Drsný dealer drog by rád ovládl ulice Marseille a do týmu zkušených policajtů v čele s kapitánem, který si zákony vykládá po svém, nastupuje nová členka s tajným úkolem. (Netflix)

mira007

Jízda francouzským podsvětím s atributy Marseille, drogy, válka dvou gangů, policejní tým s praktikami na hraně zákona i za ní, dávka sadismu s nadměrným křikem obou stran, trocha akce ... kdyby to byl první film na tohle téma, tak dám čtyři hvězdy, ale já jako příznivec režiséra Marchala, který se na tento žánr specializuje musím konstatovat, že to patří mezi jeho slabší kousky, že to není ničím překvapivé, scénář se mi zdá slabý a akce bez nějaké zábavy a originality.  Mám tenhle typ filmů rád, ale v té řadě francouzských krimi na tohle rychle zapomenu. ()

Chrustyn

Francouzský Michael Mann se časem přetransformoval do francouzského Davida Ayera. Mír v Marseille je typická drsná kriminálka s realistickou akcí (fádně natočenou), která je bohužel ukrutně nudná s absolutně nezajímavými a nesympatickými postavami na obou stranách barikády. Horko těžko by to utáhlo celovečerák ale jako minisérie to je prakticky nekoukatelné a jakýkoliv zájem opadne na konci prvního dílu a nijak se to nezvedne až do konce. 30% ()

Saxos

Mír? HaHa. Průměrná minisérie z no-go mutlikulti area Marseille splňující jednoduchý scénář. Jedna místní banda, druhá naplavenina, pomsta, drogy, trochu okatého násilí, protinarkotické plné RobinHoudú i Houdek, pohybujících se hodně za hranou zákona, prostě klasika. Vyzdvihnout lze určitě france soundtrack. Škoda neobsazení nějakého rostomilého zvířatka, aby byla možnost někoho si oblíbit. Závěr: 50na50. ()

bidja

Typicky nesmyslný seriál. Žádná postava, které by se dalo fandit nebo byla kladná. Dobré jen jako mírná ukázka arabizace západní Evropy. Pokud jsou vykreslovány takové pracovní skupiny policie složené z psychopatů, zařadil bych sérii do hraného dokumentu, fantasy nebo dokonce sci-fi. Asi chápu tu dramatizaci a nadsázku, ale v tom případě mi tam chybí nějaká pointa. ()