Starý kovboj má okrást urostlého muže a okouzlující slečnu, kteří převážejí velký obnos peněz. (Film+)

schizmo

Nadržená prsatice, frigidní Arnold, smolařský lupič s koněm naschválníčkem a banda chamtivých indiánů - to jsou hlavní postavy parodického westernu, jaký svět neviděl. Nezřídka se dějová linka podobá kreslenému seriálu s Kojotem a Raoadrunnerem a zápletky jsou tak absurdní, že vás tohle prostě musí bavit, zvlášť když největšího losera v historii westernových filmů hraje Kirk Douglas . ()

humanbeing

Fakt slabota. Arnold po devadesát procent filmu jen nehnutě sedí na voze a popohání koně a kaktusovej Jack se podobně jako kojot v animácích snaží vůz různýma fintama zastavit. Jenže pokaždé se to obrátí proti němu a takhle to jde pořád dokola snad celou hodinu. Nevím jestli v sedmdesátých letech tenhle druh humoru ještě nebyl příliš okoukaný, ale dnes už to holt moc nefunguje. Určitě to není špatné, jen to mohlo být daleko zábavnější. Bod navíc za povedených prvních patnáct minut. ()

Henk

Nechci se o filmu příliš rozepisovat, protože už tu bylo vše řečeno, ale musel jsem přidat hvězdičku ,jelikož jsem si vzpomněl na jednu scénu z které mne bolela bránice a ještě jsem si navíc rozbil video, protože jsem jí pořád vracel. Byla to scéna, kdy tlupa indiánů vyráží do útoku na vůz a poté co všichni popadají do řeky až na náčelníka, který jí vítězoslavně přejede a poté jeho kůň zahne doprava, ale jezdec je připraven jet rovně a hodí tam strašlivou robinzonádu. Moc pěkný kaskadérský kousek. ()

m.a.t.o.

„Pekný Cudzinec je krásna prezývka." – „To nie je prevýka, ale moje meno. Dostal som ho po otcovi." Roztomilá hovadinka ako sa, pravda, na Needhama patrí. Viac sa pri nej zabavia deti, než dospelí, ale na jedno pozretie je to v pohode westernová (chcel som napísať komédia, ale príhodnejšie slovo je asi) paródia, v ktorej ma najviac pobavila kreácia nemotorného banditu Kirka Douglasa. Pribrzdený dobrák Arnie a nadržaná radodajka Ann-Margret tiež celkom ušli, ale na Whiskeyho sa nechytali :)) 40 % ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,800,000Tržby Celosvetovo $-║ Nenáročná groteskná zábava ako z kresleného úletu Looney Tunes. Kirk Douglas v nečakane komickej polohe a celkom mu to sadne, tendencia slušnej uvoľnenej zábavy tu je maximálne dosiahnutá, Arnold Schwarzenegger tiež v medziach pobaví jeho suchými hláškami a snaživá sympatická Ann-Margret sa dočká vytúženej romance až záverom, následne hopkajúci "Kaktusový Jack" nemá chybu, yee-haa. "Príjemná odľahčená zábava." /70%/ ()

• Jeden kritik po zhlédnutí filmu napsal, že Arnold Schwarzenegger se svou mimikou i výkonem nevyrovnal hereckým výkonům koní. Arnolda se to tehdy velice dotklo, ale když se později stal slavným hercem, připíchnul si tuto recenzi na čestné místo na zeď své kanceláře. (lekr)