Jeff a Amy Taylorovci (Kurt Russell, Kathleen Quinlanová) sú šťastný manželský pár. Cestujú naprieč krajinou z Bostonu do Kalifornie. Na benzínovej pumpe si ich luxusný džíp všimne šofér Earl (M.C. Gainey), s ktorým má Jeff malý konflikt. Neskôr sa im však pokazí auto v Nevadskej púšti a pomoc im ponúkne vodič kamiónu Red Barr (J.T. Walsh), ktorý sľúbi, že odvezie Amy k najbližšiemu motelu, odkiaľ môže zavolať pomoc. Keď však Jeff zistí, že poruchu na ich aute spôsobil niekto úmyselne, ponáhľa sa do motela za manželkou. Amy však v moteli nikto nevidel. Jeff preto doženie kamión, avšak Barr tvrdí Jeffovi aj policajnej hliadke, že jeho ženu nikdy v živote nevidel. Policajti sa preto jeho prípadom odmietajú zaoberať a neveria Jeffovmu podozreniu, že ide o únos. Jeffovi teda neostáva iné, len sa vydať po stopách Amy celkom sám. Pátranie ho privedie až k únoscom, ktorí požadujú veľké výkupné. Jeff však žiadne peniaze nemá, preto sa pokúsi Earla oklamať. Neskôr sa mu podarí vypátrať farmu, kde Barr žije pokojným životom s nič netušiacou rodinou, a kde zároveň ukrýva Amy. Keď však zistí, že banda svoje obete po získaní výkupného nemilosrdne vraždí, rozhodne sa konať. Pre záchranu svojej manželky musí Jeff riskovať svoj vlastný život. (TV JOJ)

otík

Napínavý a dobře stavěný thriller o obyčejném manželském páru, kterému se uprostřed cesty v neznámu pokazí auto, žena se sama vydá kamionem do nejbližšího místa a je unesena. Kurt Russell se vydává na pátrání a přichází na kloub daleko většímu zločinu, než si představoval. Strašidelná hudba Basila Poledourise a výtečný Kurt Russell dávají tomuto tradičnímu thrilleru vyšší čísla. ()

Xmilden

Pokud někdo chválí honičku autojeřábu z Terminátora 3, tak si může být jistý, že Mostow se už dříve v roce 1997, vytasil s rovněž s jednou hodně podařenou. Kurt Russell tady hraje takového podržtažku, že mu mám skoro problém závěrečnou vzpouru věřit, ale tady mu to jaksi prominu. Solidně napínavý thriller. 65% ()

Fanucci

Začátek je fakt výborný. Beznaděj Russelovy postavy na vás přímo dýchá. Lidi, které prosí o pomoc v pátrání po své ženě, vypadají, že vědí víc než říkají. Člověka tedy do děje vtáhne i představa nějakého spiknutí. Po asi půl hodině ale začne být Únos průměrný, obyčejný thriller, což trvá až do jeho úplného (samozřejmě superakčního) konce. Škoda. ()

JASON_X

"The West is the best", zpívá Jim Morrison. Ale v tomhle případě to neplatí. Nejenom na Jihu, ale i na Západě je totiž pro yankeejský měšťáky z East Coastu hodně horká půda a místní vidlačiska je v lepším případě nevidí ráda, a v horším jim jdou instinktivně rovnou po krku. Jinak Breakdown je samozřejmě žánrová klasika, pro někoho možná dokonce i kultovní pecka, kterou jsem viděl už několikrát, i když naposledy už hodně hodně dávno. Připomněl mi jí včera nový Last Seen Alive s Butlerem, a tak jsem na ni po x letech zase mrknul. No a nejenom že je to (aspoň pro mě) klasika, ale je to i klasika nadčasová, která ani po čtvrt století neztrácí schopnost zvýšit divákovi hladinu adrenalinu v krvi, ačkoliv třeba onen divák už předem ví, jak celá ta šaráda dopadne. ()

TomX2

Na tento film som sa chystal dlho, pretože mám rád filmy s podobnou zápletkou, dostal som sa k nemu ale až dnes a som spokojený (a to aj keď takéto akčné naháňačky nemusím). Film je napínavý, miestami je vtipný (aspoň pre mňa) a nenudí. Je to dobré natočené aj zostrihané, plus tomu dáva aj krajina, celý film ale drží hlavne Kurt Russell od začiatku do konca. Uvažoval som aj nad štyrmi, ale vadili mi klasické klišé a to, že nemusíte byť čarodej, aby ste vedeli, ako to dopadne, alebo čo sa stane. Nadpriemer. 70% ()

• Auto, které ve filmu vlastní a řídí Jeff Talor (Kurt Russell), je Jeep Grand Cherokee (1996). (kostak)
  • Coca Cola v špeciálnom balení, ktorú popíja Carver (Kim Robillard) v šerifovej kancelárii bol odkaz na Letné olympijské hry Atlanta 1996, ktoré sa konali práve v dobe natáčania. (m.a.t.o.)
  • Red (J.T. Walsh) jazdí na ťahači Peterbilt 377. (m.a.t.o.)