Leně se podaří utéct muži, který ji násilím držel v izolaci. Po příjezdu jejích rodičů pak vyjdou na světlo hrůzy, které si přitom prožila. (Netflix)

Maraboy

Některé epizody jsou lepší, někde už je to horší. Rozhodně to má zajímavý děj a zápletku, jen některé detaily trochu drhnou a odpovědi na ně dostaneme až na konci, což nevím jestli jsem s tím úplně spokojený. No nejsem, ale své kvality to určitě má. Kéž by se neco takového tvořilo i u nás. My máme zatím jen tu Pustinu. No Němci umí. 70% ()

Arsenal83

Na nejaký dlhší film celkom dobrá matéria, na 6 častí mi to prišlo uťahané, nudné, plné vaty zliepajúcej mihalnice ako kanagon. Koniec sa už zlepšil, dokonca ma posledná časť bavila najviac, ale nie sú tu vysvetlené motívy, ako tomu v knihe bolo - teda hlavne, prečo to ten únosca robil. Je to naznačené zhruba, do hĺbky sa nešlo. Rovnako tak "odhalenie" únoscu nevzbudzuje žiadny šok, 5 častí ho zakrývajú, aby človek mohl hádať a potom príde toto? Tiež bolo divné, že jeho chladná sadistická povaha sa nakoniec akosi rozplynie a v konečnom dôsledku človek cíti väčšie antipatie k feministickej nadutej vyšetrovateľke, než k postave, ktorú by mal nenávidieť. ()

MarekTulen

Ano, Němci tu zas ukazují že tyhle seriály jsou jejich. Naprosto parádní, ať už skvěle napínavý příběh, výborně napsané a zahrané postavy nebo perfektní soundtrack. Je to zajímavé, temné, dramatické a mohl bych jmenovat do nekonečna, tenhle seriál mě chytil a nepustil. Vážně povedené dílo. Škoda že ke konci to ztratilo tempo, ale i přesto to mohu jen a jen doporučit. ()

Trevor

Príjemné prkvapenie z Nemecka, ktoré si síce v predposlednej epizóde vybralo slabšiu chvíľku ale celkovo možno príbeh a spracovanie hodnotiť veľmi pozitívne. Síce plné silných sebavedomých žien, najsilnejšej mladej slečny s IQ na úrovni 167 astrofyzikov, turbo inteligentnej policajtke, pochopiteľne imigrantky, trošku menej inteligentnej radovej policajtke, pochopiteľne bielej, keďže je hlúpejšia a plnom neschopných mužov, ochopiteľne všetkých bielej farby pleti. Okrem tohto rasizmu LIBnázkov sa na príbeh pozerá dobre, k svojskej atmosfére patrí aj predsa len pomalšie tempo, s nádychom severských kriminálok seriál možno hodnotiť viac ako pozitívne. ()

misterz

Prvé štyri časti boli fantastické. Výbrone vyskladaná atmosféra, ktorá miestami zachádzala až do taomného mystéria. Navyše otázky, položené hneď v úvode, stále hrýzli nedočkavosťou, kedy už budú zodpovedané. Oceňujem aj vizuál. To vyvrcholenie mi ale už prišlo také obyčajné, vzhľadom na to, aký výborný rozjazd to malo. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

• Autorka predlohy Romy Hausmann sa podieľala priamo na tvorbe seriálu, aby bol pripravený podľa jej pôvodných predstáv. Ona sama uviedla, že príbeh je inšpirovaný únosom Nataschy Kampusch, o ktorom bol natočený napríklad film 3096 dní (2013). (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v nemeckom spolkovom štáte Severné Porýnie-Vestfálsko, v mestách ako Bonn (Vydavateľstvo General Anzeiger slúžilo ako policajná stanica), Leverkusen (nemocnica), či obci Alfter (Univerzita Alanus slúžila ako prostredie pre detské zariadenie). (Arsenal83)
  • Počas prvých dvoch týždňov vydania bol seriál na Netflixe najsledovanejším seriálom v neanglickom jazyku. (Arsenal83)