Válečný veterán William Lansing (STEVEN SEAGAL) žije v ústraní na Aljašce a jeho jedinou radostí je dopisování si s osiřelou Polkou Irenou. Když však od ní několik dní nedostane žádné zprávy a ze sirotčince přijde strohý dopis, že Irena mu už nebude psát, rozhodne se vypátrat proč. V Polsku zjistí, že sirotčinec slouží jako zásobárna pro rozsáhlé obchody s bílým masem a Irena zmizela v síti zločineckého gangu. (oficiálny text distribútora)

sniper18

Po preakčnelej, ale aj tak podľa mňa veľmi dobrej Beštii prichádza Seagal s podstatne umiernenejším a uveriteľnejším akčným filmom, ktorý sa navyše venuje citlivej téme obchodu s bielym mäsom. O nejakej dynamike sa tu vôbec hovoriť nedá, väčšinu času sa to nesie v pomalšom tempe, ale filmu to neškodí, keďže scenár mi na Seagalove pomery tej doby príde predsa len trochu kvalitnejší a zaujímavejší, ale aj tak túto citlivú tématiku samozrejme spracúva čo najpovrchnejšie, aby to výraznejšie nepresahovalo do iných žánrov. Zaujalo ma aj zapojenie až dvoch záporných skupín, nielen samotní obchodníci, ktorý navyše patria do najvyšších vrstiev, takže to pátranie pôsobí ešte trochu zaujímavejšie, ale aj bývalí kolegovia z tajnej služby, ktorí kľudne mohli dostať viac priestoru. Seagal tu opäť predstavuje takmer dokonalý typ človeka, takže všade má kontakty, všetko zvládne a nič ho neprekvapí, čo mám bežne veľmi rád a z väčšej časti mi to vyhovuje aj tu, ale nemuseli zase z tých poľských policajtov robiť až takých hlupákov, keď ich Seagal musí poučovať ešte aj v ich práci. Ale aj tak ma to bavilo, po celý čas sa na to pozerá dobre. Po akčnej stránke sklame hlavne jej množstvo, keďže tu jej je skutočne minimum. Celá prvá hodina ponúkne len tri súboje, na ktoré sa síce pozerá dobre a Seagala v nich vidno, ale jedná sa len o veľmi krátke záležitosti. Každý z nich mohol a aj mal byť dlhší. Zvyšok filmu síce ponúkne jednu slušnú prestrelku, v ktorej sa Seagal po dlhšej dobe zase aspoň na chvíľu predstaví s brokovnicou, ktorá mu sedí, ale zase ma sklamalo úplne finále, ktoré miesto hromadnejšej akcie ponúkne len súboj s hlavným záporákom a ten síce nebol zlý, ale tiež som čakal viac. Veľkým plusom je ale obsadenie, Seagal je tu samozrejme stále charizmatický sympaťák, pričom tu dokonca aj často nosí obleky, čo pri ňom nikdy nebolo bežné, bavila ma postava policajtky a dievčaťa a k tomu výborný záporák Matt Schulze. Režijne je to žánrový štandard tohto typu filmu, takže neurazí. A špeciálnu pochvalu musím vyjadriť za časť na slávnosti vďaka skladby Canon od Pachelbela, čo ma veľmi potešilo. Takže tu ma skutočne najviac mrzí ten nedostatok akcie, ale aj tak sa jedná o jeden z tých lepších Seagalových videofilmov. 74% ()

ssfan

Výborný akční film se Stevenem Seagalem. Poslední mise sice patří k Seagalově podprůměru, přesto je to velmi dobrý film s výbornými akčními scénami a zajímavou zápletkou. Velmi dobrá kamera i hudba. Nejlepší částí pak je závěrečný souboj. Naprosto nechápu tak nízké hodnocení. Objektivní kvalita alespoň 50%. ()

Marek1991

Na Seagala podľa mňa celkom slušná akcia a príbeh z prostredia Poľska. Príbeh o tak častých únosoch sirôt v strednej a východnej Európe. Mne sa páčila tiež ukážka z prírody, ktorá mala symbolizovať asi Aljašku alebo nejaké také prostredie zo Skalnatých hôr, ale som rád, že tam niečo také zakomponovali. Posledná misia je veľmi akčná a on tam ukazuje veľmi dobre svoje bojové umenie, ale stále je to naivné a možno som k nemu až príliš zhovievavý, ale je to jedna z mála vecí ak nie jediná, ktorá sa mi páčila priemerne. ()

Likan7 odpad!

Jak se Seagal nevyspí (neobejme se zatmívačkou) s nějakou holkou, není to ta pravá moderní seagalovka. Tady ještě nebyl tak vypasenej a směšnej, jenže film je jedno velký bláto. Není zábavný, není akční a Matt Schulze je legrační od prvního Rychle a zběsile, tady ta jeho trapnost skáče do závratných výšin. ()

Malarkey odpad!

Kéž by byla poslední...i když fakt je, že poslední Stevenův film Zákon ulice byl uplně někde jinde, než ty filmy z této skupiny. Takže oprava, kéž by byl poslední z těch opravdu sračkovitých a nastoupila eskapáda těch úspěšnějších. Seagal má také právo hrát akčně a zábavně i když se snaží jak nejlíp může. ()

• Film měl původně režírovat Ringo Lam, ale protože se nepohodl s producenty, nahradil ho Po-Chih Leong. (ssfan)
  • Natáčeno od 4.srpna do 21.září 2003 v Polsku, konkrétně v jeho hlavním městě, Varšavě. (Stocki)
  • Během pre-produkce měl snímek nejprve pracovní název "The Rescue" a poté "The Package". (Stocki)