Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Silný vítr, tma. To vše spěje k ne příliš příznivé náladě. Jenže v televizi dávají komedii, kterou točí samotný blázen do asijských filmů a objeví se v ní dvě jména, které já osobně mám velice rád. Martin Lawrence a Tim Robbinson. Takže není co ztratit a s radostí doufám v podařenou zábavu. On Martin Lawrence osobně to má vcelku nahnuté. Jednou natočí vydařenou komedii a po druhé zase ne. Na druhou stranu je vidět, že herec špatný rozhodně není, ale krom toho taky neskutečně zbrklý, což tento film rozhodně podporuje. Není co ztratit je velice dobrá komedie, u které jsem se s radostí několikrát zasmál. Sice základní kostra nemůže pomalu chybět v žádné komedii, ale i tak na zabavení rozhodně stačí. --- No skvělý, tak jsi usekl nějaký malý sošce ptáka. Už můžem jít? ()

Borat

Takhle už jsem se dlouho nezasmál! Upřímě se přiznám, že jsem od této akční komedie moc nečekal. Ale opek je pravdou. Úvodní rozhovory s manželkou, gagy a narážky byly naprosto geniální. Tim Robbins si zahrál zhrouceného manžela, který načapal svou manželku inflagranti. Nutno dodat, že ho azhrál skvělě, bylo mu jedno co se děje atd. Po boku Robbinse si zahrál Martin Lawrence, který určitě výkonem "bláznivého" zlodějiíčka nezaostal. Film má spád, mnoho nápadů, ale hlavně vtipu. Jenom škoda, že film ubral na tempu poslední 3/4. Kdyby udržel to zabijácky vtipné tempo, asi bych moc neváhal na pěti hvězdičkami, ale i tak Oedekerkův výtvor nedostane špatné hodnocení. |85%| ()

C0r0ner

Takový Volný pád, akorát vzatý vesele. Tím pádem je to samozřejmě o kategorii níž, protože chybí napětí a emoce, ale i tak je to velmi pěkný film. První parádní moment nastane, když Lawrence nastoupí k Robbinsovi do auta a chce ho okrást. Ten ho zamkne uvnitř a role se obrátí. Od té chvíle je to eskapáda vtipných momentů, které neskončí až do konce. Velmi dobrá zábava. 85% ()

Pajčus

Poslední dobou mě nějak komedie neberou, ale tahle mě vážně dostala. Tim Robbins trochu jinak, ale jako vždy skvěle - nikdy by mě ani nenapadlo, že ho uvidím dohromady s Martinem Lawrencem, ale stalo se to a dokonce se to spojení i celkem povedlo. Tento film je ukázkou toho, jak to mají někdy zloději těžké. :) ()

Jizni Tlapa

Odlehčená záležitost, plná crazy zvratů, tradičně zaslepené lásky a distingovaného Robbinse, který dokazuje, že komedie taky umí. Ve spojení s Lawrencem jde o zajímavou dvojku, která díky dobrému scénáři umí vykouzlit i několik málo povedených hlášek. Drsňák McGinley je pak tím posledním, co drží Není co ztratit nad průměrem...zbytek je totiž celkem nůďo.. ()

• Rig (John C. McGinley) a Charlie (Giancarlo Esposito) ukradnou vozidlo, přesto mají o několik scén později opět původní starší. (Borrtex)
  • Režisér Steve Oedekerk ztvárnil postavu hlídače Baxtera, a to téměř beze slov, zato však s úžasnou taneční kreací. (Roman.Ticka)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)