Píše se rok 2654 a válka s agresivními Kiletary je na spadnutí. Hlavní velitelství na hvězdě Vega, kde je umístěn nepostradatelný Navcom, umožňující skokové přesuny při vesmírných plavbách, hlásí nečekaný útok nepřítele. Země se tak ocitne v bezprostředním nebezpečí a nezbývá mnoho času na záchranu. Poblíž se nachází pouze kosmická loď kapitána Taggerta s dvoučlennou posádkou - piloty Marshalem a Blairem. A právě Chris Blair, aniž to tuší, se stává poslední nadějí lidstva. Jeho matka, po níž mu zbyl tajemný medailon, totiž patřila k vymírající rase "poutníků". Byli to první vesmírní výzkumníci, u nichž se vyvinul speciální dar vnitřní prostorové a časové orientace, k níž nepotřebovali žádné navigační přístroje. Chris, který tyto výjimečné schopnosti zdědil, tedy musí dokázat to, čeho žádný jiný smrtelník není schopen - skok z pulsaru Charybda směrem k ohrožené Zemi. Kdyby se mu to nepovedlo, lidská civilizace zanikne... (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Papírově to řeci mělo vyjít, jména mezi herci rozhodně nejsou nevýrazná a navíc je tu velice silná podpora legendárního vesmírného simulátoru Wing Commander. Možná bohužel (nebo bohudík?) je režisérem samotný game designer celé počítačové série a to mu dává do vínku i dost sentimentu, který brání filmu stát se něčím lepším než béčkovou cestou do vesmíru. V dabingu bohužel dochází i k mnoha mystifikacím a překladům, za který by se měl řezat jazyk. Mělo to být o tolik lepší... ()

iXtr3m3

Na strane jednej snímok przniaci odkaz pôvodnej hernej série, na strane druhej technicky nielen na svoju dobu kvalitne spracovaný scifáč, ktorý mal originálne spracované bitky vesmírnych korábov a slušné stíhacie sekvencie. Jasné, veľa toho recykloval a dokonca aj postavy sa snažili vyzerať ako v iných filmoch viď. Matthew Lillardova úloha, ale mne sa to páčilo. Videl som kedysi v kine a mám to aj v osobnej zbierke. ()

kombajn

Ok, jsem divnej. Nevím proč se mi to docela líbilo, ale kvůli scénáři to nebude, je to příliš přímočaré a je tam tolik klišé... Efekty chvílemi docela v pohodě, chvílemi spíš hodné parodie (zvlášť ztvárnění nepřátelské rasy je ehm... velice vtipné, vezmu-li v úvahu rok vzniku stejný jako v případě Galaxy Questu). Inu pozvat si mezi herce Prochnowa skoro vždy zavánělo průšvihem. Ale obávám se, že tento film by neutáhlo ani 20 držitelů Oscara. Objektivně bych měl dát 1,5*, možná to ale zachránil ten Keryo (škoda že divák ví polovinu filmu, jak to s ním asi bude). ()

HAL

Je to hodně špatný film, ale já se u něj vlastně i docela bavil, hlavně proto že poslední dobou jsem z tohoto žánru nic jiného neviděl. A je docela paradoxní že herní předloha měla videosekvence s mnohem lepším obsazením než toto, tak strašně špatné a nesympatické herce musel režisér hledat asi hodně dlouho. 4/10 ()

Tanus

Naprosta tragedie ktera vykrada snad 10 ruznych filmu (namadkou Star Trek, Hvezdne Valky, Top Gun, ponorkove filmy, Hvezdna pechota atd) a lepi je dohromady pomoci tech nejhorsich a nejohranejsich klise. Kiletarsti emzaci jsou snad jeste ubozejsi nez to co predvadi zivi herci a za tech par slusnych scen z vesmirnych souboju, ktery je celkem poskromnu, vic jak dve hvezdicky nedam. ()

• Chris Roberts režíroval hrané a animované scény druhého, tretieho a štvrtého pokračovania rovnomennej počítačovej hry, celú sériu počnúc prvým dielom z roku 1990 produkoval a na prvom dieli sa podieľal aj ako hlavný grafický dizajnér a programátor. (BlueNeon81)
  • Devět let po vydání kultovního vesmírného simulátoru „Wing Commander“ vstoupil tehdy hlavní grafický designér a programátor celé ságy Chris Roberts na plátna kinosálů coby režisér a scenárista v jedné osobě. Jeho první a poslední režijní zářez měl rozpočet 30 milionů dolarů a ve výdělcích celosvětově nedosáhl ani poloviny nákladů. Nepomohl ani fakt, že tato akční sci-fi byla vybrána jako jeden z pouhých tří titulů, před nimiž se v amerických kinech promítaly trailery na očekávaný návrat Hvězdných válekStar Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). Mnozí diváci zaplatili za vstupenky, jen aby viděli upoutávku a před začátkem filmu z kina odešli. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Natáčelo se od 5. února do 14. července 1998 v Lucembursku. (BMW12)