V roce 1966 vytvořili producenti Bert Schneider a Bob Rafaelson televizní show, která by byla americkou odpovědí na The Beatles. Šlo o The Monkees. Do rolí hudebníků byli vybráni čtyři mladí muži – bývalá dětská televizní hvězda Mickey Dolenz, divadelní herec Davey Jones a hudebníci Mike Nesmith a Peter Tork. S pomocí úspěšného hudebního producenta a televizní reklamy se z The Monkees stala senzace. Ovšem jejich úspěšné tažení je k rozmrzelosti všech pošpiněno, když jsou označeni za netalentované rádoby umělce. Na skupinu čeká ubíjející zápas o zachování tváře a uznání navzdory pomlouvačům. Ať už se snaží excelovat coby kapela nebo vymyslet co nejšílenější nápady pro svou show a film, nic nefunguje. A i uvnitř kapely to pěkně vře. Jednotliví členové si totiž musí ujasnit, co vlastně chtějí. (Filmbox)

slunicko2

Pro fanoušky The Monkees...only. 1) Hezcí kluci a deset šedesátkových melodií rozmanité kvality na více než dvě hvězdičky nevydá. Chybějí totiž zajímavé dialogy a nějaký děj. Nulové sdělení pak završuje nevalný dojem ze snímku. 2) Obsazení: 24letý Američan Aaron Lohr (Mickey Dolenz), 20letý Bulhar původem (!) George Stanchev (Davy Jones), 25letý Jeff Geddis (Mike Nesmith), Američan Luke Bradford Fisher (Peter Tork). ()

mach333

Pro milovníky hudby 60.let doporučuji. Těžko by mohli tento vyhypovaný fenomén přehlédnout. Ostatním tam asi bude chybět dramatičtější příběh. Za mne je to OK, takový lepší 3* ()