Mandžuský kandidát

• Česko Manchurianský kandidát (viac)

Při nezdařené vojenské operaci v Perském zálivu upadne velící důstojník Ben Marco do bezvědomí a seržant Raymond Shaw zachrání nejen jeho, ale i celou jednotku. Marca pronásledují podivné sny o tom, co se ve skutečnosti stalo. Je možné, že by celá vojenská jednotka byla unesena a mozky mužů naprogramovány tak, aby uvěřili, že Shaw je válečný hrdina? Zdá se, že Bílý dům je ohrožen a jediný, kdo může situaci zachránit, je Marco... (oficiálny text distribútora)

Jordan

veľmi zvláštny film s atmosférou priam až hororovou, demmeho réžia mi sadla a miestami ma až mrazilo, navyše všetci zúčastneníi napriek tomu, že sa jednalo o hviezdy prvého kalibru, podali herecký výkon na úrovni. pripomenulo mi to iné filmy s podobnou tematikou, lenže tento bol viac zviazaný s realitou ako napr také "Dark City" alebo ja neviem, takže bol o to dusnejší a znepokojúcejší. ()

M.i.k.e

originál se Sinatrou sem nikdy neviděl, nicméně mám pocit, že i když jádro příběhu bude stejné/podobné (vymývání mozků, manipulace, politikaření,...), tak zasazení do studené války bude fungovat podstatně lépe. Tady je logická snaha naroubovat vše na "současnost", ale jakkoliv to není špatný film, zdaleka mě nevtáhnul jak sem čekal a moc tomu nepomohlo ani hvězdné obsazení. To si sice odehraje svoje, ale třeba Meryl Streep mi v roli jakou tady má úplně neseděla...60% ()

Aleee89

Další z filmů, který jsem chtěla vidět jen kvůli Meryl Streep. A přiznám se, že pokud by tu nehrála, o film ani nezavadím. I když dneska jsou politické filmy moderní, tohle mě nikdy moc nezaujalo. Při sledování jsem se sice nenudila, z filmu vycházely čím dál tím více překvapivější scény a momenty, Meryl byla opět skvělá, ale... Prostě jsem čekala více. Tohle nenadchne, nestrhne vás to. Rutinní. ()

herr_carter

Jonathan Demme + jeho oblíbení herci = 90% záruky úspěchu. Původní film jsem neviděl, na tohle jsem nově narazil na netflixu. Ačkoliv jsem o filmu nevěděl vůbec nic, upoutal mě hned název a vzápětí jméno režiséra, pak už bylo jasné, že tomu dám šanci -a dobře jsem udělal. Film je totiž napínavý jak kšandy a to napětí postupně krásně graduje. Chvílemi člověk váhá, zda má Denzel pravdu, nebo je to regulérní blázen a konspirátor. Film nenechá diváka ani na chvíli ztratit pozornost a ten závěr - to je lahoda. Jednoznačně doporučuji všem příznivcům Denzela Washingtona a režisérské taktovky Jonathana Demmea..........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

solskjaer

Nad mé očekávání, poměrně silný, zajímavý krimi thriller, který zaujme svou neotřelou podobou a vypilovaným scénářem. Sice zde nenaleznete žádné bojující vojáky a akční scény i tak si ale myslím, že Manchurianský kandidát je poměrně dobře koukatelný a zajímavý. Co zde naleznete je bezesporu skvělá režie, skvělý scénář a jedna z nejlepších vedlejších rolí Meryl Streep. ()

• Scenárista Daniel Pyne dostal přes 1 milión $ za počáteční návrh scénáře. (ČSFD)