Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiálny text distribútora)

Aluska88

Mám rád Huckabees nelze formulovat tradičními postupy. Jedná se o tak nehorázný filozoficko-intelektuálně-užvaněný úlet, že se snad ani nedá pochopit, o čem to vlastně celé bylo. Vypadá to tak, že ve filmu se všichni kompletně zbláznili:) Dustin Hoffman nosí opelichanou paruku paní Batesové, Mark Wahlberg odmítá jezdit dopravními prostředky a pořád kecá něco o nicotě a "něcotě," Jude Law coby sebestředný manager kdysi krmil Shaniu Twain tuňákovým sendvičem a Naomi Watts je tváří obchodního domu Huckabees, kde "mají úplně všechno" a v plačtivých scénách pochybuje o své kráse. To vše a ještě mnohem více Vás čeká v obchodním domě Huckabees:) "Byli jsme platonické trio, ne švédská trojka, o sexu nebyla řeč", "Zapálil jsem ti skútry." - "A můj dům?" - "Ne, jen ty skútry, na dům to přeskočilo, promiň." :) ()

numi

Příliš do sebe zahleděná exhibicionistická koláž myšlenek, ze kterých by snad i Charliemu Kaufmanovi chodila hlava kolem. Herecký ansábl překypuje hvězdami nejvyššího kalibru (Hoffman, Huppert, Watts, Law, Wahlberg) a má prostor si vše dokonale užít. Každičkou sekundu na plátně. Do popředí byl však vsazen poměrně neznámý - a Toma Cruise více než jen připomínající - Jason Schwartzman, který se ani v tom spletišti hvězdné záře neztratí a drží se všemi krok. Divákovi jsou tak nabízeny především chrlivé dialogy na témata, které běžně u večeře neprobírá ani náhodou a vyžaduje tak jeho pozornost na maximu. Vše je naštěstí odlehčeno humorem, který není stupidní, ale bohužel se s ním podstatně šetřilo. Jen díky těm špetkám, co se do filmu nakonec prodraly, zůstává I Heart Huckabees alespoň trochu koukatelnou psychologickou komedií s hvězdným obsazením. [únor 2006] ()

Lima

Jestli takhle si představují v konzumní Kalifornii autorský umělecký film evropského střihu, tak pánbůh s námi. NESKUTEČNĚ užvaněná intošina, s nepřehledným dějem, bez schopnosti vtáhnout diváka do děje a jeden políček divákovi za druhým. Srovnávání s Kaufmanem je zcela mimo, protože jemu na rozdíl od této zmatlaniny nechybí srozumitelnost (ač se to na první pohled možná nezdá), vtip a smysl pro pointu. Nejzajímavější na celém snímku byla tak zcela nesouvisející debata s mým kamarádem o Cronenbergovi, poté, co jsme zhruba po 70 minutách sledování ztratili zcela zájem o dění ve filmu. PS: Upozorňuju, že jsem Russellův fanda a jeho THREE KINGS žeru. ()

danliofer

Tak svérázný filmeček jsem dlouho předtím a dlouho potom neviděla (samozřejmě s výjimkou scénářů Ch. Kaufmana:-) Absurdní humor je mé gusto, takže vřele doporučuji obzvlášť těm, co se v divadle či kině smějí v těch nejméně očekávaných chvílích, kdy je k tomu přinutí síla absurdity. Vítejte v klubu smíšků, jak mi někdo kdysi dávno řekl v divadle:-) Huckabees je film pro vás! Vítejte v Huckabees! ()

sonnak

Že nemůže geniálního Schwartzmana přehrát tolika nenáviděný Wahlberg? Tak mrkněte na tohle, totálně tu válí :) S takovým obsazením si risknout natočit podobnou volovinu... to se jen tak nevidí. I když je pravda, že před 7 lety byla situace i zůčastněné hvězdy trochu jinde. Každopádně jde o silně zábavnou hříčku, patříte - li mezi určitý typ publika (člověka). Co někomu připadne jako intelektuální žvanění hold někdo považuje za výborné dialogy - a to je v pořádku :) Mně to hrozně sedlo - Schwartzman potvrdil, co jsem o něm věděl, Wahlberg znovu dokázal, že zahrát umí a zbytek zapadl přesně tam, kam zapadnout měl. ()

• Během natáčení se herečka Lily Tomlin pohádala s režisérem Davidem O. Russellem. Následoval režisérův hysterický záchvat, během nějž rozhazoval rekvizity po place a křičel na ženu nadávky nejhrubšího zrna. Herečka poté prohlásila, že se s režisérem usmířila. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)