Diplomatické vztahy

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. (Netflix)

DwayneJohnson

Za mě velká spokojenost. Ne sice úplně maximální, ale něco si musím nechat na další sérii, víme? A bude? Jasně, že jo! Po takovém konci to snad ani jinak nejde. Moc bych ocenil, že je to po dlouhé době seriál, který sice nejde brát úplně vážně, ale je inteligentní, s uvěřitelným dějem a dialogy, no a pak hlavně s herci.  Keri Russell jsem neviděl od Servírky, ale tady se ukázala být naprostou trefou do černého. Totéž lze bez nadsázky říct i o jejím manželovi, šibalském Rufusu Sewellovi, na kterém zcela jistě nezůstalo jediné dámské oko suché. Jak to s nimi bude dál, to absolutně netuším, jen vím na beton, že já určitě nebudu chybět. ()

sofiapetra

Vše, včetně dialogů, tam natolik sviští, že musíte být neustále ve střehu, aby se to vůbec dalo pobrat. Chvílemi jsem sice váhala, jestli jim na to mám skočit - že je to opravdu tak chytré, jak to mělo vypadat, ale poslední díl mě přesvědčil, že bylo. Keri Russell mi celou dobu připomínala Radku Třeštíkovou, kterou mám v oblibě, takže i to přispělo k mé spokojenosti (jakkoliv je to pitomý argument😀). Ale hlavně Rufus Sewell dával toho manžela s velkým přehledem. Kdo sleduje rád politické hrátky, nebude zklamán. ()

Axident

Kerri Russell je.... úžasná a kraluje, jakkoliv ji doplňuje skvělý Rufus Sewell. Oba si své role dokonale vychutnali, tak, že mě ani nenudily ty politicko strategické debaty manipulace. A také, že víc než thriller je The Diplomat sofistikovaná satira. Tohle se Netflixu povedlo a Russell i Sewell si rozhodně zaslouží nějakpi tu Emmy. ()

Morholt

Valná většina dění se odehrává v kancelářích ambasád a ministerských sídel, takže je to primárně o dialozích. A ty jsou vycizelované, zábavné a sem tam hodně kořeněné. Ale je jich moc. Tvůrci to celé pojali primárně jako politické drama řízlé trochou satiry, ale kdyby sem tem ukročili to thrillerových či akčních vod, byl by seriál z mého pohledu komplexnější a mnohem zábavnější. Tím ale neříkám, že bych se nebavil a tuhle diplomatickou hru nedoporučil. Už jen kvůli Keri Russell a Sewellovi to stojí za vidění. Stejně tak baví vztahové propletence, vedlejší postavy jsou načrtnuté na výbornou a baví i reflexe dnešních problému i podobnost jednotlivých aktérů se svými skutečnými předobrazy. Tak třeba se v příští řadě trošku šlápne do pedálů. Ale i kdyby ne, rád se na ní podívám. 70% ()

petikacka

Tvl, tak poslední politictriler pro mě byl Domek z karet a Vláda. Vláda byla z Dánska a Domek z Ameriky a tento seroš je jeho "nástupcem". Nástupcem ve smyslu velmi aktuální politické situace v Evropě potažmo ve světě a v obráceném gardu coby velvyslankyně vs. její manžel jako její mangelka a jak se s tím (ne)umí srovnat. Je to napínavé jak kšandy a pokud jste seznámeni s nynější celosvětovou politickou situací, tak to pro vás bude jako totální šupózní chuťovka a zároveň neskutečné diplomatické šachy, které se neustále hrají avšak náš ordinery world o tom nemá ani tucha a to je to nejhorší nebo nejlepší?!...Doufám, že už mají natočenou 2.sérku. Za mě naprosto uchvácených 98% ()