Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

• Česko Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (viac)

V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa s hlavnou hrdinkou stretávame tam, kde sme sa s ňou rozlúčili. Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je šťastná a spokojná v náručí svojho vytúženého milenca Marka (Colin Firth). Zatiaľ čo Mark sa snaží byť uznanlivý, tolerantný a ohľaduplný takmer ku všetkým Bridgetiným záchvatom žiarlivosti, samotná Bridget nedokáže a nechce pochopiť, prečo by sa všetky ženy žijúce v Londýne - vrátane novej hrozby, Markovej novej krásnej dlhonohej asistentky - nesnažili Marka odlákať od bacuľatej, trucovitej a nevhodne sa chovajúcej ženy, ktorá navyše neustále obťažuje okolie svojím tvrdením: "Ja predsa nikdy nehovorím nič iné, len pravdu!" Keď sa na scéne objaví „dlhonohé nebezpečenstvo“, Bridgetine ružové obláčiky, na ktorých sa doteraz vznášala, náhle zašednú. Stále častejšie záchvaty sebapodceňovania začnú negatívne vplývať na jej vzťah s Markom. V tom sa však na scéne objaví Bridgetin bývalý šéf, lámač ženských sŕdc Daniel Clever (Hugh Grant)... (TV Markíza)

dO_od

// Dvojka na to jde trochu jinak. Nejprve věci celkem zbytečně rozbije, jenom aby je pak mohla zase kouzelně zalepit a dopřát Bridget ten zasloužený šťastný konec, včetně malebně zasněženýho pozadí, jak kdyby šlo o doopravdickou pohádku. Čímž si začínám myslet, že tohle pokračování fakt je. Pohádkou pro dospělé romantiky, kteří se na dvě hoďky dokáží oprostit od nějakých filmových ambic a užít si blbou, ale příjemnou jízdu s postavama, které mají rádi. ()

Gilmour93

Chudák Renée, nejdřív kamion koblih, pak do šatů hollywoodských superstar a teď zase koblihy.. Návrat mírně korpulentní "staré (skoro) panny" se nese v o něco více crazy rovině a body sbírá především v návaznosti na humorné situace z předchozího dílu (rvačka mezi muži). Někteří zde jsou s rozumem v koncích, jak to ta zakulacená zmatkařka dělá, že se u ní v posteli střídají jak noc a den krasavci Firth a Grant, ale na to mám dvě navzájem související odpovědi: za 1.) ti dva to mají ve scénáři a za 2.) (nejen) ženy trpící podobnými problémy se na to strašně rády dívají a jelikož šance, že se něco stejného přihodí zrovna jim je tak 100:1, mohou se královsky bavit eskapádami Bridget a přitom nadále toužit a snít své sny, aniž by jim nějak vážněji hrozilo jejich naplnění, což jak z vlastních zkušeností dobře víme, stejně mnohdy znamená lidskou polosmrt, protože dokud člověk sní, tak žije.. ()

HoneyBunny

Narozdíl od jedničky takový nemastný, neslaný film, což má původ už ve slabé knižní předloze Helen Fieldingové. Darcy je ze začátku až nemožně dokonalý, Hugh Grant jako Daniel pořád funguje, nakonec i ta Bridget se až tolik neliší od prvního dílu. Jenže celý příběh (už tak dost hloupý - vlastně jen vaří z oleje a nic podstatného se nedozvíme) je podpořen ještě hloupější a doslovnější reži. ()

Faye

Nechápu – tak nízká hodnocení a ty odsuzující komentáře. Není to sice už taková bomba, jako jednička (což ostatně nebyla ani kniha). I rvačka na písničku - It's Raining Men od Geri Halliwell měla mnohem větší šťávu než tahle strkaná v kašně, ale pořád je to hodně dobrá komedie. Ovšem co mi nejde na rozum (dalo by se dokonce říci že jsem „s rozumem v koncích“) co se proboha těm chlapům (a nejen jim) na té Bridget tak líbí?! Jak to ta Bridget sakra dělá??? ()

• Jméno herce Colina Firtha (Mark Darcy) se objevuje již v románu, protože z něj Helen Fielding učinila jednu z postav, se kterými Bridget (Renée Zellweger) dělá rozhovory. Tehdy samořejmě ještě nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)
  • Během produkčních prací se piráti snažili získat kopii dokončovaného filmu. Nabízeli za ni celých 10 milionů amerických dolarů. (duklak2)
  • V knižní předloze letí Bridget Jones (Renée Zellweger) do Říma udělat rozhovor se svým idolem Colinem Firthem. Ten ovšem ve filmu hraje Marka Darcyho, tudíž bylo nemožné tuto scénu v rozumné podobě dostat do filmu, protože Colin nemohl hrát sebe a Marka současně. Rozhovor mezi Bridget a Colinem Firthem přesto natočen byl a je ke zhlédnutí na YouTube. (Maki.H)

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)