Neľútostná krutosť a fanatická disciplína robí z Yakuzy najnebezpečnejšiu mafiu, najmä keď ju riadi chladnokrvný vrah Funekei Yoshida (Cary-Hiroyjuki Tagawa). Detektív Chris Kenner (Dolph Lundgren) má na muža s tetovaním, ktoré si všimne aj na tele Yoshidu, najstrašnejšie spomienky - zabil mu totiž v detstve rodičov... Žiadny iný policajt v Los Angeles sa preto nemôže pustiť do boja s gangstrami v japonskej štvrti s takou zúrivou silou. Navyše musí zachrániť dievčinu, ktorá videla, ako Yoshida brutálne zavraždil jej priateľku. Keď mafián zistí, že mu Kenner stojí v ceste, vyriekne nad ním ortieľ smrti... Ešte šťastie, že je tu i ďalší charakterný policajt Johnny Murata (Brandon Lee) - jeho metódy sú však od tých Kennerových diametrálne odlišné... (TV Markíza)

Divočák

Bouchar-san Lundgren a Míšenec-san Lee vyráží vymlátit Los Angelesskou Yakuzu v čele s ultrapotetovaným Shang-tsungem - tak tohle přesně můžu! Atmosféra počátku 90. let vás přímo "liská" do obličeje na každém kroku. Lungren to pěkně mlátí hlava nehlava, obrací holýma rukama auta, máchá kolem sebe samurajským mečem a vůbec mu nevadí, že má u toho průstřel srdce. Ve všem mu pěkně sekunduje mladý Lee, doráží po Lundgrenovi zbytky, trousí suché hlášky a když už nic, tak mu aspoň pochválí péro. Krásku v nesnázích si tu navíc zahrála mladičká Tia Carrere, které to opravdu sluší a jediné, co jsem fakt nepobral, bylo to, jak to, že jí tak festovně sedí Lundgrenovy trencle... ()

Figu

Tohle se prostě povedlo! Akční komedie, kde o hlášky a spousty soubojů není nouze, navíc v pozadí hraje libá melodie. Lundgren je hrouda a suverén, vedle něj Lee - malej, ale šikovnej. Ano, jsou skvěle sehraní. Navíc pro mě několik nezapomenutelných scének, ať už třeba sebevražednej rituál na stanici, nebo "bitva" u Dolpha na chaloupce, či třeba scénka ve vile, kde si Dolph udělá ze žluťásků živý terče a vysvobodí ze zajetí svojí princeznu. A nádech Yakuzy, kterej Lester vnesl do filmu byl taktéž báječnej zážitek! Tenhle filmek je jeden z topů Lundgrenovi kariéry a já si ho cením na pohodu za 75% ()

kinderman

Film by se mi nelíbil ani v době svého vzniku, protože Lundgren byl z těch osmdesátkových bijců vždycky herecky největší dřevák. Hvězdička navíc za obdivnou repliku B. Lee směrem k nordickému polobohu: "Teda ty máš to největší péro, jaký jsem v životě viděl." Jednak upomíná na Suchánkova Karla ve Sněženkách a machrech, jednak se vnucuje otázka, kolik penisů Leeho postava do té doby vlastně viděla. (Ta první hvězdička je samozřejmě za T.Carrere.) ()

choze

"Mám mu přečíst jeho práva?" - "Když ti to udělá dobře..." Dva roky po PUNISHEROVI Dolph opět proháněl Yakuzu a užíval si mučení elektrickým proudem, tentokrát ale ne sám, nýbrž za zdatné asistence Brandona Lee. Pohodová osmdesátková buddy movie z devadesátéhoprvního od rejži KOMANDA se sympatickým ústředním duem, kvalitním záporákem a slušným počtem bitek, hlášek, mrtvol, koz a potetovaných asiatů, kde Dolph přeskakuje a převrací auta a vůbec má "to největší péro, co jsem kdy viděl". Jako třešnička na dortu, Tia Carrere. Snad jen by se hrdinové nemuseli z každé pasti dostat tak snadno a rychle. "Zatkli jsme ho a při výslechu si sám zlomil vaz." ()

matestlust

Co by mělo být v každém správném béčkovém akčnáku? Plno bojových scén-splněno. Plno přestřelek-splněno. Minimálně jedna automobilová honička-splněno. Milostná scéna, nebo alespoň kozy :) -splněno. Co tomu vlastně chybí?? - vůbec nic :). Když se do toho spojí dvojice Lundgren a Lee, máme tu parádní film plný bojů, rvaček, přestřelek a suchých hlášek. Takhle si představuju béčko !!! ()

• Dolph Lundgren ve filmu nosí a používá zbraň Desert Eagle, nebo také „Deagle“. Je to poloautomatická pistole izraelské výroby. (Jizni Tlapa)
  • Bunda, ktorú nosil Lundgren vo filme, má na ľavom rukáve kanji logo, ktoré je odkazom na Kyokushin - štýl karate, v ktorom Dolph získal dva tituly majstra Európy. (m.a.t.o.)
  • Ve filmu se objevuje ceklem 13 nahých žen. (LION-MR.T)