Ryba menom Wanda

• Česko Ryba jménem Wanda (viac)

Wanda si privedie do Anglicka svojho nového tajného milenca Otta, aby jej pomohol - spolu s jej priateľmi Georgeom a Kenom ukradnúť diamanty v hodnote 20 miliónov  dolárov. Wanda potom s Ottom vydajú Georgea polícii, aby mohli mať lup iba pre seba. Lenže George ukryl diamanty na tajné miesto a nik iný nevie, kde sú - iba on. Wanda si myslí, že najlepšie bude, ak sa zblížia s Georgeovým advokátom Archiem Leachom...Začne sa bláznivá naháňačka za diamantami... (STV)

Djkoma

Co vám tady přišlo tak dokonalý a úžasný? Jsem bud moc mladej a nebo... nevim. Asi je to jedno. Dva "odpalíci" z partičky MP pro mě nejsou zrovna extra zajímavý a Jamie Lee Curtis mezi můj best of taky nepatří. Pár naprosto laciných vtípků a pár tref do černého(ta babička s pejsánkama je opravdu k sežrání :D). ()

Sarkastic

Krimi pohodovka s několika úsměvnými momenty, dobře vybraným hereckým ansáblem a příjemnou atmosférou. Jen jsem čekal, že zde bude více humoru (John Cleese v roli herce i režiséra k tomu přímo nabádal). A raději předpokládám, že pohled z letadlového okénka měl být rýpnutím do jednoho velkého/častého hollywoodského klišé :-). ()

Exkvizitor

Naprosto skvělá zločinecko-právnická crazy komedie přesně ve stylu Johna Cleese, který hraje nejen jednu z hlavních rolí, ale střihl si i scénář a spolu-režii. Vynikající jsou ovšem i Kevin Kline, který hraje natvrdlého amerického gangstera, který čte Nietzscheho, předstírá, že je Ital a nenávidí Angličany a Jamie Lee Curtis, která se vtělila do role proradné sarkatiské mrchy. Na koktajícího Micheala Palina, který se snaží zavraždit psy milující důchodyni se srdeční vadou se taky zapomenout nedá. Tohle je rozhodně jedna z nejlepších komedií 80. let. ()

Eddard

Cleese si napsal originální scénář, do kterého promítl mimojiné svou averzi vůči britské morálce (alespoň co se týče vyšších vrstev), intelektuálnímu snobismu (ne každý kdo čte Nietzcheho a ohání se budhismem je automaticky chytrý a vzdělaný) či americké domýšlivosti a tento scénář je základním kamenem celé Wandy. Druhou silnou zbraní snímku jsou bezesporu herecké výkony - největší pozornost na sebe jednoznačně strhává fenomenální Kevin Kline, ovšem nelze než zatleskat nadšeným výkonům obou expythonů i přesvědčivě svůdné Curtisové. Na první projekci mě občas vadilo pomalejší tempo, to je ale snad jediná výtka. Chytrý konverzační humor se spoustou OPRAVDU vydařených gagů a hlášek. No nic, jdu se učit rusky, je to krásný jazyk :-) 90% ()

lebowski

Dokonalá komedie, dokonalý scénář, dokonalý celý čtyřlístek hlavních hrdinů a především Kevin Kline, kterému naprosto věříte jeho debilitu. Lépe vidět s titulky, český dabing nestojí za nic. Škoda že Divoká stvoření s těmi samými herci jsou o třídu horší. Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší černá komedie co kdy vznikla. ()

• Kevin Kline prosil Johna Cleese, zda by Otto při sváděcích scénách s Wandou nemohl mluvit francouzsky, protože francouzsky Kline uměl, ale Cleese trval na italštině. Jakmile potom Klinovi došla jména všech italských sýrů a dalších frází, na které si dokázal vzpomenout, začal v zoufalství zpívat "Volare". Divil se přitom, proč režisér nezavelel, aby se skončilo, protože producenti v tu chvíli ještě neměli na "Volare" práva. (Morien)
  • Časopis Premiere film v roce 2006 zvolil za jednu z padesáti nejlepších komedií všech dob. (Morien)
  • V loupežné scéně opravdu Kevin Kline  jako Otto střílel z kuše. Do čidla se však trefil až na druhý pokus. (Terva)