Káčer Howard T. Duck si spokojne nažíva v svojom káčerom svete, ktorý je takmer identickou kópiou toho nášho. Jedného dňa ho však tajomné sily vytrhnú z domáceho pohodlia a prenesú do ulíc New Yorku aj s milovaným kreslom. Howard sa zoznámi s mladou rockovou speváčkou Beverly Switzlerovou (Lea Thompsonová) a spoločne sa snažia vymyslieť spôsob, ako pomôcť osamelému a excentrickému káčerovi, aby sa dostal domov. Na pomoc im prichádza šialený vedec Phil Blumburtt (Tim Robbins), ktorý spoločne s kolegami zistí, že celú šlamastiku spôsobil ich urýchľovač častíc, ktorý nedopatrením preniesol káčera Howarda do nášho sveta. Pri ďalšom vedeckom pokuse vnikne do tela doktora Waltera Jenninga (Jeffrey Jones) príšera z alternatívneho vesmíru, ktorá ho celkom ovládne a začne tak pripravovať inváziu svojich príbuzných, ktorí zatúžili kolonizovať Zem. Nuž, a kto iný by mohol zabrániť votrelcom z vesmíru zničiť náš svet, než roztomilý biely káčer s neodolateľným zobákom? (TV JOJ)

HellFire

Chvílemi „komedie“, chvílemi drama, chvílemi horor, chvílemi erotika... Howard the Duck neví, jestli se má zalíbit dětem, nebo dospělým. Respektive napsaný je rozhodně pro dospělé, protože obsahuje až příliš mnoho scén, které dítě nikdy nepochopí (tohle napsali slizcí úchyláci, jinak není možné, že v jednom momentě málem sledujeme, jak Howard masturbuje u erotického časopisu, pak zjistíme velikost jeho přirození, načež musíme sledovat, jak pracuje v erotickém klubu či co to je... a nakonec se málem vyspí s Leou Thompson – na tohle producentsky dohlížel George Lucas?), zato rodič bude kroutit nevěřícně hlavou. Na druhé straně jsou nelogické scény, které nebudou vadit jen nevinné dětské mysli. V tomto podání tak není Howard sympatický pro žádnou cílovou skupinu. Tak tonálně nevyvážená věc mohla vzniknout jen v devadesátkách, kdy nikdo nevěděl, jak pořádně uchopit filmy podle komiksu. Děj se točí okolo kačera Howarda, který je jednoho dne bezdůvodně vysát portálem na nebi a přenesen na Zemi, kde se dočkáme klasického ,fish out of water“ scénáře. Bohužel právě v tomto kabátku se není na co dívat a já celou dobu jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, že něco takového mohlo vůbec vzniknout. V paměti mi utkvěl především naprosto příšerný soundtrack – tvůrci na nás doslova chrlí jednu písničku nevalné kvality za druhou. P.S. Nepamatuji si, že bych kdy viděl film s tak špatným dabingem. Herci musí normálně některé dialogy namluvit znovu ve studiu, protože na place bývá rušno. Je to veskrze normální postup a pokud nevíte, že se něco takového děje, nepoznáte to. Tady ale herci mluví na rušné ulici, přitom zní, jako kdyby byli zavření v telefonní budce. Tohle je jeden z těch mála filmů, které ukončují kariéry. Tady to, stejně jako třeba v případě Super Mario Bros. schytal režisér. ()

donnie22

Kačera Howarda som si kúpil v roku 2008 v jednom internetovom dvd obchode.Zaujalo ma to že je to film podla komiksu.Včera po niekolkých rokoch som si ho pozrel znova.A pačil sa mi velmi.Kačer Howard je sympatický hrdina ktorý hlaškuje je podarený a je ešte k tomu aj inteligentný.Vela scénok vo filme boli uplne geniálne.Smial som sa nie raz ale aspon desatkrát.Hlavne ked Howard pracoval v bordeli.Pačilo sa mi hlavne spojenie komedie vedecko fantastického filmu a hororu.Proste ja som sa bavil a lutujem len to že toto som v detstve nevidel lebo Kačer Howard je poriadný haluzák a zjebista.Dokonca si asi zoženiem aj daké komiksy od Marvel pretože to može být podla mna dejovo brutálne a smiešne. Videl som obálky a to mi stači.Kačer Howard nie je pre mna a nikdy nebude prepádak pozriem si ho po čase znova.To že sa v Amerike nepačil ma vobec nezaujima.Pretože filmy podla komiksov zbožnujem a musim uznat že aj dabing na dvd bol super.Thanks Howard the Duck. ()

Mrkvič

Doba kdy ještě nebyla v takovém filmu hlavní počítačová animace. Některé scény už mají sice dost odslouženo, ale stejně nestárnou tak rychle, jako jejich mladší digitální sestřičky. Howard je sarkastický a na Leu Thompsonovou se dobře dívá, až by člově chtěl být kačerem a udělat z tohohle filmu pro děti něco zakázaného. ()

Kosmik 1

Tohle bylo tak neuvěřitelně prosté, až mě to bavilo. Viděno dvakrát (jednou v dětství na VHS, jednou před pár lety). Dnes už po tomhle filmu málokdo sáhne, v době neskonalých vizuálních efektů. Což je velká škoda, páč tenhle snímek je i poměrně zábavný a určitě je to fajn volba na upršený sychravý večer. 65% ()

cariada

Co dodat tahle šílenost ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. Po omšelých kopií se teda konečně i u nás objevil tenhle film na dvd a s dabingem. Kačer se náhodou dostane ze své kačeří planety na tu naší ,ale jak se ukazuje neztrácí hlavu a s pomocí mladé zpěvačky se snaží dostat zpátky domů. Což samozřejmě nebude snadné kde kdo chce kačera pro sebe či ho jen prostě zabít. Místy je to zábavné pak se to zase víc ubírá do scifi /hororu. Jsou tu skvělé hlášky i dobré triky. ()

• Dívčí kapela, ve které je kytaristkou a zpěvačkou Beverly (Lea Thompson), se jmenuje Cherry Bomb. Rocková hymna „Cherry Bomb“ byla napsána pro Cherie Currie na jejím konkurzu do kapely The Runaways a objevila se na jejich eponymním albu z roku 1976. (noelcoward73)
  • Steve Gerber už ve třinácti začal vydávat svůj vlastní komiksový fanzin a když mu bylo dvacet, nastoupil do Marvelu. Postupem času se vypracoval a největší věhlas získal až právě díky Kačeru Howardovi. Největší věhlas a také největší problémy. Právě o tohohle hrdinu se totiž Gerber s Marvelem pohádal a začal se o něj soudit. Během toho pracoval pro menší nakladatelství, pro Image, DC ale i televizi (Transformers, G.I. Joe). Nakonec soud vyhrál a s Marvelem se po čase smířil. Ironií osudu je, že tenhle autor, který je v dobrém i zlém spojený s Marvelem, zemřel právě ve chvíli, kdy psal pro DC minisérii. (Rodriguez)
  • Steve Gerber, tento legendární komiksový tvůrce se narodil roku 1947 a zemřel v březnu 2008. A i když skoro celý svůj život pracoval pro nakladatelství Marvel, nikdy by se nedal označit za klasického mainstreamového tvůrce. Jeho příběhy se obvykle pohybovaly někde na hranici mystiky a satiry - což ostatně nejlépe ze všeho dokazuje právě jeho nejslavnější postava, Howard the Duck, čili Kačer Howard. (Rodriguez)