Úspěšná rozhlasová poradkyně v oboru partnerských vztahů, doktorka Emma Lloydová (Uma Thurman) a její vydavatel a snoubenec Michael (Colin Firth) si mysleli, že získat ve státě New York povolení k sňatku je jednodušší než získat řidičský průkaz. Ostatně, nejsou zapotřebí žádné testy - krevní ani písemné – oba jsou plnoletí a nejsou příbuzní. Určitě půjde jen o to včas přijít na radnici, zaplatit poplatek a hotovo. Jenže – Emma už je vdaná! Když totiž Emma bezmyšlenkovitě „mezi námi děvčaty“ poradí jedné z posluchaček, aby se rozešla se svým přítelem, zjistí hasič Patrick Sullivan (Jeffrey Dean Morgan), že je najednou sám. Touží se za to pomstít a když si v novinách přečte o doktorčiných svatebních plánech, vymyslí dokonalou pomstu: vezměte jednu moderátorku rozhlasové talkshow, jednoho rozzlobeného hasiče, přimíchejte počítačového experta, který se dokáže napojit na matriční záznamy – a voilá! Emma se nemůže vdát, protože už vdaná je – za Patricka! (oficiálny text distribútora)

Mikita

Hlavně kvůli Jeffrey Dean Morganovi (toho miluju už od dob Dennyho Duquetta z Chirurgů) se mi tato romantická komedie docela líbila. Potěšil opět i charismatický Colin Firth. Tato komedie není úplně špatná, má pár povedených okamžiků, ale po zpětném ohlédnutí se mi vybavuje stále více věcí, co bych úplně vyškrtla. Ústřední trojice je velmi povedená, vztah s otcem a jeho nová přítelkyně výborná, na tom se dá stavět, proč tam ale cpát trapnou "záměnu snoubenců", která stejně zůstává nevyužitá a proč dělat z Colina tak chápajícího hňupa. Jako chlap se zachoval jen když si šel promluvit s Jeffreym na fotbal. Ale jako jinak to vážně šlo. :D Jen to nebude něco, čemu dám automaticky přednost v nedělním televizním programu. 55% ()

1860

Roztomilá romantická komedie, která nepřináší vůbec nic nového, je předvídatelná, a dokonce ani moc vtipná není.. čepičku tomu nasazuje klasický sladkobolný trapný závěr.. nejvíce tomu asi ubližuje pocit, že víte co se zrovna stane, jak to dopadne, takže to ve vás nic nenechá a můžete si pouze odškrtnout, že jste tuhle roztomilou sračku viděli.. ()

burton

Jůůů...holky (chlapům napíšu potom)...až budete potřebovat políbit od někoho, kdo vás miluje, takové jaké jste a bude vás opilou na mol na rukou nosit a bude o vás bojovat a bude hasičem a bude mít krásnej úsměv a bude mít netradiční přátele a netradiční rodinu a bude prostě Božííí, mrkněte se na tohle :). No...chlapi.......jednou jsem se v prváku málem vdala za úplně čerstvého spolužáka (asi tak 3 týdny), abychom jeho kamaráda dostali na opušťák. Týden jsme to plánovali u piva v hospodě za školou. Já bych si ho bez obav vzala, ale on se nakonec lekl a kámoše klidně obětoval. No nezabili byste ho? PS: na ten avatar ale teď nekoukejte, jo? ()

Autogram

Dokázal som to pozerať len kvôli Ume, ktorá bola na zahryznutie triezva aj opitá, naštvaná aj veselá. Ale tým asi všetky klady končia a zostane len chaotické tliachanie trochu prelietavej Emmy v podivnom príbehu s indickým spoločenstvom. Sladký záver sa dal čakať, len to nemuselo byť sladké zo všetkých strán. ()

lucieK

Příjemná romantická komedie se skvělým hereckým výkonem Jeffrey Dean Morgana, která je i místy celkem vtipná, ale k tomu abych jí dala čtyři hvězdičky mi braní dvě věci. Uma Thurman, která se podle mě do romantických komedií vůbec nehodí a která vypadá ve dvojici s Jeffrey Dean Morganem nereálně a divně. A pak je to neoriginální a nijak zvlášť zajímavý příběh. Pro to jen tři hvězdičky. ()

• Film byl uveden přímo na DVD díky bankrotu distribuční firmy Yari Film Group. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v amerických městech New York a Greenwich. (Terva)
  • Jeden večer má Emma (Uma Thurman) obě ruce pomalované hennou. Když ráno u otce snídá, má ruce čisté. "Tetování" hennou ovšem vydrží nejméně 10 dní a není lehké ho smýt. (ČSFD)