Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

Marrty3

Dokonalé. Po celé 4 minuty jsem měl úsměv na tváři a jen se tetelil. Ukázka toho jak obehrát sám sebe. Skvělá režie. Precizní pixarovská animace. Pinkava je vážně profík. A ten dědula je výborný, mám pocit, že to je ten co v Toy Story dvojce byl Woodyho opravářem. Nicméně je tohle na jasných "5*****". Skvěle strávených pár minut. ()

Frajer42 odpad!

No tento kraťas je asi stejně starý jako samotný hrdina v něm. Takže tehdá asi ano. Dnes již ne. Tím mám na mysli animaci. Všechno je to příliš hranaté. Čekal jsem tam taky o trochu silnější poetiku. Podzim - Stařec. To je fajn, ale z toho se skutečně nepototo. A jen proto, že to kdysi dostalo oscara to nemohu hodnotit jinak než bych to hodnotil normálně. A vůbec nerad hodnotím kraťasy. Má to 4 minuty. Takže buď se vás to dotkne(4*-5*) a nebo prostě ne(odpad). Něco mezi tím se hledá dost obtížně.Stejně tak těžko bych tu hledal, který bych tady nenašel asi ani pod mikroskopem. Myslím, že přišel ten správný čas mírně tomuto filmu pokazit hodnocení. Takže jako výplň mezi dva filmy klidně ano. V opačném případě určitě ne. Odpad, který berte s rezervou. ()

Bohulib

Jako šachista musím strhnout půl hvězdičky (zaokrouhluji nahoru) za šachové chyby na začátku partie, kdy jednotlivé tahy navazují na sebe. Např. figurka stojí jinde, než v předchozím záběru, přičemž mezi záběry neproběhl žádný tah, v jednom okamžiku má černý dva bělopolné střelce a pod. Na celkovém vyznění filmu to nic nemění, ale myslím, že se to dalo ohlídat. ()

lennyd

Sám sobě největším nepřítelem aneb šachová partie o jednom dějství. Nádherný animovaný kraťas z dílny Pixaru, ne náhodou oceněný Oskarem za krátký animovaný film. Jediné čeho u tohoto animáku trochu lituju (samozřejmě kromě toho že je to jen krátký animovaný film) je to, že je zápletka vyzrazena tak brzy. Dokázal bych si představit mnohem lepší odhalení .. Ale i tak, naprostá bomba.. ()

GodComplex

Typicky prepaleny csfd hype pramenici pravdepodobne z toho, ze to ma na svedomi jakysi Jan Pinkava s CZ puvodem. Geri's Game je sice prijemny short, ktery je na svoji dobu ('97) vizualne nadcasovy, ale cele je to totalni nuda tezce o nicem. Aktualne by se to dalo brat jako duchodecky predchudce UP.5/10 ()

• Snímek vznikl z popudu posunout hranice při vytváření poloelastických povrchů, jako jsou kůže a textil. Geriho hra je také označována jako první animace studia Pixar s ryze lidskou postavou. (mr.filo)
  • Krabica, v ktorej má Geri uložené šachy, má nápis: "Pt. Richmond hand made PIXAR SHORTS 25 cigars". (Zdroj: ČSFD)
  • Postava Geriho bola inšpirovaná starým otcom režiséra filmu Jana Pinkavu. (LuiCJ)

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)