Nekecaj a pádluj!

• Česko Nekecej a pádluj! (viac)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

viky13

Tak na týhle pecce jsem doslova vyrostla. První salvy smíchu se dostavyly asi v deseti letech a to je asi důvod proč mi vydržely do teď. Nehledíc na samotnou kvalitu snímku, tenhle fillm je silně spjat s mým dětstvím i s mou pubertou. A nejsem jediná, kdo si myslí, že v tomhle filmu je jedna scéna za druhou doslova legendární, spousta mých kamarádů to vidí úplně stejně. ()

Vaiollet

Pro mě jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která je pro mě jasným důkazem, že nemusí ve filmu lítat hromada sprostých slov a různých sprosťáren, abych se u toho třískala smíchy. Neobvyklý příběh, tři velice sympatičtí herci a rychlý, plynulý a vtipný děj. Je pravda, že se z toho dalo vytěžit mnohem více, ale i tak bych to nazvala Komedií podle mého gusta, na kterou se vždy když se nudím ráda podívám. ()

dobytek

Já mám tyhle americký "dementní" komedie docela rád a myslel jsem si, že i tohle by se mi mohlo líbit, ale výsledek mě zklamal. Hlavní herecká trojka předvádí výkony asi tak na úrovni Kameňáku a je nesympatická a zoufale nevtipná. Hlavně Seth Green je vyloženě na kopačku do držky. Vtipný scény jsou snad akorát ty, kde se vyskytuje Ethan Suplee. Ten jedinej z herců snese nějaký přísnější měřítko a asi jenom kvůli němu jsem to dokázal dokoukat. Druhej nejlepší hereckej výkon předved nejspíš cvičenej medvěd. Slaboučký 2 hvězdy. ()

pufina

K filmu mě přilákal název, ale čekala jsem nějakou zajímavější a vtipnější komedii. Děj se neustále opakoval a mě opravdu nebavilo se pořád dívat na to samé. Neskutečně mě tam štval Matthew Lillard (toho nemůžu ani cítit), naštěstí to vyvážil Seth Green s Daxem Shepardem. Hodně slabá průměrná americká komedie, která ničím nepřekvapí. ()

Sawy

Žádný výrazný průser se nekoná,na to je příroda moc hezká a zhruba tři hlášky povedené.Jenže já se na film díval,abych si zarelaxoval u pohodové oddychovky a zasmál se u lehce přihlouplé komedie.Hlavním problémem filmu ale je paradoxně jeho absolutní nevtipnost.Nemá to spád,herci jsou bez charismatu,nekoná se žádná vyloženě povedená sekvence (i když běh zapáleným konopným polem měl něco do sebe) a hlavně...upřímně jsem se zasmál skutečně jen párkrát,zbytek vtipů je takový nijaký.Kromě dostaveníčka u dvou sexy greenpísaček se sice nic vyloženě trapného nekonalo,ale i to je možná chyba,díky tomu je film ještě nudnější.A těch moralizujících scének je tady mnohem víc,než bych od pohodové road movie čekal.Takže nakonec docela zklamání a to jsem od toho nic extra vážně nečekal.Čirý průměr zaokrouhlený dolů za tu nudu. 50 % ()

• Postava D.B. Coopera je založena na skutečném muži, který v roce 1971 unesl letadlo a od majitelů si vynutil $200,000. S bankovkami v hodnotě $20 uvázanými k tělu následně z letadla seskočil. Nebyl nikdy chycen. (D3VIL)
  • Keď hlavné postavy vedie starec (Burt Reynolds) do svojej chatrče, tak je vonku tma, ale keď sú v chatrči, tak je cez okno vidieť, že vonku svieti slnko. (ČSFD)
  • Dax Shepard, Seth Green, a Matthew Lillard točili většinu nebezpečných scén bez pomoci kaskadérů. (D3VIL)