Game Story

• Česko Bitová generace (pracovný názov)

Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. Unikátní pohled na zrození nejúspěšnějších domácích herních vizionářů, jejichž kariéra začínala často v „garážích" a mnohé z nich dovedla až k milionovému byznysu. V jednotlivých dílech nechá seriál nahlédnout do zákulisí tuzemské herní scény, fascinujícího tvůrčího odvětví, které generuje větší příjmy, než filmový a hudební průmysl dohromady. Game Story připomene legendární herní tituly, z nichž se staly fenomény daného žánru. (iVysílání)

Hatred

Vtipný dokument, kterému nejvíc škodí rozsekání na deset krátkých dílů, kdyby to byly dva delší díly po hodině a čtvrt, nic by se nestalo. A kdyby to bylo deset dílů po hodině a čtvrt, taky by se nic nestalo a zřejmě by si to diváky našlo, takto dokument jen klouže po povrchu a i když mi vtipné prostřihy nevadí, uvítal bych víc informací a hlubší ponoření do témat, zvlášť když už tam ty osobnosti jednou jsou a mají co říct. ()

TETŘEF

Má to příjemný retro nádech...ze začátku, ale pak už jsme přestal chápat proč v seriálu o hrách pořád koukám na nějaké další a další prostřihy na komunistické magazíny, devadesátkovou TV tvorbu a haha humor. Takhle nějak si na ČT představují pořady o hrách v roce 2024 a to je dvouhvězdičkově smutné. (ale pohodnotím třema za snahu a super první tři díly) ()

Pete

První tři části jsem se orientoval, a znal jsem ty lidi - vždyť jsem tehdy hrál i ty hry. Další díly byly pro mě už vyloženě španělskou vesnicí, nicméně šel jsem do toho se zájmem. Formát příliš krátkých epizod však dovoluje pouze povrchní obsah, a zvolená forma je pak přinejmenším podivná - tvůrci sice očividně chtěli osvěžit nudné prostředí výroby her i klasický dokumentární přístup mluvících hlav, jenže rádoby vtipné vstupy s ukázkami z dobové TV nesedí vždy dobře, a většinou jen kazí výsledný dojem a informační hodnotu. Jinými slovy natočili několik zajímavých rozhovorů, a pak to ve střižně amatérsky domrvili. Game Story jakoby se nemohlo nemohlo rozhodnout, jestli chce seriózně vyprávět o startupech vývojářů a nadšenců, komunitách závislých hračů, či snad mapovat komplikované vztahy podnikatelů herního průmyslu, nebo jen tak bavit neznalé mainstreamové publikum. Pořádně nedělá ani jedno, a za promrhaný potenciál srážím hodnocení. ()

Malarkey

V rozmezí deseti cirka patnáctiminutových dílů tu tvůrci tohoto pořadu rozkryli to, jak se v Česku na přelomu 80. a 90. let zrodila herní vývojářská scéna. Musím uznat, že první dva díly byly pro mě absolutní šok. Ve své době jsem neměl potuchy o tom, že kluci o deset let starší jak já vytvořili hru, kterou se já jako dítě bavil. Nota bene na základní škole. Takže těžkej respekt. Pak už to bylo trošku slabší a šlo to dost po povrchu. Těch her, které stojí za povšimnutí tím, že udělali díru do světa, tu bylo víc, než zde ukázali. Škoda. Ale díky za každý takový dokument, mohlo by toho být klidně víc. ()

Jugamaru

Pustil jsem si sedmý díl Pán jeskyně, protože KCD mám opravdu rád, takže mě to nejvíc zajímalo ale místo toho jsem během dvou minut dostal neskutečný cringe. Rádoby cool střihy, které se snaží být vtipné, nejsou vtipné a okamžitě mě odradily. Takhle to bohužel bylo skoro celých 15 minut a ty se vůbec nevyužili, protože jsem se dozvěděl veliké hovno. Koukat se na tohle dvě hodiny, tak bych asi raději chcípnul hlavně přes ten špatně zvolený formát cílený na děti. EDIT: měl jsem na tomhle 2* jako hodnocení ale já blbec jsem se podíval na ty " HOLKI" a je to ještě horší, než jsem si myslel. Hned na úvod jsou zobrazeny klobásy a "vtipně" se tam musí uvést, že se jedná o sausage párty a cituji následující "uplynulých 122 minut našeho pořadu obsahovalo přesně 18 mužů a 0 žen" Co to do prdele práce má společného s videohrami, koho kurva tohle zajímá? já jsem fakt blbec, že jsem o tuhle sračku zavadil. ()