Muži v čiernom 2

• Česko Muži v černém 2 (viac)

Sú to už štyri roky, čo tajní vládni agenti Kay (Tommy Lee Jones) a Jay (Will Smith) odvrátili hrozbu intergalaktickej katastrofy obrovských rozmerov. Kay sa medzičasom po vymazaní spomienok pod menom Kevin Brown vrátil do bežného života a Jay i naďalej pracuje pre MIB - bohato dotovanú, neoficiálnu vládnu agentúru, ktorá reguluje mimozemský život na našej planéte. V priebehu vyšetrovania zdanlivo rutinnej záležitosti Jay odhalí diabolský plán, zosnovaný nepriateľskou kylothianskou potvorou Serleenou (Lara Flynn Boyle), ktorá sa maskuje vizážou zvodnej modelky. Keď Serleena vezme ako rukojemníkov celú budovu MIB, zostáva iba jediná osoba, na ktorú sa môže Jay obrátiť - jeho bývalý partner. Nastáva boj s časom a počas neho musí Jay presvedčiť Kaya, ktorý stratil všetky spomienky na svoju kariéru pri MIB a zároveň je jediným žijúcim človekom s vedomosťami potrebnými na záchranu galaxie, aby sa opäť pridal k MIB. Inak sa Zem stane obeťou totálnej deštrukcie... (TV Markíza)

Frajer42

Druhé pokračování má mnohem komediálnější nádech než jeho starší bráška, ale přesto není vtipnější. Zřejmě mi chyběl takový ten moment překvapení, který na mě vykoukl u jedničky. Spousty vtípků působí kopírovaně, i když třeba s tou volovinkou pro vymazání paměti by se dalo blbnout ještě ve třech nadcházejících pokračováních. Ústřední duo je opět úžasné. Scénky také stály za to. Celkově to tedy zase tak špatně, jak se lze podemnou a nedemnou dočíst, nedopadlo. Zasloužené 3*. ()

Segrestor

Stejně tak jako mě bavila jednička, tak i dvojka. Nemá smysl hledat mouchy na druhém díle. Vždycky jsou slabší, než první. Zde se námět srandovní sci-fi ze světa, kde jsou mimozemšťani tak četnou entitou jako třeba Romové, jen se to prostě neví, trochu víc rozvíjí a víc zabředne do historie speciálního sektoru, který má onu entitu pod palcem. Já myslím, že srandovních sci-fi není nikdy dost a třetího dílu Uprchlíka, kde by nějaký Číňan unesl raketoplán Challanger a letěl by s ním třeba na měsíc na Měsíc, se asi nikdy nedočkáme, nebylo by tedy na škodu tomuto filmu trochu víc fandit. ()

Ainy

Neumím říct proč se na tyhle filmy pokaždé tak těším. Cítím, že to není něco tak úplně extra, ale přesto tyhle vesmírné sci-fi komedie žeru a cením si té originální akční vtipnosti. Chtěla bych vyzkoušet jak vodní atrakci v deneuralizéru, podívat se za poštovní přepážku do třídičky došlých zásilek, mít mluvícího psa, zahrát si Twister s hmyzáky a vědět co mě při pohledu na vesmírnou oblohu tak přitahuje. To je ale fakt ... miluji pohled na noční nebe plné hvězd, cítím nekonečno, tíhu, tajemno a posvátnou úctu k tomu všemu. Takže bych vlastně mohla očekávat návštěvu kolegů agentů z MIB. ()

predators

Hodně slabý odvar prvního dílu, který postrádá jakýkoliv novátorský přístup k věci. Jo, pár nápadů v podobě nových EMzích postaviček se tu najde, ale to je asi tak všechno ke kladům. Příběh plitký, a co je nejhorší, neměl jsem se čemu zasmát! Což je u komedie docela zásadní problém. Ani nemůžu určit, jaké sortě lidí jsou MiB určení, celé je to takové neslané nemastné. 35% ()

• Před běžnou premiérou v ČR byl film promítán na MFF v Karlových Varech, konkrétně 11. července 2002. (Varan)
  • Kvůli událostem 11. 9. 2001 museli filmaři na začátku a na konci filmu nahradit Světové obchodní centrum 282 metry vysokou Chrysler Bulding. (EMMY)
  • Will Smith (J) a Tommy Lee Jones (K) si za pokračování řekli o dvacetimilionový (v USD) honorář pro každého. Dokonce jim byly schváleny podíly z tržeb. Pro Smithe dvacet a pro Jonese dvanáct a půl procent. (Locksley)

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (viac)