylo vidět tetování na jejím stehně. Když je Ivy pozvána ke Cooper do rodiny, nemůže spustit oči z jejího otce. Rozhodne se, že si získá jeho náklonnost a nic jí v tom nezabrání - ani jeho manželka. Tak začíná neuvěřitelný boj o přežití, ve kterém jsou hlavními zbraněmi sex, lži a dokonce i vražda. (Falcon Home Video)

Lachtaan

Nevím, co se mi kdysi prohnalo hlavou, že jsem si tuhle "erotickou" kravinu musel stáhnout. Asi mě lákalo to vidět mladou Drew Barrymore s doufáním toho, že dostaneme možnost ji vidět v celé své kráse. Naštěstí si tenhle snímek už nepamatuji natolik, abych mohl lámat svou mysl tím, co ve filmu dělá Leonardo DiCaprio. Každopádně si až moc dobře vybavuji slizkou roli Toma Skerritta a jsem rád, že se tenhle béčkový herec díky svým kontraktům vyhýbá mému filmovému vkusu. Kdyby mě někdy napadlo zhlédnout další díly série, prosím, praštěte mě někdo, velmi silně! ()

JASON_X

Myslím, že tenhle soft thriller o holkách a pro holky je tak o patnáct dvacet procent podhodnocený (46%). Atmosféru má slušnou a příběh (i když nepříliš originální) je docela záživný; a kdo ví, jestli z jeho začátku nenačerpali inspiraci tvůrci ještě lepšího "holčičího" Foxfire s Angelinou o pár let později. Zmalovaná Barrymore sice vypadá jako parodie na panenku Barbie, ale Skerritt je fajn, Ladd se mi stabilně líbí (a jako depresivní souchotinářka permanentně navlečená v noční košili je nekrofilně sexy), ale ze všech nejlepší je skoro neznámá Sara Gilbert v roli nepůvabné, ukázkově zpruzené a samorostlé intelektuální náctky. Její obličeje a průpovídky nemají chybu a ona je taky ten hlavní důvod, proč jsem si Poison Ivy udržel až dodnes v paměti, i když jsem ho naposledy viděl ještě v minulém tisíciletí. A zajímavost: na několik vteřin se tu z dálky mihne i DiCaprio. ()

kingik

Na první pohled obyčejná středoškolačka Sylvie Cooperová se seznámí s novou špolužačkou Ivy, která má na stehně tetování kříže ovinutého břečťanem. Přitahuje ji zejména tím, jak moc se liší nejen od ní, ale od většiny spolužaček, a to nejen vzhledem, ale také chováním. Dívky se spřátelí a Ivy se dokonce vnutí do Sylviiny rodiny. Od té doby se Sylviin život promění v děsivou noční můru. Thriller, který ukazuje kam až může vést manipulace, nemá takový zážeh, jak bych si představoval. A nesplnil očekávání ani v jednom atributu potřebném k dobrému thrilleru. Většina filmu vyznívá dost asexuálně navzdory sexuálnímu podtextu. Drew Barrymore zkrátka není tou sexuální dračicí, jak by si film zasloužil. Mně to přišlo nudné. Klady: se zajímavým námětem se dalo pracovat mnohem citlivěji a lépe + snaha vnést do thrilleru nové prvky +Tom Skerritt. Zápory: Drew Barrymore působí asexuálně - nudně koncipováno - žádné napětí - žádné tempo - obyčejně natočeno - nevyužité možnosti námětu - liknavá snaha vtáhnout diváka do děje - nuda. Mé hodnocení: 40% ()

Jello Biafra

Nefalšovaný béčkový thriller o mladičkej sexi dievčine v podaní Drew Barrymore, ktorá sa nasťahuje do domu svojej kamarátky a snaží sa zviesť jej otca. Popritom používa rôzne intrigy, klamstvá a rozohráva hru. Lenže všetko je to len hodinu a pol dlhá porcia nudy, ktorá prekvapí svojimi hlúpymi zvratmi. Navrch je tu už len deravý scenár, veľmi zlé herecké výkony, otravná saxofónová hudba a ubohý pokus o erotické dusno. No, aspoň že tá Drew bola už vo svojich 17 taká sexbomba. Ale inak tento film nestojí za reč. ()

Bobik9

Obrovské zklamání pro mě. Děj nestál za nic, hlavní hrdina byla nadmíru ošklivá a nesympatická, tudíž mě konec naštval ještě víc. Marně jsem hledal Lea DiCapria, ale to na mé hodnocení nemá žádný vliv. Jediným plusem tohoto filmu je podle předpokladů Drew Barrymore. Přesmýšlím jestli po takto zpackané a trapné jedničce má vůbec cenu, abych si pustil druhý, třetí popřípadě čtvrtý díl. Jestli budou z poloviny tak dobré jako tento, tak se bojím, že bych si to nikdy neodpustil. ()

• Drew Barrymore měla v choulostivých scénách dublérku. To později komentovala s tím, že by zaskakující dívku nechtěla urazit, ale její poprsí je hezčí. (Fenk)
  • Leonardo DiCaprio se ve filmu ukázal na 5 vteřin. V úvodu filmu je vidět ve scéně, kdy vybíhají žáci ze školy, jako kluk v modrozeleném rugbyovém tričku a bílých šortkách. (BOSCHi)
  • Film měl pracovní zázev Ivy a scénář se před natáčením jmenoval "Fast Lane" (Terva)