Heng jiu ding lü

všetky plagáty

Chladný profesor Chu Yi Ping (Ping-Chen Wu) dostane od svého strýce experimentálního androida Ever 9, coby pomocníka do domácnosti po úrazu ruky. I přes počáteční antipatie se Ever 9 pro profesora brzy stává něčím více, než jen domácím spotřebičem. (Felisr)

Felisr

Co dělat, když zjistíte, že ve vašem androidovi je víc života než ve vás? Podpořit ho! Asociální profesor se zamiluje do svého domácího spotřebiče, kterého zprvu odmítal a začne mu plnit jeho přání... Mini série s krátkými díly je částečnou sondou do osamělé lidské (i robotí) duše, bohužel poněkud neslaná nemastná. Kdyby alespoň vyzkoušeli ony soustavně zmiňované "speciální funkce", mohlo být hodnocení nejspíš lepší. Na podobné téma bylo už zpracováno několik seriálů, zmíním jen vynikající (kupodivu ruský, ale nenechte se odradit) Lepší než my nebo korejský Are You Human Too?, ze staršího soudku je i skvělý film Andrew - člen naší rodiny. ()

Petra321

Ani neviem čo k tomuto povedať... Spočiatku to bolo také meh, potom sa dej trošku rozbehol, potom zasa spomalil a koniec si mohol odpustiť poslednú scénu, pretože bez nej by to podľa mňa bolo omnoho lepšie. Keď ide o tému romantického vzťahu medzi človekom a robotom, môže z toho vzniknúť niečo zaujímavé, no to automaticky neznamená, že aj dobré. Na niečom takomto treba naozaj dobre popracovať, a aby mohol príbeh fungovať, chcelo by to niečo viac. Pokiaľ sa niekto chce pozrieť na obyčajnú a trochu zvláštnu lovestory, možno sa mu to bude páčiť, no ja osobne som od tohto konceptu očakávala trochu viac. Hlavné postavy mali množstvo pekných scén, no tie nestačia k tomu, aby ponúkli dobrý príbeh. Chémia bola fajn, herci boli sympatickí, herecké výkony ťažko povedať... Myslím si, že pokiaľ by do tohto projektu vložili viac, po scenáristickej a celkovo produkčnej stránke, mohlo to byť omnoho lepšie. Posledná scéna... Ach jaj, veľmi rada by som sa tvárila, že neexistuje, ale žiaľ, tých pár sekúnd pokazilo môj ako-tak dobrý dojem z celého seriálu. Mohol mať celkom hlbokú myšlienku, no namiesto toho to tvorcovia stavili na koniec, ktorí predpokladali, že chceme vidieť. Mnohí určite áno, takto to prišlo o význam, ktorý to mohlo mať. ()