Čierni baroni

• Česko Černí baroni

Seriál Čierni baróni vznikol na základe úspešného filmu s rovnomenným názvom, ktorý bol nakrútený v roku 1992. Scenárista seriálu Martin Bezouška sa nechal inšpirovať populárnymi knihami Miloslava Švandrlíka "Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky", pričom využil najmä motívy, ktoré neboli použité vo filme. On i režisér Juraj Herz sa snažili do príbehu, ktorý zachytáva atmosféru 50-tych rokov 20. storočia vniesť humorný pohľad na neradostný totalitný režim československej armády a spečatiť ho všetkou bizarnosťou, ktorú táto doba so sebou prinášala. V prvom dieli sa stretneme s majorom Haluškom, prezývanom Terazky (Andy Hryc), kapitánom Ořechom (Vítězslav Jandák), poručíkom Hamáčkom (Bolek Polívka), Kefalínom (Radek Holub) i kapitánom MUDr. Reichom (Tomáš Topfer) i ďalšími postavami, ktoré sú veľmi svojrázne až absurdné... (oficiálny text distribútora)

korok

Velmi mě tento seriál překvapil. Bylo to skoro tak dobré, jako filmové zpracování a neváhám tudíž s udělením plného počtu hvězd. U každého dílu jsem se nasmál, skvělé hlášky, plejáda známých komediálních herců. Andrej Hryc jako major "Terazky" neměl chybu, dále třeba Bolek Polívka jako věčně ožralý poručík Hamáček také, tomu ty opilecké role už od dob Dědictví prostě sedí, jako prdel na hrnec. Skvělá buranská zábava z vojenského prostředí. Jsem nadšen! ()

Marigold

Tolik slibných jmen a takový výsledek? Jen důkaz toho, že Herz se v posledních letech hledá a zoufale nenachází... Měla to být komedie? Tak proč je tam tak málo dobrého humoru? Měla to být politická satira? Tak proč je v ní tak málo invence a trefnosti? Černí baroni jsou rozpohybované schéma antibolševické komedie. Řemeslně celkem v pořádku, ale z průměru nevybočují ničím, krom zvučných jmen, která ale zaduní a odezní v nepříliš přesvědčivých výkonech... Vím, že hodnotit po pár dílech není úplně fér, ale nepředpokládám, že by se vznesené výtky podařilo zahladit. To by byl... to by byl zázrak... A zázrak, soudruzi, to je buržoazní blud! ()

Jhershaw

Nemůžu hodnotit seriál jako celek, protože ani náhodou nemám v úmyslu vidět všechny díly. První díl jsem jen poslouchal a nechápal jsem, čemu se ´dívající se´ smějí. Druhý díl jsem již viděl. Bohužel se potvrdily mé obavy - jestli má být ten seriál zábavný, tak vážně není! Je to nuda, nuda, šeď, podprůměr. Takže ho hodnotím 30% - nemůžu se rozhodnout, jestli bych dal 2* za všechny slavné herce, kteří zde hrají, nebo naopak 1* za to, na jak hrozném projektu participují. ()

JBMAVERICK

Jak to tady tak vypadá, budu trošku za rebela, ale za mě jednoznačně lepší než film. Jenom Kefalín mi to dost pokazil, jeho rádoby švejkování bylo především blbý a jeho role zbytečná. Proto nedám tu pátou hvězdu... a to už by tady stejně bylo politicky nepřípustný. Takže za mě silný 4 hvězdy a nechápu jak ti, co četli knížku můžou upřednostnit film před tímhle seriálem.. Dobrý kohůt Terazky je tady o 200% lepší a snad i o trochu lepší než v knížce, a Kaiser, Polívka, Liška.... No možná mi to tímhle protikomentářem moc politicky nemyslí, ale seriál za to stojí! ()

Tom_Lachtan

A nasrat kurva, tenhle seriál je totiž v podstatě povedenější, než známější filmový přepis a jediné, co je tu poněkud hapruje, je fakt, někdo, kdo má výraz přiblblosti Radka Holuba sbalí lepou staršinu, ale jinak? Kefalín zcela adekvátně švejkuje, Hryc se do úlohy Majora Terazkyho pravděpodobně narodil, nebo k ní byl dokonce naklonován a všechny humorné epizodky dosahují kadence i kvality předlohy. Howgh. ()

• Ve scéně, kdy se poručík Hamáček (Boleslav Polívka) pomiluje s manželkou svého nadřízeného, zní v pozadí skladba „Joj cigán“. (majky19)

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (viac)