Šanca jedna k 19 miliónom. Pravdepodobnosť, že vás zasiahne meteorit, je oveľa vyššia ako šanca, že vyhráte v lotérii. Pre našich šťastných výhercov sa sen rýchlo zmení na nočnú moru a ich životy sa roztrieštia vo veľkolepom ohňostroji tejto vzrušujúcej čiernej komédie. (Film Europe)

Blackhand47

Povídkové filmy se už v dnešní době moc nevidí a zrovna tohle je případ, u kterého bych si dokázal představit i všechny příběhy natáhnuté na celý film. Jeden je absurdnější než druhý a nabízí toho dost, jenže člověka to po chvíli přestane bavit. Ještě když nejsou nijak propojené až na rámec prvního příběhu, který dílo nakonec i uzavírá. Teroristé za mě asi nejlepší, na druhé místo bych pak dal úvodní část s naprosto geniální gradací. Hodnocení: 70 % ()

cabalaLukas

Skvelý nástup, ktorý síce nebolo možné udržať, ale latka zostala dosť vysoko pri všetkých poviedkach filmu. Dobrých komédií je zhruba toľko, čo ľudí v našom miestnom kine a tam si veru môžete sadnúť hocikam, aj keď desať minút meškáte. Každopádne kopec jump laugh momentov (komediálna obdoba hororového jump scare...). Veľmi som sa bavil, Vive la France! ()

Tavprvnirade

Miluju povídkové knihy. Včera jsem zjistila, že ne až tak filmy. Zatímco u knihy si kočírujete, kolik času si po konkrétním příběhu vezmete na jeho uležení, rozjímání nad ním, aby vám ho ten další nerozředil, u filmu postaveném na několika nepropojených příbězích je to mimo vaši moc a než rozdýcháte jeden, už dojem z něj rozpouští ten následující... / Chvíli vám připadá, že to určitě točil Woody, pak zase čicháte inspiraci v Nezvratném osudu, následně nechtíc srovnáváte s Trojúhelníkem smutku... / S jakou až velkolepostí honiček jak z Bonda v mini pařížských uličkách film nastoupil, tak s podobnou intenzitou pak vadl. Za mě asi jo. A soudě i dle zvuků v sále - zatímco v první třetině jsme svorně hýkali jako jeden muž, postupně to sláblo... Mě osobně rušila jistá předvídatelnost, stejně jako dlouhá doba, která uplynula mezi tím, kdy mi jako divákovi docvaklo, kam příběh směřuje, a než se tam skutečně dokodrcal. / V pro mě nenakoukané francouzské kinematografii jsem si ale opět užila pro mě neokoukané tváře, díky kterým to koukání nabíralo na pocitu autentičnosti. / Vyústění teroristů si zaslouží speciální půlbodík. :) / Proč ne, hele. ()

Marcos22

Edukativní francouzská povídková černá komedie o tom, že vyhrané peníze v loterii štěstí a změnu života k lepšímu nepřináší. Minimálně ne ve čtyřech představených příbězích, které dvojice režisérů Maxime Govare, Romain Choay, rozčlenila dle zaměření na rodinu - seznámení - terorismus a prokletí. V každém z výše zmíněných příběhů se divák zasměje, nejvíce pak u toho prvního, kde se dokáže nejlépe do situace vžít. Zbylé jsou určené spíše pro paranoiky, diváky na zcestí a fatalisty. Námět snímku je originální a řadou scén významně připomíná Trojúhelník smutku, v porovnání s ním mu však schází kvalita a větší příběhová provázanost. Tři hvězdy. 🙂 (12.06.2024) / TOP hláška: "Se*em na babičku!" ()

Lenka.Vilka

Milé překvapení pro diváka, který se většinou na francouzskou kinematografii pořádně nenaladí. Ale Máme prachy! je opravdu skvělý film. V rámci povídkového vyprávění ukazuje hned čtyři příběhy toho, co může výhra přinést lidem, kteří nejsou na něco takového připravení. Možná nás totiž dělá šťastnými právě to, jak se máme zrovna teď, i když to může stát za starou bačkoru. Nebo tak na první pohled může jenom působit a ta představa je jenom v naší hlavě. Ale vážně jsou to právě peníze, co nás udělá šťastnými? Nebo je to spíš ta falešná iluze štěstí, která nám stačí, když si to vlastně ani potom neumíme užít? Jsme kvůli tomu ochotní zahodit ideály, přesvědčení nebo třeba i budoucnost? "Peníze lidi nemění, jen odhalují jejich skutečnou podstatu." V každém příběhu je něco, co je hnusné, ale zároveň tak trochu uklidňující, byť ne každý dojde na konec podle původních představ. A stejně jako jde život...stačí, když se usmějeme a ono to nějak dopadne. Moc oceňuju, že mě film nepřinutil stydět se za to, kdy se směju, protože jsem se smála hodně. Jako fakt fakt hodně. A i v situacích, kdy bych asi správně neměla. Ale tak nějak to přišlo. Hmm, chtělo by to nějaký trest. Co třeba výhru v loterii? A potom chvíli čekat, co přijde... 9/10 :) ()

• Mnohí herci sú skutoční a praktizujúci moslimovia, ktorí podľa slov Romaina Choaya rolu prijali s tým, že im prišla zábavná a pre moslimov nie je paušálne urážlivá. (Arsenal83)
  • Romain Choay povedal: "Na máločom sme sa smiali tak, ako na tomto scenári. Bolo to ako nabaľujúca sa snehová guľa, čím viac sme písali, tým viac nás to bavilo. Tretí producent čítal naše veci a stále žiadal pokračovanie. Vytvárali sme postavy a týrali sme ich rafinovanými spôsobmi." (Arsenal83)
  • Maxime Govare potvrdil, že na vtipy o moslimoch si vybrali testovacie publikum v Londýne tak, aby odrážalo aj túto menšinu. Po odvysielaní títo diváci povedali, že sa im to nezdalo vtipné, ale necítia sa ani urazení. Nebol dôvod preto niečo mazať. (Arsenal83)