Nevesta sa po rokoch v kóme prebrala a vydala sa na cestu pomsty. Už zlikvidovala prvé dve položky na svojom zozname O-ren Ishii a Vernitu Green, stále však ostávajú Elle Driver, Budd a najmä jej bývalý šéf a milenec Bill. Tí traja však už vedia, čo im hrozí a myslia si, že sú na to pripravení. (STV)

Marius

Bomba ! Must see pre kazdeho Tarantinofila. Neviem ako Q. napadlo tvrdit, že to bude najlepší akčný film všetkých čias. Nie je to totiž vôbec pravda, aj keď ak to rátame kvalitou s prihliadnutím na to že tam hrajú herci a nie majstri bojových umení tak musíme dať klobúk dolu. Pokiaľ by bolo viac scén ako Elle - Beatrix v karaváne tak by sa to teda tomu dosť blížilo. Oproti jednotke určite menšia žranica pre oči, ale všetko vynahradia skvelé dialógy a herci. Carradine teda Billa válí , Uma hrá asi najlepšie ako kedy hrala . Musím vyzdvihnúť Daryl Hannah a jej zápisníček - Elle bola suverénne najlepšia "bitch" a záporák v celom filme (sorry Lucy, tvoj prejav v rade bol tiež cool) . Najviac mi v hlave (a to pre mňa dosť prekvapivo) rezonuje scéna ukladania BB do postele a dialógu za zostupu schodiska za skvele vybranej skladby, už je jasné že daddy is gonna die..... Tarantino namiešal koktail dosť nesúrodých žánrov ktorý prekvapivo (?) drží pohromade, aj keď si oba filmy neviem predstaviť ako jeden celok, pretože sú úplne odlišné a predsa podobné. Na prvýkrát budete spokojný, druhýkrát sa vám to v hlave rozleží a na tretíkrát budete mať pocit, že ide o geniálne dielo. 10.12.04 Nemôžem si odpustiť jednu poznámku na margo DVD . Takto zmrviť vydanie tejto už dnes klasiky dokáže len umelec typu Magicbox. Obraz je super ale kde je DTS, prečo sú kapitoly rozdelené podľa dlhých kapitol filmu ? Vystrihnutá scéna je zaujímavá, ale v kontexte filmu by bola skôr rušivá takže som vďačný, že sa do filmu nedostala. To samozrejme neznižuje kvality tohto filmu. ()

MM_Ramone

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 2". ***** ()

Cival

Druhý díl je výrazně lepší než jeho předchůdce. Lepší atmosféra, chytré dialogy s pointou, emoce, motivace postav, prostě drámo jek se sluší a patří. Velmi dobrý film se spoustou černého humoru, který však absolutně neladí se svým předchůdcem, jenž vypadá spíš jen jako nudný, prázdný trailer na díl druhý. Takto vznikl značně rozpačitý flák, jehož části k sobě vůbec nesednou - a dokonce, dovolím si tvrdit, jsou určeny pro docela odlišný druh diváka. Paskvil, který svým roztržením hodně utrpěl. Jako dvou a půl hodinový film by obstál mnohem líp. PS: A kde je vlastně ten Tarantinem slibovaný nejlepší akční film všech dob?:-)) ()

Mr.Apache

Zapomeňte na jedničku, důležitá je jenom dvojka. Ta navíc (na rozdíl od prvního filmu) funguje zcela samostatně. To jsem zjistil v kině, kde jsem se ocitl vybaven pouze mlhavou znalostí základních událostí KB1. A pak jsem musel jít znovu. A ještě jednou. Teprve potom jsem shlédl jedničku na DVD. Zatímco KB1 je akční slátanina, která má snad místy určitý půvab, KB2 je jednoduše velký film. A když už je Sergio Leone nějaký ten pátek mrtvý, vůbec se nezlobím na Tarantina, že za něj natočil takovýhle skvost. ()

Gemini

Takhle vypadá dokonalé završení/vyřešení ságy, ne jako Epizoda 3:) Ale komentář nemá být bezduchý výkřik do tmy, takže k tomu napíšu něco víc. První zhlédnutí KB2 mě zanechalo ve stavu "sakra vždyť cítím že to bylo dobrý, tak proč nevím co si o tom mám myslet?". KB2 není právě nejjednodušší film (což je u Tarantina šok:)) alespoň co se pocitové stránky týká. A to je přesně ono - tohle musí cítit hrdinka ve chvíli, kdy se setká s Billem, a přesně tak dostal film i mě. Jenže něco tomu chybí...třeba je to lítost z toho že už to skončilo, nevím. 80% ()

• Velká dřevená píšťala, na kterou hraje Bill, pochází z filmu Kung Fu (1986), kde na ni hrál Kwai Chang Caine, patrně nejslavnější postava Davida Carradinea. Když herec přinesl píšťalu na plac, Tarantino byl tak nadšený, že se ji rozhodnul zakomponovat do filmu. (imro)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (viac)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (viac)