Vedec Alexander „Alex“ Hesse (Arnold Schwarzenegger) pracuje s veľkým zápalom v univerzitnom centre pre pôrodnosť na vývoji preparátu priaznivo ovplyvňujúceho tehotenstvo. Keď však univerzita jeho výskum zastaví, rozhodne sa s kolegom gynekológom Larrym Arbogastom (Danny DeVito), pokračovať vo výskume na vlastnú päsť a testovať liek sám na sebe. Situácia sa im však skoro vymkne z rúk a po čase sa u Alexa začnú objavovať príznaky tehotenstva! Nečakanú graviditu navyše značne komplikuje všetečný šéf univerzitného výskumu Noah Banes (Frank Langella), Arbogastova tehotná ex-manželka Angela (Pamela Reed) a nakoniec láska, ktorá vzplanie medzi Alexom a doktorkou Dianou Reddinovou (Emma Thompson), vedúcou konkurenčného projektu... (TV Markíza)

Sabrewulf

Vždycky jsem se tomu filmu úspěšně vyhýbal, protože už mě odpuzoval ten námět těhotného chlapa, což mi přišlo zvrácené a nechutné. Pak jsem si řekl, je to přece jen Arnold, dám tomu šanci. Nedokoukáno, jen jsem si potvrdil, co jsem od začátku věděl - je to zvrácené a nechutné. Nechápu, jak si kdokoliv z filmařů nad scénářem řekl, že to bude bžunda. Fakt ne. ()

Shitonit

Nakonec jsem čekal, že Ární porodí prdelí Terminátora. To jinak nešlo. Film je to dobrej, na svou dobu fajn, na dnešní dobu sračka. Asi. Ale v hlavní roli neměl být Ární, ale třeba já, páč bych to zvesela taky odehrál, pod tričko bych si nasoukal polštářek, a pobíhal bych filmem sem tam jako debil. No za ty prachy, proč ne. No ne? A nakonec bych v přímém přenosu porodil ježka. Proti srsti. ..Nebo Danny DeVita. A tím by to dostalo šmrnc. ()

Lucasion

Tak já půjdu proti davu. Třetí spolupráce Reitmana a Schwarzeneggera, a já řeknu, že se mi od nich skutečně líbila nejvíce. Z Dvojčat se navíc setkáváme opět s Danny DeVitem. Ano film se rovná těhotný Arnold. No a proč ne, v komediích se objevili i větší hlouposti. Na rozdíl od nich mě ale Junior dokázal skvěle pobavit. Právě bych to nečekal, ale byl jsem skutečně překvapen. Ve filmu se rozvijí i hezká romantická zápletka mezi Arnoldem a Emmou Thompson. A Emma mi do role skvěle zapadne. Možná mám jen odlišní vkus nebo vnímám humor jinak, ale Arnie to zahrál vážně dobře. "Já nemám co na sebe." a "Já nenávidím své tělo." mě prostě rozbilo. Takže dle mého soudu je Junior vážně milý a hezký film. Zároveň díky situačnímu humoru i zdařilá komedie. (75 %) ()

Dudek

Kdo by to byl řekl, že o čtrnáct let později se tento příběh stane skutečností... Jasně, ve své podstatě je to něco úplně jiného, ale i tak, muž porodil ;) Americký transsexuál Thomas Beatie, historicky první těhotný muž, porodil zdravé dítě. Americká televizní stanice ABC News s odvoláním na anonymní zdroj informovala, že 34letý muž přivedl v neděli v porodnici ve státě Oregon na svět holčičku, a to přirozenou cestou. Původně měl v plánu porodit císařským řezem. Beatie se narodil jako žena a později se podrobil částečné změně pohlaví. Před několika lety nechal odstranit prsa a podstoupil terapii s mužským pohlavním hormonem testosteronem. Podle zákona je tedy muž, ale vzhledem k tomu, že si nenechal odstranit dělohu a vaječníky, mohl otěhotnět. Protože jeho manželka nemohla otěhotnět, podstoupil Beatie umělé oplodnění a dítě namísto manželky odnosil sám. Během těhotenství přestal užívat testosteron. novinky.cz ()

Dragoni

Vidět těhotnýho Arnýho je docela Hardcore a ať si to každej přebere jak chce, ale zas tak špatný to taky není, v rámci možností, když se člověk snaží zapomenout na Terminátora, tak je to docela i zábavné. Prostě na komedii Schwarzenegger moc není a vždy ho vidím minimálně s brokovnicí a ne s kočárkem, ale odpad Junior taky není, je o mnoho horších filmů s vyšším hodnocením. 35 % ()

• Tržby ze severoamerických kin čininily 36,8 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 108,4 mil. (NIRO)
  • Alex Hesse (Arnold Schwarzenegger) pronese větu: "Moje tělo - moje volba", což je známý slogan Američanů, bojujících za práva těhotných žen svobodně si zvolit, zda podstoupí interupci. (megan017)

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)