Angela práve povedala pred oltárom svoje "áno"  sukničkárskemu Deanovi. Svadobná noc sa jej vinou veľmi nevydarí a tak už niekoľko hodín po obrade pristihne Deana s jeho sekretárkou Wendy. Okamžitý rozvod stojí neverníka 300 000 dolárov a pekné nové auto. Netuší, že sa stal obeťou podvodu. Angela sa v skutočnosti volá Max Connersová a úlohu Wendy zohrala jej dcéra Page. Spoločne tvoria perfektný rodinný tím, ktorý sa živí cynickým zvádzaním a ruinovaním bohatých mužov. (STV)

NinadeL

Před svatbou ne! je velice zábavná komedie, kterou provázelo hodně zmatků v předprodukčním stádiu. Byla bych docela ráda viděla v akci původně zamýšlenou Cher a Jennifer Aniston, případně Anjelicu Huston, ale měla-li bych si vybrat mezi Cameron Diaz nebo Alicií Silverstone, jsem velice vděčná za kouzelnou Jennifer Love Hewitt. Té jsem sice přišla vyloženě na chuť až díky jejímu seriálu Posel ztracených duší, nicméně ten jsem neminula právě pro její zdejší sympatický výkon. Společně s tím, jak vyrostla ze svých teen rolí, se stala skutečně zajímavou herečkou a Před svatbou ne! se stal evergreenem televizních repríz. Mimochodem netuším, o jakém remaku tu zde hned několik uživatelů svorně hovoří, jediná vazba na remake pochází z myšlenky jednoho uživatele IMDb, který se zamýšlí v kontextu s kvalitou scénáře nad tím, jestli Před svatbou ne! není náhodou remakem čehosi dobrého z druhořadých šedesátých. Naopak faktem je, že Před svatbou ne! se stalo předlohou pro indický remake Bachke Rehna Re Baba z roku 2005. ()

Frajer42 odpad!

Nudnější kokotinku jsem neviděl dost dlouho. Skoro dvě hodinky jsem umíral nudou. Dvě zlatokopky kopou zlato. Dialogy zaručeně psal někdo, kdo se zrovna horlivě oddával drogám. Celkové závěrečné rozuzlení člověk vytuší asi po 200 sekundách. Poté už se jen nudí nudí a nudí. Nejhorší na tom všem je, že mu už tak nicotný zážitek ještě více narušuje jedna z největších zrůdiček současnosti Sigourney Beaver. Někdo tak odporný se vidí zřídka. Úroveň zhnusení je navíc silně umocněna tím, když se taková zrůdička snaží hrát sexy MILFku a motat si kolem prstíku jednoho bohatého pána vedle druhého. Do něčeho tak šeredného by se člověk, který má takové možnosti, rozhodně nezamiloval. Naopak její filmová dcerka už se vydařila více. Nicméně, jí nebylo zase naděleno tolik hereckého umu. Sečteno a podtrženo...sračka. A nebo jsem jen kokot pokřiveného vkusu. Každopádně, za sebe pálím čistý odpad! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope. ()

Tyler

V téhle komedii se tlučou dvě věci, a to poměrně zásadně. O tom, že hlavní hrdinky nejsou v podstatě nic jiného než jen amorální příživnice se nebudu moc rozepisovat, protože to by samo o sobě rozhodně nevadilo – pokud by šlo o sympatické postavy. A tady je zádrhel – protože krom fyzických parametrů na nich vlastně nic sympatického není. Obzvlášť Jennifer Love Hewitt se přes 90% filmu chová jako naprosto příšerná husa, se kterou nemá smysl trávit ani minutu času (no, když se na ni teď tak dívám, chvíli bych si pro ni vyhradil ;)). Takže jsem nepokrytě fandil mužskému osazenstvu. Velmi mě překvapil Ray Liotta, většinou s ním mám problém, ale tahle role mu sedla jako ulitá. Vrcholem je samozřejmě Gene Hackman a jeho neuvěřitelná kreace svérázného zdědkovatělého tabákového magnáta. Moje hodnocení tedy celkově končí na třech hvězdičkách z jednoho důvodu – protože přes všechny výtky, které k „Před svatbou ne!“ mám, jde o celkem zábavnou komedii s několika odzbrojujícími okamžiky. ()

wosho

Zbytečně překombinované a tím i dlouhé-stopáž o 20minut kratší by byla ku prospěchu. Co se však podařilo (a proto ty ****) je herecké obsazení-pro mě je nejlepší Gene Hackman. A i hvězdička J. L. Hewitt mě tady moc neiritovala, ale to bylo spíše tím, že tady byla doopravdy sexy. Celkově Před svatbou ne! je solidní, lehce nadprůměrná komedie, která dokáže zabavit, ale nikterak nenadchne. ()

kingik

Od svatby ještě neuplynulo 24 hodin a Angela už našla Deana v posteli s Wendy. Není divu, že rozvod byl rychlý a odstupné pro zhrzenou ženu tučné. Jenže vzápětí se ukáže, že Angela a Wendy jsou ve skutečnosti Max a Page Connersovy, matka s dcerou, které tvoří sehraný pár sňatkových podvodnic. Další vyhlídnutou obětí se stává odpudivý milionář William Tensy. Povedená taškařice, která těží z toho, že stěžejní party jsou obsazeny výbornými herci a na skladě bylo množství dobře provázaných gagů. ()

• Jennifer Love Hewitt si při natáčení filmu zlomila prst. (Bauer)
  • Při natáčení scény, kdy se Page (Jennifer Love Hewitt) ke konci filmu opírala o auto a mluvila s Deanem (Ray Liotta), byla taková zima, že si Jennifer Love Hewitt uvázala kolem pasu bílý svetr. Ten pak musel být digitálně odstraněn, a tato scéna se tak stala nejdražší v celém filmu. (Bauer)
  • Gene Hackman používal ve filmu speciální cigarety, které pouze vypouštěly dým - je totiž odnaučeným kuřákem a navíc byl po infarktu. (Sfinkter)