V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiálny text distribútora)

Stanislaus

Pohádkoví Romeo a Julie ze země skřítků a víl osloví zejména dětské publikum. Když jsem byl mladší, tak se mi tento film celkem dost líbil, avšak s odstupem času si člověk všímá, jak hloupoučce a televizně je to celé natočené. Některé postavy mi nyní, po letech, přišly svým chováním a zejména smýšlením nadmíru nesympatické. Na druhé straně musím pochválit pěkné prostředí irského venkova s jeho tradiční atmosférou - tanečky, pivo, veselí - a nápaditě až bizarně pojatou postavu Velké Banshee v podání Whoopi Goldberg. ()

anthea

KOUZELNÁ ZEMĚ SKŘÍTKŮ je má nejoblíbenější pohádka. Za prvé protože se odehrává v krásné irské krajině, úplně první mé oko potěší pole vlčích máků v úvodu, pak ta krásná stará chalupa s doškovou střechou a všude okolo tolik svěží zeleně. Za druhé je plná irské veselé hudby a tance. Za třetí jsou tam zajímavé postavy, zkažení a vulgární skřítkové, snobské a namyšlené víly a elfové, záludný strýček z rodu máselníků, strašidla, zajímaví lidé a samozřejmě bytost nad nimi - Velká Banshee v krásném podání Whoopi Goldberg. Za čtvrté krásné kostýmy - zelená barva vede. Za páté do svých rolí přesně padnoucí herci - Colm Meaney jako šéf skřítků v Kerry, Zoë Wanamaker jako jeho žena, Frank Finlay jako legrační generál Bulstrode, Michael Williams jako otec Daley a další také moc dobří, ale tito jmenovaní mě nejvíc zaujali. Za šesté je to místy docela vtipné, například dialog Jacka a pronajímatele chalupy: "Elektřina není?" "Není, kdo by tahal dráty". A za sedmé je to kouzelný příběh lásky, která dokáže přemoct nepřátelství mezi skřítky a vílami. ()

MJMilan

V dnešní době najít hezký fantasy film je celkem složité. Složité na tom je především sladit dohromady hezký příběh s efekty. I když v tomto snímku byli některé věci přitažené lehce za nepohádkové vlasy (Whoopi bydlí vlastně v hotelu, dává si pleťové masky atd.) musím uznat, že sílu příběhu samotného to nemohlo nějak víc ohrozit. Doporučuji! ()

misterz

Snímok síce trpí typickou Hallmarkovskou vizážou a výpravou, ale obsahovo to nebolo vôbec zlé. Aj napriek dlhej stopáži sa tu nuda vyskytne iba miestami, pričom tento dobrodružný, fantazijný príbeh si užijú hlavne deti. Je plný víl, škriatkov a rôznych ďalších rozprávkových bytostí čo na upútanie detskej predstavivosti úplne postačuje. Mojim dievčatám sa to páčilo a vydržali pritom sedieť celý čas, čo je pre film s tak dlhou stopážou jasné plus. Takže zaslúžená trojhviezda. 65/100 ()

MickeyStuma

Báječný svět magie, fantazie a krásy v kombinaci s milostným příběhem v nejfantastičtějším televizní zpracování rozděleného do dvou celovečerních dílů. Nádherná pohádka v naprosto ohromujícím zpracování. Takovéto pojetí o veliké lásce bylo trefou do černého, které bylo povýšeno hlavně vizuální stránkou obrazu. Pomalejší plynulost vývoje děje dává šanci odpočinkovému sledování pro dospělé a jednoduchému pro děti. Byť se v rámci příběhu nešlo vyhnout válečným scénám, netlačilo se v nich tolik na pilu, takže nevypadají tak hrozivě. Spíše naopak, vyznívá to tu jako jedna velká legrace. Že láska hory přenáší nešlo lépe dokázat. ()